Samsung S40GD. Diagonala afișajului: 68,6 cm (27"), Rezoluție afișaj: 1920 x 1080 pixeli, Tip HD: Full HD, Tehnologie afișaj: LCD, Timp de răspuns: 5 ms, Raport de aspect nativ: 16:9, Unghi de vizualizare, orizontal: 178°, Unghi de vizualizare, vertical: 178°. Difuzor(e) încorporat(e). Hub USB încorporat, Versiune hub USB: 2.0. Montare VESA, Reglare înălțime. Culoarea produsului: Negru
Eficiență energetică
| Număr de înregistrare EPREL | 2109449 |
| Numărul versiunii EPREL | 1 |
| Fișă tehnică (link) | https://eprel.ec.europa.eu/api/product/2109449/fiches?language=EN |
| Clasa de eficiență energetică | C. |
Alte caracteristici
| Comutare automată a sursei | Da |
| Dimensiunea imaginii | Y |
| Temporizator de oprire Plus | Da |
| Modul Samsung Eye Saver | Da |
Sustenabilitate
| Certificate de sustenabilitate | Cost total de proprietate |
Conținutul ambalajului
| Lungimea cablului de alimentare | 1,5 metri |
| Cabluri incluse | HDMI, Alimentare |
Date de ambalare
| Tip de pachet | Cutie |
| Greutatea pachetului | 5,6 kg |
| Înălțimea pachetului | 109 mm |
| Adâncimea pachetului | 488 mm |
| Lățimea pachetului | 655 mm |
| Tipul suportului | Standul HAS |
Greutate și dimensiuni
| Greutate (fără suport) | 2,7 kg |
| Înălțime (fără suport) | 360,9 mm |
| Adâncime (fără suport) | 39,8 mm |
| Lățime (fără suport) | 612,7 mm |
| Greutate (cu suport) | 4 kilograme |
| Înălțime (cu suport) | 538,3 mm |
| Adâncime (cu suport) | 219 mm |
| Lățime (cu suport) | 612,7 mm |
Condiții operaționale
| Umiditatea relativă de funcționare (H-H) | 10 - 80% |
| Temperatura de funcționare (T-T) | 10 - 40 °C |
Putere
| Scala de eficiență energetică | De la A la G |
| Tipul de alimentare | Intern |
| Tensiunea de intrare AC | 100 - 240 V |
| Consum de energie (oprit) | 0,3 W |
| Consum de energie (maxim) | 50 W |
| Consum de energie (standby) | 0,5 W |
| Consum de energie (tipic) | 14 W |
| Consum de energie (SDR) la 1000 de ore | 14 kWh |
| Clasa de eficiență energetică (HDR) | Nu este disponibil |
| Clasa de eficiență energetică (SDR) | C. |
Ergonomie
| Intervalul unghiului de înclinare | -3 - 25° |
| Ajustarea înclinării | Da |
| Interval unghi de pivotare | -45 - 45° |
| Pivotant | Da |
| Unghiul de pivotare | -92 - 92° |
| Pivot | Da |
| Înălțime reglabilă (max) | 10,5 cm |
| Reglarea înălțimii | Da |
| Interfață de montare a panoului | 100 x 100 mm |
| Montare VESA | Da |
Porturi și interfețe
| Ieșire pentru căști | Da |
| Versiunea DisplayPort | 1.2 |
| Cantitatea DisplayPort-urilor | 1 |
| Versiunea HDMI | 1.4 |
| Cantitatea porturilor HDMI | 2 |
| HDMI | Da |
| Cantitate de porturi USB tip A downstream | 2 |
| Număr de porturi USB tip B upstream | 1 |
| Versiune hub USB | 2.0 |
| Hub USB încorporat | Da |
Design
| Culoarea picioarelor | Negru |
| Culoarea produsului | Negru |
| Poziționarea pe piață | Afaceri |
Multimedia
| Cameră încorporată | Nu |
| Difuzoare(e) încorporate | Da |
| Puterea nominală RMS | 1 W |
| Numărul de vorbitori | 1 |
Performanță
| Tehnologie fără pâlpâire | Da |
| AMD FreeSync | Nu |
| NVIDIA G-SYNC | Nu |
Afișaj
| Acoperire NTSC (tipic) | 72% |
| Diagonala afișată (metrică) | 68 cm |
| Dimensiune vizibilă, pe verticală | 33,6 cm |
| Dimensiune vizibilă, pe orizontală | 59,8 cm |
| Numărul de culori afișate | 16,7 milioane de culori |
| Unghi de vizualizare, vertical | 178° |
| Unghi de vizualizare, orizontal | 178° |
| Rată maximă de reîmprospătare | 100 Hz |
| Denumire comercială a raportului de contrast dinamic | Mega Contrast |
| Raport de contrast (tipic) | 1000:1 |
| Forma ecranului | Plat |
| Tipul de măsurare a timpului de răspuns | GTG (Gri către Gri) |
| Timp de răspuns | 5 ms |
| Luminozitate afișaj (min) | 200 cd/m² |
| Luminozitatea afișajului (tipic) | 250 cd/m² |
| Ecran tactil | Nu |
| Tip de panou | IPS |
| Tehnologia de afișare | LCD-uri |
| Raport de aspect nativ | 16:9 |
| Tip HD | Full HD |
| Rezoluția afișajului | 1920 x 1080 pixeli |
| Diagonală de afișare | 68,6 cm (27") |
Specificații
| Model | S27D406GAU |
| Nume model | S27D406GAU |
| Greutatea netă a produsului | 2,7 kg |