Samsung S27D392GAU. Diagonala afișajului: 68,6 cm (27"), Rezoluție afișaj: 1920 x 1080 pixeli, Tip HD: Full HD, Tehnologie afișaj: LCD, Timp de răspuns: 4 ms, Raport de aspect nativ: 16:9, Unghi de vizualizare orizontal: 178°, Unghi de vizualizare vertical: 178°. Montare VESA. Culoarea produsului: Negru
Eficiență energetică
| Număr de înregistrare EPREL | 2188497 |
| Numărul versiunii EPREL | 1 |
| Fișă tehnică (link) | https://eprel.ec.europa.eu/api/product/2188497/fiches?language=EN |
| Clasa de eficiență energetică | D. |
Alte caracteristici
| Eco Economisire Plus | Da |
| Temporizator de oprire Plus | Da |
| Modul Samsung Eye Saver | Da |
| Perioada de garanție | 2 ani |
| Sistem de formatare digitală a semnalului | Nesuportat |
Conținutul ambalajului
| Lungimea cablului de alimentare | 1,5 metri |
| Cabluri incluse | AC, HDMI |
| Suport inclus | Da |
Date de ambalare
| Tip de pachet | Cutie |
| Greutatea pachetului | 6,3 kg |
| Înălțimea pachetului | 155 mm |
| Adâncimea pachetului | 453 mm |
| Lățimea pachetului | 800 mm |
| Tipul suportului | Suport simplu |
Greutate și dimensiuni
| Greutate (fără suport) | 3,1 kg |
| Înălțime (fără suport) | 366,5 mm |
| Adâncime (fără suport) | 75,8 mm |
| Lățime (fără suport) | 617,8 mm |
| Greutate (cu suport) | 3,8 kg |
| Înălțime (cu suport) | 468,7 mm |
| Adâncime (cu suport) | 250,7 mm |
| Lățime (cu suport) | 617,8 mm |
Condiții operaționale
| Umiditatea relativă de funcționare (H-H) | 10 - 80% |
| Temperatura de funcționare (T-T) | 10 - 40 °C |
Putere
| Scala de eficiență energetică | De la A la G |
| Tipul de alimentare | Extern |
| Frecvența de intrare AC | 50/60 Hz |
| Tensiunea de intrare AC | 100 - 240 V |
| Consum de energie (maxim) | 35 W |
| Consum de energie (standby) | 0,5 W |
| Consum de energie (tipic) | 16,4 W |
| Consum de energie (SDR) la 1000 de ore | 16 kWh |
| Clasa de eficiență energetică (HDR) | Nu este disponibil |
| Clasa de eficiență energetică (SDR) | D. |
Ergonomie
| Intervalul unghiului de înclinare | -2 - 22° |
| Ajustarea înclinării | Da |
| Reglarea înălțimii | Nu |
| Interfață de montare a panoului | 75 x 75 mm |
| Montare VESA | Da |
Porturi și interfețe
| Versiunea HDCP | 1.4 |
| HDCP | Da |
| Ieșire pentru căști | Da |
| Versiunea HDMI | 1.4 |
| Cantitatea porturilor HDMI | 1 |
| HDMI | Da |
| Cantitate de porturi VGA (D-Sub) | 1 |
| Hub USB încorporat | Nu |
Design
| Culoarea picioarelor | Negru |
| Suport detașabil | Da |
| Culoarea ramei frontale | Negru |
| Design fără ramă | Da |
| Culoarea produsului | Negru |
| Poziționarea pe piață | Afaceri |
Multimedia
| Cameră încorporată | Nu |
| Difuzoare(e) încorporate | Nu |
Performanță
| Tehnologie fără pâlpâire | Da |
| AMD FreeSync | Nu |
| NVIDIA G-SYNC | Nu |
Afișaj
| Acoperire sRGB (tipic) | 95% |
| Standardul gamei de culori | sRGB |
| Diagonala afișată (metrică) | 68 cm |
| Dimensiune vizibilă, pe verticală | 33,6 cm |
| Dimensiune vizibilă, pe orizontală | 59,8 cm |
| Numărul de culori afișate | 16,7 milioane de culori |
| Unghi de vizualizare, vertical | 178° |
| Unghi de vizualizare, orizontal | 178° |
| Rată maximă de reîmprospătare | 100 Hz |
| Raport de contrast (tipic) | 4000:1 |
| Evaluarea curburii ecranului | 1800R |
| Forma ecranului | Curbat |
| Timp de răspuns | 4 ms |
| Luminozitate afișaj (min) | 200 cd/m² |
| Luminozitatea afișajului (tipic) | 250 cd/m² |
| Ecran tactil | Nu |
| Iluminare de fundal LED | Nu |
| Tip de panou | VA |
| Tehnologia de afișare | LCD-uri |
| Raport de aspect nativ | 16:9 |
| Tip HD | Full HD |
| Rezoluția afișajului | 1920 x 1080 pixeli |
| Diagonală de afișare | 68,6 cm (27") |
Specificații
| Model | S27D392GAU |
| Nume model | S27D392GAU |
| Accesorii incluse | Cablu D-sub, cablu HDMI |
| Greutatea netă a produsului | 3,8 kg |