Cu un ecran curbat de 34" și o rezoluție UWQHD uimitoare (3440 x 1440), monitorul ViewSonic VG3419C vă ridică experiența de vizionare la o excelență imersivă. Oferind conectivitate USB-C și Ethernet, acest monitor curbat cu docking funcționează ca un hub complet pentru încărcare, date, rețea și periferice, reducând dezordinea și simplificând gestionarea cablurilor. Cu flexibilitate ergonomică, puteți înclina și regla înălțimea VG3419C pentru a avea un flux de lucru fluid, ca multitasking profesionist. Gândit pentru multitasking și productivitate, VG3419C este dotat cu o funcție de comutare KVM încorporată pentru a conecta și controla mai multe sisteme.
Rezoluție UWQHD uimitoare pe un ecran ultra-wide 21:9
Cufundați-vă într-o experiență de vizualizare confortabilă, cu un unghi larg de 178 de grade, cu imagini uimitor de detaliate. Având o rezoluție UWQHD (3440 x 1440) și un raport de aspect ultra-lat de 21:9, monitorul oferă echivalentul a 35% mai mult spațiu pe ecran decât un monitor Full HD de aceeași dimensiune.
Eliberează porturile laptopului tău
Extindeți funcționalitatea laptopului și conectați toate dispozitivele direct la monitorul de andocare VG3419C. Transmiteți energie (până la 65 W), date, video și audio cu un singur cablu conectat la portul USB-C. Portul Ethernet încorporat (RJ45) oferă o opțiune de rețea rapidă și stabilă.
În câmpul vizual natural
Curba 1500R a monitorului se potrivește mai bine câmpului vizual uman, permițându-vă să vedeți detaliile afișate în colțuri la fel de clar ca și cum ar fi în centrul ecranului. Reduceți solicitarea ochilor și a gâtului, bucurându-vă în același timp de un flux de lucru mai confortabil.
Imagini fluide cu rată de reîmprospătare de 120Hz
Cu o rată de reîmprospătare a ecranului de 120 Hz, puteți experimenta un afișaj vizual cu adevărat fluid. Acest lucru are ca rezultat o claritate îmbunătățită a vizualizării, o reducere a sacadarii ecranului în timpul scenelor de acțiune rapidă și este benefic pentru sarcinile legate de muncă, reducând oboseala ochilor și crescând productivitatea.
Optimizați-vă stația de lucru
Centralizați-vă fluxul de lucru cu un switch KVM pentru o stație de lucru ordonată. Conectați, controlați și comutați între mai multe computere de pe o singură consolă, eliminând necesitatea unor monitoare, tastaturi și mouse separate. Bucurați-vă de productivitate fără probleme, fără a fi nevoie să mutați dispozitive sau să schimbați cabluri.
HDR10 oferă un contrast stelar
Compatibil cu standardul industrial HDR10 High Dynamic Range, acest monitor oferă culori, luminozitate și contrast extrem de bine definite, depășind cu mult capacitățile produselor SDR obișnuite.
Difuzoare încorporate
Integrat cu două difuzoare stereo de 2W, precum și cu performanțe incredibile ale ecranului, acest monitor oferă o imersiune multisenzorială completă.
O nouă perspectivă asupra ergonomiei spațiului de lucru
Bucură-te de fiecare detaliu cu ergonomie avansată – reglare a înălțimii și un unghi de înclinare ergonomic de la -3,5° la 23°. Fiecare oferă o gamă mai largă de ajustări personalizabile pentru un confort maxim. Înclinarea îți permite, de asemenea, să utilizezi monitorul în picioare sau purtând o discuție strategică în grup în jurul ecranului.
Eye ProTech pentru o vizualizare confortabilă
Reduceți oboseala ochilor și mențineți o senzație de prospețime a ochilor cu ViewSonic Eye ProTech. Tehnologia Flicker-Free elimină pâlpâirea ecranului, în timp ce filtrul de lumină albastră minimizează lumina albastră dăunătoare provenită din perioadele lungi de vizionare, asigurând o vizualizare confortabilă a ecranului.
Sustenabilitate ecologică certificată
VG3419C este un produs certificat ENERGYSTAR care poate economisi costurile energiei, reducând în același timp emisiile de gaze cu efect de seră.
Dimensiuni și porturi I/O
Montați monitorul convenabil după preferințe, utilizând designul de montare compatibil VESA de 100 mm x 100 mm.
- Rezoluție UWQHD 3440 x 1440 pe un ecran ultra-lat 21:9
- Stație de andocare integrată cu USB Type-C și Ethernet
- Panou curbat 1500R
- AMD FreeSync™ Premium de 120Hz pentru imagini fluide și continue
- Ergonomie avansată cu reglare a înălțimii și un unghi de înclinare de la -3,5° la 23°
Ecran Viewsonic VG3419C. Diagonala afișajului: 86,4 cm (34"), Rezoluție afișaj: 3440 x 1440 pixeli, Tip HD: UltraWide Quad HD, Tehnologie afișaj: LED, Timp de răspuns: 3,5 ms, Raport de aspect nativ: 21:9, Unghi de vizualizare, orizontal: 178°, Unghi de vizualizare, vertical: 178°. Difuzor(e) încorporat(e). Hub USB încorporat, Versiune hub USB: 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1). Montare VESA, Reglare înălțime. Culoarea produsului: Negru
| Codul Registrului European al Produselor pentru Etichetare Energetică (EPREL) | 1661779 |
| Scala de eficiență energetică | De la A la G |
| Tipul de alimentare | Intern |
| Tensiunea de intrare AC | 100 - 240 V |
| Consum de energie (maxim) | 66 V |
| Consum de energie (standby) | 0,3 W |
| Consum de energie (tipic) | 56 V |
| Consum de energie (HDR) la 1000 de ore | 57 kWh |
| Consum de energie (SDR) la 1000 de ore | 32 kWh |
| Clasa de eficiență energetică (HDR) | G. |
| Clasa de eficiență energetică (SDR) | G. |
| AC (curent alternativ) în | Da |
| Comutator KVM încorporat | Da |
| Conectivitate pentru căști | 3,5 mm |
| Ieșire pentru căști | Da |
| Ieșire audio | Da |
| Versiunea DisplayPort | 1.4 |
| Cantitatea DisplayPort-urilor | 1 |
| Versiunea HDMI | 2.0 |
| Cantitatea porturilor HDMI | 1 |
| HDMI | Da |
| Alimentare prin USB până la | 65 W |
| Livrare de putere USB (USB PD) | Da |
| Mod alternativ USB Type-C DisplayPort | Da |
| Cantitate de porturi USB tip A downstream | 3 |
| Număr de porturi USB Type-C upstream | 1 |
| Număr de porturi USB tip B upstream | 1 |
| Numărul de porturi în amonte | 2 |
| Tipul de port USB upstream | USB tip B, USB tip C |
| Versiune hub USB | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Hub USB încorporat | Da |
| Acoperire NTSC (tipic) | 86% |
| Acoperire sRGB (tipic) | 100% |
| Gama de culori | 121% |
| Standardul gamei de culori | sRGB |
| Duritatea suprafeței | 3H |
| Diagonala afișată (metrică) | 86 cm |
| Frecvență verticală digitală | 24 - 120 Hz |
| Frecvență orizontală digitală | 30 - 185 kHz |
| Pasul pixelilor | 0,232 x 0,232 mm |
| Timp de răspuns (rapid) | 0,4 ms |
| Numărul de culori afișate | 16,7 milioane de culori |
| Unghi de vizualizare, vertical | 178° |
| Unghi de vizualizare, orizontal | 178° |
| Rată maximă de reîmprospătare | 120 Hz |
| Raport de contrast (dinamic) | 80000000:1 |
| Raport de contrast (tipic) | 3000:1 |
| Evaluarea curburii ecranului | 1500R |
| Forma ecranului | Curbat |
| Ecran anti-reflexie | Da |
| Timp de răspuns | 3,5 ms |
| Luminozitatea afișajului (tipic) | 300 cd/m² |
| Tip de iluminare din spate | LED |
| Tip de panou | VA |
| Tehnologia de afișare | LED |
| Raport de aspect nativ | 21:9 |
| Tip HD | UltraWide Quad HD |
| Rezoluția afișajului | 3440 x 1440 pixeli |
| Diagonală de afișare | 86,4 cm (34") |