Viziune extraordinară cu unghi larg
Bucurați-vă de culori vii, cu luminozitate constantă și precizie uimitoare, indiferent de punctul de observare. Monitorul IPS SuperClear® dispune de unghiuri de vizualizare ultra-largi, de 178 de grade, verticale și orizontale, care oferă aceeași calitate a imaginii, cu o acuratețe și o consistență reale ale culorilor, de la ecran la imprimare.
Full HD 1080p
Rezoluția Full HD de 1920x1080 creează o performanță incredibilă a imaginii pixel cu pixel. Experimentați o claritate și detalii uluitoare în timp ce lucrați, vă jucați sau vă bucurați de premiera celei mai recente emisiuni.
Rata de reîmprospătare variabilă oferă imagini fluide și continue
Tehnologia cu rată de reîmprospătare variabilă elimină ruperea imaginii și ratele de cadre sacadate pentru imagini fluide și fără întreruperi în fiecare scenă.
Imagini fluide cu o rată de reîmprospătare de 100Hz
Cu o rată de reîmprospătare a ecranului de 100 Hz, puteți experimenta un afișaj vizual cu adevărat fluid. Acest lucru are ca rezultat o claritate îmbunătățită a vizualizării, o reducere a sacadarii ecranului în timpul scenelor de acțiune rapidă și este benefic pentru sarcinile legate de muncă, reducând oboseala ochilor și crescând productivitatea.
Standard de culoare industrială
O acoperire a culorilor de 99% sRGB a panoului reproduce culori mai bogate și mai vii, asigurând că imaginile se aliniază perfect standardelor de culoare din industrie.
Flexibilitate a conexiunii
Intrările HDMI, VGA și DisplayPort (DP) vă oferă libertatea de a conecta monitorul la o gamă largă de dispozitive.
O nouă perspectivă asupra ergonomiei la locul de muncă
Bucură-te de fiecare detaliu cu ergonomie avansată – rotire, pivotare, reglare a înălțimii și un unghi de înclinare ergonomic de -3,5°~28°. Fiecare oferă o gamă mai largă de ajustări personalizabile pentru confort maxim. Designul complet ergonomic îți permite, de asemenea, să utilizezi monitorul în picioare sau purtând o discuție strategică în grup în jurul ecranului.
Eye ProTech+ pentru protecție permanentă a ochilor
Lucrați confortabil pe perioade lungi de timp cu ViewSonic Eye ProTech+. Combinând tehnologia Flicker-Free cu un ecran încorporat cu lumină albastră redusă, acest monitor ajută la menținerea unei senzații de prospețime a ochilor și la prevenirea oboselii digitale a ochilor în orice moment, fără a compromite calitatea imaginii.
Consum redus de energie
Conceput având în vedere eficiența energetică, modul Eco al ViewSonic reduce cu succes amprenta de carbon și scade semnificativ costurile generale ale biroului.
- Panou IPS SuperClear® cu 99% sRGB
- Rata de reîmprospătare variabilă de 100Hz oferă imagini fluide
- Suport rotativ reglabil pe înălțime cu funcție de pivotare și înclinare
- Eye ProTech+ pentru protecție permanentă a ochilor
Viewsonic VA VA2708-HDJ. Diagonala afișajului: 68,6 cm (27"), Rezoluție afișaj: 1920 x 1080 pixeli, Tip HD: Full HD, Tehnologie afișaj: LED, Timp de răspuns: 5 ms, Raport de aspect nativ: 16:9, Unghi de vizualizare orizontal: 178°, Unghi de vizualizare vertical: 178°. Montare VESA, Reglare înălțime. Culoarea produsului: Negru
Eficiență energetică
| Număr de înregistrare EPREL | 1830176 |
| Numărul versiunii EPREL | 1 |
| Fișă tehnică (link) | https://eprel.ec.europa.eu/api/product/1830176/fiches?language=EN |
| Clasa de eficiență energetică | E. |
Date logistice
| Codul Sistemului Armonizat (HS) | 8528521000 |
| Produse pentru fiecare carcasă principală (exterioară) | 1 PC(s) |
| Înălțimea brută a paletei | 198 cm |
| Lungimea brută a paletei | 100 cm |
| Lățimea brută a paletei | 120 cm |
Alte caracteristici
| Certificate de conformitate | BSMI, CB, CE, EAC, REACH, RoHS, WEEE |
| Greutate | 6,1 kg |
| Sisteme de operare compatibile | Certificat pentru Windows 10/11; testat pentru macOS |
Sustenabilitate
| Certificate de sustenabilitate | ErP |
| Conformitate cu sustenabilitatea | Da |
Conținutul ambalajului
| Ghid de pornire rapidă | Da |
| Cabluri incluse | HDMI |
Date de ambalare
| Greutatea pachetului | 7,7 kg |
| Înălțimea pachetului | 456 mm |
| Adâncimea pachetului | 167 mm |
| Lățimea pachetului | 679 mm |
Greutate și dimensiuni
| Greutate (fără suport) | 4,1 kg |
| Înălțime (fără suport) | 363,8 mm |
| Adâncime (fără suport) | 46 mm |
| Lățime (fără suport) | 615 mm |
| Greutate (cu suport) | 6,1 kg |
| Înălțime (cu suport) | 407,4 mm |
| Adâncime (cu suport) | 223 mm |
| Lățime (cu suport) | 615 mm |
Condiții operaționale
| Umiditatea relativă de funcționare (H-H) | 20 - 90% |
| Temperatura de funcționare (T-T) | 0 - 40 °C |
Putere
| Scala de eficiență energetică | De la A la G |
| Tipul de alimentare | Intern |
| Tensiunea de intrare AC | 100 - 240 V |
| Consum de energie (standby) | 0,3 W |
| Consum de energie (SDR) la 1000 de ore | 21 kWh |
| Clasa de eficiență energetică (SDR) | E. |
Ergonomie
| Afișaj pe ecran (OSD) | Da |
| Intervalul unghiului de înclinare | -4 - 28° |
| Ajustarea înclinării | Da |
| Interval unghi de pivotare | 0 - 360° |
| Pivotant | Da |
| Unghiul de pivotare | 90 - 90° |
| Pivot | Da |
| Înălțime reglabilă (max) | 13 cm |
| Reglarea înălțimii | Da |
| Tipul slotului pentru blocarea cablului | Kensington |
| Slot pentru blocarea cablului | Da |
| Gestionarea cablurilor | Da |
| Montabil pe perete | Da |
| Interfață de montare a panoului | 100 x 100 mm |
| Montare VESA | Da |
Porturi și interfețe
| Jack-in DC | Da |
| Conectivitate pentru căști | 3,5 mm |
| Ieșire audio | Da |
| Versiunea DisplayPort | 1.2 |
| Cantitatea DisplayPort-urilor | 1 |
| Versiunea HDMI | 1.4 |
| Cantitatea porturilor HDMI | 1 |
| HDMI | Da |
| Cantitate de porturi VGA (D-Sub) | 1 |
Design
| Culoarea picioarelor | Negru |
| Culoarea produsului | Negru |
| Poziționarea pe piață | Birou |
Multimedia
Performanță
| Tehnologie fără pâlpâire | Da |
Afișaj
| Acoperire NTSC (tipic) | 77% |
| Acoperire sRGB (tipic) | 99% |
| Standardul gamei de culori | NTSC |
| Adâncimea culorii | 8 biți |
| Duritatea suprafeței | 3H |
| Raza de scanare verticală | 48 - 100 Hz |
| Raza de scanare orizontală | 24 - 115 kHz |
| Pasul pixelilor | 0,311 x 0,311 mm |
| Numărul de culori afișate | 16,7 milioane de culori |
| Unghi de vizualizare, vertical | 178° |
| Unghi de vizualizare, orizontal | 178° |
| Rată maximă de reîmprospătare | 100 Hz |
| Raport de contrast (dinamic) | 5000000:1 |
| Raport de contrast (tipic) | 1300:1 |
| Forma ecranului | Plat |
| Ecran anti-reflexie | Da |
| Timp de răspuns | 5 ms |
| Luminozitatea afișajului (tipic) | 250 cd/m² |
| Ecran tactil | Nu |
| Tip de iluminare din spate | LED |
| Iluminare de fundal LED | Da |
| Tip de panou | IPS |
| Tehnologia de afișare | LED |
| Raport de aspect nativ | 16:9 |
| Tip HD | Full HD |
| Rezoluția afișajului | 1920 x 1080 pixeli |
| Diagonală de afișare | 68,6 cm (27") |
Specificații
| Model | VA2708-HDJ |
| Nume model | VA2708-HDJ |
| Accesorii incluse | Mufă cu 3 pini (IEC C13 / CEE22) x1, Cablu HDMI (v1.4; Mascul-Mascul) x1, Ghid de pornire rapidă x1 |
| Greutatea netă a produsului | 6,1 kg |