TUF GAMING B760-PLUS WIFI ia toate elementele esențiale ale celor mai noi procesoare Intel și le combină cu funcții gata de joc și durabilitate dovedită. Proiectată cu componente de calitate militară, o soluție de alimentare îmbunătățită și un sistem de răcire complet, această placă de bază depășește așteptările, oferind performanțe solide pentru jocurile de maraton. Plăcile de bază TUF GAMING trec, de asemenea, prin teste riguroase de rezistență pentru a se asigura că pot face față unor condiții în care altele ar putea ceda. Din punct de vedere estetic, acest model încorporează o plăcuță embosată și elemente geometrice de design pentru a reflecta fiabilitatea și stabilitatea care definesc seria TUF GAMING.
CONTROL INTELIGENT
Plăcile de bază TUF GAMING B760 oferă unelte flexibile pentru a regla fiecare aspect al sistemului tău, permițând ajustări de performanță să se potrivească cu modul tău de joc.
Eficiență energetică generală
Funcția de economisire a energiei conține mai multe setări care pot optimiza cu ușurință consumul de energie și maximiza economiile de energie. Poți activa o limită de putere a CPU-ului, să stingi lumina Aura și să setezi profilul ventilatorului pe un mod de economisire a energiei. Poți, de asemenea, să activezi planul Power Saver, care este integrat în Microsoft Windows.
PERFORMANȚĂ SOLIDĂ CA ROCA
Cu o livrare de putere îmbunătățită și opțiuni complete de răcire pentru alimentarea celor mai noi procesoare Intel, plus suport pentru memorie DDR5 și stocare PCIe 4.0, WIFI-ul TUF GAMING B760-PLUS este fundația perfectă pentru următorul tău aparat de luptă Intel.
PC FACIL, BRICOLAJ SIMPLU
Linia TUF GAMING oferă o configurare ușoară pentru toți constructorii. Ecosistemul TUF GAMING Alliance oferă compatibilitate, în timp ce Armoury Crate are Fan Xpert 4, informații hardware, Two-Way AI Noise Cancelation, opțiuni RGB și setări periferice. Această platformă are instrumente intuitive pentru a construi și optimiza rig-uri de vis.
Construiește cu încredere
TUF GAMING Alliance este o colaborare între ASUS și branduri de componente PC de încredere pentru a asigura compatibilitatea într-o gamă largă de componente, cum ar fi carcase pentru PC, surse de alimentare, coolere pentru CPU, kituri de memorie și altele. Cu noi parteneriate și componente adăugate regulat, Alianța TUF GAMING va continua să crească și mai puternică.
JOCURI IMMERSIVE
Plăcile de bază TUF GAMING B760 oferă un pachet de gaming de înaltă performanță, plin de funcții, cu rețea ultra-rapidă pentru un gameplay online mai fluid, sunet impecabil cu indicii poziționale pentru FPS Gaming și iluminare RGB integrată care se sincronizează cu echipamentele atașate pentru a personaliza atmosfera de joc.
ASUS TUF Gaming B760-Plus WIFI. Producătorul procesorului: Intel, Soclul procesorului: LGA 1700, Seria de procesoare compatibile: Intel® Celeron®, Intel® Core™ i3, Intel® Core™ i5, Intel® Core™ i7. Tipuri de memorie suportate: DDR5-SDRAM, Memorie internă maximă: 128 GB, Tip sloturi de memorie: DIMM. Interfețe pentru unități de stocare suportate: M.2, PCI Express 3.0, PCI Express 5.0, SATA III, tipuri de unități de stocare suportate: HDD & SSD, niveluri RAID: 0, 1, 5, 10. Tip interfață Ethernet: 2.5 Gigabit Ethernet, Standard Wi-Fi de top: Wi-Fi 6E (802.11ax), Standarde Wi-Fi: 802.11a, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax). Componentă pentru: PC, Factor de formă al plăcii de bază: ATX, Familie de chipset-uri pentru placa de bază: Intel
Conținutul ambalajului
Greutate și dimensiuni
| Adâncime | 244 mm |
| Lățime | 305 mm |
Date de ambalare
| Greutatea pachetului | 1,16 kg |
| Înălțimea pachetului | 53 mm |
| Adâncimea pachetului | 266 mm |
| Lățimea pachetului | 328 mm |
BIOS
| Dimensiunea memoriei din BIOS | 128 Mbit |
| Tip BIOS | UEFI AMI |
Sloturi de expansiune
| Numărul de sloturi M.2 (M) | 3 |
| Sloturi PCI | 4 |
| Sloturi PCI Express x16 (Gen 5.x) | 1 |
| Sloturi PCI Express x16 (Gen 4.x) | 1 |
| Sloturi PCI Express x1 (Gen 3.x) | 2 |
Rețeaua
| Versiunea Bluetooth | 5.2 |
| Bluetooth | Da |
| Standardele Wi-Fi | 802.11a, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Standardul Wi-Fi de top | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Wi-Fi | Da |
| Tipul interfeței Ethernet | Ethernet 2.5 Gigabit |
| Ethernet LAN | Da |
Porturi de I/O pe panoul posterior
| Ieșiri pentru căști | 1 |
| Intrare linie | Da |
| Versiunea DisplayPort | 1.4 |
| Cantitatea DisplayPort-urilor | 1 |
| Versiunea HDMI | 2.1 |
| Cantitatea porturilor HDMI | 1 |
| Cantitate de porturi VGA (D-Sub) | 1 |
| Porturi Ethernet LAN (RJ-45) | 1 |
| Cantitate porturi USB 3.2 Gen 2x2 Type-C | 1 |
| Numărul porturilor USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A | 2 |
| Numărul porturilor USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A | 1 |
| Cantitatea porturilor USB 2.0 | 2 |
I/O intern
| Conector de pini LED RGB | Da |
| Conector de alimentare de 12V | Da |
| Număr de conectori COM | 1 |
| Conectori Thunderbolt | 1 |
| Conector TPM | Da |
| Conector de alimentare EPS (8 pini) | Da |
| Conectori de alimentare periferici (Molex) (4 pini) | 1 |
| Numărul de conectori pentru ventilatoare din șasiu | 3 |
| Conector pentru ventilator CPU | Da |
| Conector de alimentare ATX (24 de pini) | Da |
| Conector pentru panoul frontal | Da |
| Conector audio pentru panoul frontal | Da |
| Conector de ieșire S/PDIF | Da |
| Numărul de conectori SATA III | 4 |
| Conectori USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) | 2 |
| Conectori USB 2.0 | 2 |
Grafică
| Placă grafică integrată | Nu |
| Suport pentru tehnologia procesării paralele | Nesuportat |
Controlere de stocare
| Niveluri RAID | 0, 1, 5, 10 |
| Suport RAID | Da |
| Numărul de HDD-uri suportate | 4 |
| Numărul de unități de stocare suportate | 7 |
| Interfețe suportate pentru unități de stocare | M.2, PCI Express 3.0, PCI Express 5.0, SATA III |
| Tipuri de unități de stocare suportate | HDD & SSD |
Memorie
| Memorie nebufferată | Da |
| Memoria internă maximă | 128 GB |
| Viteză de ceas a memoriei acceptată (maxim) | 5066 MHz |
| Compatibilitatea ECC | Non-ECC |
| Canale de memorie | Dual-channel |
| Tip de sloturi de memorie | DIMM |
| Număr de sloturi de memorie | 4 |
| Tipuri de memorie suportate | DDR5-SDRAM |
Procesor
| Socket-uri de procesor suportate | LGA 1700 |
| Numărul maxim de procesoare SMP | 1 |
| Serii de procesoare compatibile | Intel® Celeron®, Intel® Core™ i3, Intel® Core™ i5, Intel® Core™ i7 |
| Soclul procesorului | LGA 1700 |
| Producător de procesoare | Intel |
Caracteristici
| Sistemele de operare Windows suportate | Windows 10, Windows 11 |
| Tip de răcire | Pasiv |
| Familia chipset-urilor de plăci de bază | Intel |
| Tipul sursei de alimentare | ATX |
| Canale de ieșire audio | Canale 7.1 |
| Factor de formă al plăcii de bază | ATX |
| Componentă pentru | PC |
| Culoarea produsului | Negru |
| Chipset pentru placa de bază | Intel B760 |
Specificații
| Model | TUF GAMING B760-PLUS WIFI |