ViewSonic VG2709U-2K este un monitor QHD de 27” cu intrări HDMI, DisplayPort, ieșire DisplayPort, USB-C, Ethernet, USB Type-B upstream și USB Type-A downstream, pentru uz profesional și acasă. Simplificați-vă munca cu un singur cablu care oferă semnal audiovizual, date și transfer de energie de până la 100 W. Rata de reîmprospătare variabilă de 100 Hz, tehnologia Eye ProTech și diversele presetări ViewMode asigură performanțe optime ale ecranului și o vizualizare confortabilă, fără rupere sau sacadare. Extindeți-vă spațiul de lucru și experimentați multitasking ergonomic cu adevărat perfect, complet, pe un singur ecran, cu un suport compatibil VESA, la un consum redus de energie.
Stație de lucru ergonomică
Descoperiți un monitor conceput pentru a depăși provocările configurației de lucru moderne
Stație de andocare integrată cu funcție Daisy Chain
Simplificați-vă fluxul de lucru cu un monitor cu docking. Bucurați-vă de transferuri fluide de date, video și audio, împreună cu o încărcare rapidă de până la 100 W, totul printr-un singur cablu USB-C. Creșteți productivitatea cu o configurație cu două monitoare prin conectarea în lanț prin ieșirea DisplayPort.
Viziune extraordinară cu unghi larg
Bucurați-vă de culori vii, cu luminozitate constantă și precizie uimitoare, indiferent de punctul de observare. Monitorul IPS SuperClear® dispune de unghiuri de vizualizare ultra-largi, de 178 de grade, verticale și orizontale, care oferă aceeași calitate a imaginii, cu o acuratețe și o consistență reale ale culorilor, de la ecran la imprimare.
Rezoluție QHD 2560x1440
Acest ecran cu diagonala de 27” și rezoluție QHD 2560 X 1440 dublează numărul de pixeli oferiți de FHD 1080p, oferind o calitate a muncii de neegalat pentru profesioniștii atenți la detalii.
Imagini fluide cu rată de reîmprospătare variabilă de 100Hz
Cu o rată de reîmprospătare variabilă a ecranului, rapidă, de 100 Hz, puteți experimenta un afișaj vizual cu adevărat fluid. Acest lucru are ca rezultat o claritate îmbunătățită a vizualizării, o reducere a sacadarii ecranului în timpul scenelor de acțiune rapidă și beneficii pentru sarcinile legate de muncă, reducând oboseala ochilor și crescând productivitatea.
Flexibilitate a conexiunii
Intrările HDMI, DisplayPort, ieșirea DisplayPort și Ethernet (RJ45) vă oferă libertatea de a conecta monitorul la o gamă largă de dispozitive. Simplificați-vă spațiul de lucru, extindeți opțiunile de conectivitate și eficientizați transferul de date cu hub-ul USB integrat al monitorului nostru prin porturi USB-C, USB-A downstream și USB-B upstream.
Flexibilitate ergonomică completă
Rotiți ecranul fără efort până la 360° grade, înclinați-l până la -3,5°~28° grade, ridicați-l până la 130 mm și pivotați-l până la 180° grade pentru vizualizare portret. VG2709U-2K oferă o gamă completă de flexibilitate convenabilă pentru toate sarcinile și fluxurile de lucru.
Difuzoare încorporate
Integrat cu două difuzoare stereo de 2,5 wați, precum și cu o performanță incredibilă a ecranului, acest monitor oferă o imersiune multisenzorială completă.
Eye ProTech pentru o vizualizare confortabilă
Reduceți oboseala ochilor și mențineți o senzație de prospețime a ochilor cu ViewSonic Eye ProTech. Tehnologia Flicker-Free elimină pâlpâirea ecranului, în timp ce filtrul de lumină albastră minimizează lumina albastră dăunătoare provenită din perioadele lungi de vizionare, asigurând o vizualizare confortabilă a ecranului.
Opțiuni de redare a culorilor
Modul ViewMode de la ViewSonic oferă presetări pentru „Jocuri”, „Film”, „Web”, „Text” și „Mono”. Aceste presetări îmbunătățesc curba gamma, temperatura culorii, contrastul și luminozitatea pentru a oferi o vizualizare optimizată și satisfăcătoare.
Sustenabilitate ecologică certificată
VG2709U-2K este certificat Energy Star pentru sustenabilitate, reducând costurile cu energia și emisiile de gaze cu efect de seră. De asemenea, ecranul este certificat TCO pentru sustenabilitate și înregistrat ca produs EPEAT.
Dimensiuni și porturi I/O
Montați monitorul convenabil după preferințe, utilizând designul de montare compatibil VESA de 100 mm x 100 mm.
- Panou IPS SuperClear® cu rezoluție QHD 2560 x 1440
- Rata de reîmprospătare variabilă de 100Hz oferă imagini fluide
- Stație de andocare integrată cu Ethernet, capacitate Daisy Chain și încărcare de până la 100 W prin conexiune USB-C
- Capacități ergonomice de reglare a înclinării, rotirii, pivotării și înălțimii
- Certificare TCO, EnergyStar, EPEAT Silver pentru sustenabilitate
Viewsonic VG Series VG2709U-2K. Diagonala afișajului: 68,6 cm (27"), Rezoluție afișaj: 2560 x 1440 pixeli, Tip HD: Quad HD, Tehnologie afișaj: LED, Timp de răspuns: 4 ms, Raport de aspect nativ: 16:9, Unghi de vizualizare, orizontal: 178°, Unghi de vizualizare, vertical: 178°. Difuzor(e) încorporat(e). Hub USB încorporat, Versiune hub USB: 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1). Montare VESA, Reglare înălțime. Culoarea produsului: Negru
| Acoperire NTSC (tipic) | 76% |
| Acoperire sRGB (tipic) | 104% |
| Adâncimea culorii | 8 biți |
| Duritatea suprafeței | 3H |
| Tehnologia High Dynamic Range (HDR) | Gamă dinamică înaltă 10 (HDR10) |
| Suport pentru Interval Dinamic Ridicat (HDR) | Da |
| Diagonala afișată (metrică) | 69 cm |
| Pasul pixelilor | 0,233 × 0,233 mm |
| Numărul de culori afișate | 16,7 milioane de culori |
| Unghi de vizualizare, vertical | 178° |
| Unghi de vizualizare, orizontal | 178° |
| Rată maximă de reîmprospătare | 100 Hz |
| Raport de contrast (dinamic) | 50000000:1 |
| Raport de contrast (tipic) | 1000:1 |
| Forma ecranului | Plat |
| Ecran anti-reflexie | Da |
| Timp de răspuns | 4 ms |
| Luminozitatea afișajului (tipic) | 350 cd/m² |
| Ecran tactil | Nu |
| Iluminare de fundal LED | Da |
| Tip de panou | IPS |
| Tehnologia de afișare | LED |
| Raport de aspect nativ | 16:9 |
| Tip HD | Quad HD |
| Rezoluția afișajului | 2560 x 1440 pixeli |
| Diagonală de afișare | 68,6 cm (27") |