Construiește-ți ecosistemul de jocuri
Simplifică-ți consola de joc cu o suită versatilă de porturi, inclusiv HDMI 2.1 și DP 1.4. Conectează-ți cu ușurință consola, căștile și accesoriile și bucură-te de un ecosistem perfect, de înaltă performanță, construit pentru viteză.
Control personalizat al jocurilor
Preia controlul cu Legion Space și software-ul Lenovo Artery (accesorii Lenovo și Display Manager)*. Reglează fin setările de afișare, gestionează sunetul și deblochează funcții avansate de asistență pentru jocuri, adaptate stilului tău unic de joc și preferințelor tale.
*Anterior Lenovo Display Control Center. Compatibil cu Windows 10 și 11, Mac OS (funcțiile variază în funcție de sistem).
Joc cu confort
Conceput pentru jucătorii de astăzi, suportul ergonomic - cu reglaje de ridicare, înclinare, pivotare și rotire - vă permite să obțineți configurația perfectă pentru postură și confort. Lumina albastră naturală redusă și tehnologia certificată EyeSafe® 2.0 ajută la reducerea oboselii ochilor, menținându-vă ascuțiți și fără oboseală în timpul sesiunilor maraton.
- Ecran OLED Quad HD de 67,3 cm (26,5"), rezoluție 2560 x 1440
- 0,03 ms, 16:9, 200 cd/m², 1500000:1
- HDMI, DisplayPort
Monitor OLED Lenovo Legion 27Q-10. Diagonala afișajului: 67,3 cm (26,5"), Rezoluție afișaj: 2560 x 1440 pixeli, Tip HD: Quad HD, Tehnologie afișaj: OLED, Timp de răspuns: 0,03 ms, Raport de aspect nativ: 16:9, Unghi de vizualizare orizontal: 178°, Unghi de vizualizare vertical: 178°. Montare VESA, Reglare înălțime. Culoarea produsului: Negru
Eficiență energetică
| Număr de înregistrare EPREL | 2458748 |
| Numărul versiunii EPREL | 2 |
| Fișă tehnică (link) | https://eprel.ec.europa.eu/api/product/2458748/fiches?language=EN |
| Clasa de eficiență energetică | E. |
Conținutul ambalajului
| Lungimea cablului de alimentare | 1,8 metri |
| Lungimea cablului DisplayPort | 1,8 metri |
| Numărul de șuruburi | 4 |
| Șuruburi incluse | Da |
| Cabluri incluse | DisplayPort, Alimentare |
| Suport inclus | Da |
Date de ambalare
| Înălțimea pachetului | 480 mm |
| Adâncimea pachetului | 139 mm |
| Lățimea pachetului | 800 mm |
Greutate și dimensiuni
| Lățimea ramei (jos) | 1,27 cm |
| Lățimea ramei (sus) | 1 mm |
| Lățimea ramei (laterală) | 1 mm |
| Greutate (fără suport) | 3,8 kg |
| Înălțime (fără suport) | 354,3 mm |
| Adâncime (fără suport) | 40,5 mm |
| Lățime (fără suport) | 609,3 mm |
| Greutate (cu suport) | 6 kilograme |
| Înălțime (cu suport) | 524,2 mm |
| Adâncime (cu suport) | 214 mm |
| Lățime (cu suport) | 609,3 mm |
Condiții operaționale
| Umiditatea relativă de stocare (H-H) | 5 - 95% |
| Umiditatea relativă de funcționare (H-H) | 10 - 80% |
| Temperatura de depozitare (T-T) | -20 - 60 °C |
| Temperatura de funcționare (T-T) | 0 - 40 °C |
Putere
| Scala de eficiență energetică | De la A la G |
| Tipul de alimentare | Intern |
| Frecvența de intrare AC | 50/60 Hz |
| Tensiunea de intrare AC | 100 - 240 V |
| Consum de energie (oprit) | 0,3 W |
| Consum de energie (maxim) | 67 V |
| Consum de energie (standby) | 0,5 W |
| Consum de energie (tipic) | 41 V |
| Consum de energie (HDR) la 1000 de ore | 19 kWh |
| Consum de energie (SDR) la 1000 de ore | 19 kWh |
| Clasa de eficiență energetică (HDR) | E. |
| Clasa de eficiență energetică (SDR) | E. |
Ergonomie
| Intervalul unghiului de înclinare | -5 - 22° |
| Ajustarea înclinării | Da |
| Interval unghi de pivotare | 0 - 30° |
| Pivotant | Da |
| Unghiul de pivotare | -90 - 90° |
| Pivot | Da |
| Înălțime reglabilă (max) | 13,5 cm |
| Reglarea înălțimii | Da |
| Tipul slotului pentru blocarea cablului | Kensington |
| Slot pentru blocarea cablului | Da |
| Gestionarea cablurilor | Da |
| Interfață de montare a panoului | 100 x 100 mm |
| Montare VESA | Da |
Porturi și interfețe
| Ieșire audio | Da |
| Versiunea DisplayPort | 1.4 |
| Cantitatea DisplayPort-urilor | 1 |
| Versiunea HDMI | 2.1 |
| Cantitatea porturilor HDMI | 2 |
| HDMI | Da |
| Hub USB încorporat | Nu |
Design
| Culoarea picioarelor | Negru |
| Culoarea produsului | Negru |
| Poziționarea pe piață | Jocuri |
Multimedia
| Cameră încorporată | Nu |
| Microfon încorporat | Nu |
| Difuzoare(e) încorporate | Nu |
Performanță
| Tehnologia luminii albastre scăzute | Da |
| Suport pentru sincronizare adaptivă VESA | Da |
| Tip AMD FreeSync | FreeSync Premium |
| AMD FreeSync | Da |
| NVIDIA G-SYNC | Nu |
Afișaj
| Acoperire DCI-P3 | 99% |
| Acoperire sRGB (tipic) | 99% |
| Adâncimea culorii | 10 biți |
| Tehnologia High Dynamic Range (HDR) | Gamă dinamică înaltă 10 (HDR10) |
| Suport pentru Interval Dinamic Ridicat (HDR) | Da |
| Dimensiune vizibilă, pe verticală | 33,4 cm |
| Dimensiune vizibilă, pe orizontală | 59 cm |
| Densitatea pixelilor | 110 ppi |
| Pasul pixelilor | 0,2292 x 0,2292 mm |
| Numărul de culori afișate | 1,07 miliarde de culori |
| Unghi de vizualizare, vertical | 178° |
| Unghi de vizualizare, orizontal | 178° |
| Rată maximă de reîmprospătare | 240 Hz |
| Raport de contrast (dinamic) | 1500000:1 |
| Raport de contrast (tipic) | 1500000:1 |
| Forma ecranului | Plat |
| Ecran anti-reflexie | Da |
| Tipul de măsurare a timpului de răspuns | GTG (Gri către Gri) |
| Timp de răspuns | 0,03 ms |
| Luminozitatea afișajului (tipic) | 200 cd/m² |
| Luminozitatea afișajului (vârf) | 400 cd/m² |
| Ecran tactil | Nu |
| Tip de panou | OLED |
| Tehnologia de afișare | OLED |
| Raport de aspect nativ | 16:9 |
| Tip HD | Quad HD |
| Rezoluția afișajului | 2560 x 1440 pixeli |
| Diagonală de afișare | 67,3 cm (26,5") |
Specificații
| Nume model | Monitor OLED Legion 27Q-10 |
| Greutatea netă a produsului | 6 kilograme |