ViewSonic VG2409U-2 este un monitor FHD de 24” cu hub USB 3.2, 1 port upstream și 2 porturi downstream, HDMI, DisplayPort și ieșire DisplayPort, pentru uz profesional și acasă. Echipat cu porturi USB-C de 65W, suport Ethernet și daisy-chain, VG2409U-2 servește ca o stație de andocare complet integrată pentru încărcare, transfer audiovizual și de date și conectivitate la rețea, reducând eficient aglomerația prin cabluri. Rata de reîmprospătare variabilă de 100Hz, tehnologia Eye ProTech și diverse presetări ViewMode asigură performanțe optime ale ecranului și o vizualizare confortabilă, fără rupere sau sacadare. Extindeți-vă spațiul de lucru și experimentați multitasking cu adevărat perfect și ergonomic pe un singur ecran, cu un suport compatibil VESA, la un consum redus de energie.
Stație de lucru ergonomică
Descoperiți un monitor conceput pentru a depăși provocările configurației de lucru moderne
Stație de andocare integrată cu funcție Daisy Chain
Capacitatea de andocare a modelului VG2409U-2 simplifică fluxurile de lucru prin eliminarea necesității de adaptoare și dongle-uri. USB-C asigură transferuri fără întreruperi de date, video și audio și oferă o încărcare de 65 W, completată de un port ethernet încorporat (RJ45) pentru o conectivitate stabilă și de mare viteză. Ieșirea DisplayPort poate fi conectată cu ușurință în lanț la un alt monitor pentru o configurație de stație de lucru care sporește productivitatea.
Viziune extraordinară cu unghi larg
Bucurați-vă de culori vii, cu luminozitate constantă și precizie uimitoare, indiferent de punctul de observare. Monitorul IPS SuperClear® dispune de unghiuri de vizualizare ultra-largi, de 178 de grade, verticale și orizontale, care oferă aceeași calitate a imaginii, cu o acuratețe și o consistență reale ale culorilor, de la ecran la imprimare.
Full HD 1080p
Rezoluția Full HD de 1920x1080 creează o performanță incredibilă a imaginii pixel cu pixel. Experimentați o claritate și detalii uluitoare în timp ce lucrați, vă jucați sau vă bucurați de cele mai recente premiere de emisiuni.
Imagini fluide cu rată de reîmprospătare variabilă de 100Hz
Cu o rată de reîmprospătare variabilă a ecranului, rapidă, de 100 Hz, puteți experimenta un afișaj vizual cu adevărat fluid. Acest lucru are ca rezultat o claritate îmbunătățită a vizualizării, o reducere a sacadarii ecranului în timpul scenelor de acțiune rapidă și beneficii pentru sarcinile legate de muncă, reducând oboseala ochilor și crescând productivitatea.
Flexibilitate a conexiunii
Intrările HDMI, DisplayPort (DP) și ieșirea DisplayPort (DP) vă oferă libertatea de a conecta monitorul la o gamă largă de dispozitive. Simplificați-vă spațiul de lucru, extindeți opțiunile de conectivitate și eficientizați transferul de date cu hub-ul USB integrat al monitorului nostru, dotat cu un port RJ45 încorporat pentru ethernet (RJ45).
Flexibilitate ergonomică completă
Rotiți ecranul fără efort până la 360° grade, înclinați-l până la -3,5°~28° grade, ridicați-l până la 130 mm și pivotați-l până la 180° grade pentru vizualizare portret. VG2409U-2 oferă o gamă completă de flexibilitate convenabilă pentru toate sarcinile și fluxurile de lucru.
Difuzoare încorporate
Integrat cu două difuzoare stereo de 2,5 wați, precum și cu o performanță incredibilă a ecranului, acest monitor oferă o imersiune multisenzorială completă.
Eye ProTech pentru o vizualizare confortabilă
Reduceți oboseala ochilor și mențineți o senzație de prospețime a ochilor cu ViewSonic Eye ProTech. Tehnologia Flicker-Free elimină pâlpâirea ecranului, în timp ce filtrul de lumină albastră minimizează lumina albastră dăunătoare provenită din perioadele lungi de vizionare, asigurând o vizualizare confortabilă a ecranului.
Opțiuni de redare a culorilor
Modul ViewMode de la ViewSonic oferă presetări pentru „Jocuri”, „Film”, „Web”, „Text” și „Mono”. Aceste presetări îmbunătățesc curba gamma, temperatura culorii, contrastul și luminozitatea pentru a oferi o vizualizare optimizată și satisfăcătoare.
Sustenabilitate ecologică certificată
VG2409U-2 este un produs certificat ENERGY STAR, care poate economisi costurile cu energia și, în același timp, reduce emisiile de gaze cu efect de seră. De asemenea, ecranul este certificat TCO pentru sustenabilitate și înregistrat ca produs EPEAT.
Dimensiuni și porturi I/O
Montați monitorul convenabil după preferințe, utilizând designul de montare compatibil VESA de 100 mm x 100 mm.
- Stație de andocare USB-C integrată cu Ethernet, capacitate Daisy Chain și încărcare de până la 65W
- Hub USB 3.2 cu 1 port upstream și 2 port downstream, intrări HDMI și DisplayPort pentru conectivitate ușoară
- Rata de reîmprospătare variabilă de 100Hz oferă imagini fluide
- Capacități ergonomice de reglare a înclinării, rotirii, pivotării și înălțimii
- Certificare TCO, EnergyStar, EPEAT Silver pentru sustenabilitate
Viewsonic VG Series VG2409U-2. Diagonala afișajului: 60,5 cm (23,8"), Rezoluție afișaj: 1920 x 1080 pixeli, Tip HD: Full HD, Tehnologie afișaj: LED, Timp de răspuns: 4 ms, Raport de aspect nativ: 16:9, Unghi de vizualizare, orizontal: 178°, Unghi de vizualizare, vertical: 178°. Difuzor(e) încorporat(e). Hub USB încorporat. Montare VESA, Reglare înălțime. Culoarea produsului: Negru
| Acoperire NTSC (tipic) | 72% |
| Acoperire sRGB (tipic) | 104% |
| Adâncimea culorii | 8 biți |
| Tehnologia High Dynamic Range (HDR) | Gamă dinamică înaltă 10 (HDR10) |
| Suport pentru Interval Dinamic Ridicat (HDR) | Da |
| Diagonala afișată (metrică) | 61 cm |
| Pasul pixelilor | 0,275 x 0,275 mm |
| Numărul de culori afișate | 16,7 milioane de culori |
| Unghi de vizualizare, vertical | 178° |
| Unghi de vizualizare, orizontal | 178° |
| Rată maximă de reîmprospătare | 100 Hz |
| Raport de contrast (dinamic) | 50000000:1 |
| Raport de contrast (tipic) | 1300:1 |
| Forma ecranului | Plat |
| Ecran anti-reflexie | Da |
| Timp de răspuns | 4 ms |
| Luminozitatea afișajului (tipic) | 350 cd/m² |
| Ecran tactil | Nu |
| Iluminare de fundal LED | Da |
| Tip de panou | IPS |
| Tehnologia de afișare | LED |
| Raport de aspect nativ | 16:9 |
| Tip HD | Full HD |
| Rezoluția afișajului | 1920 x 1080 pixeli |
| Diagonală de afișare | 60,5 cm (23,8") |