Bucurați-vă de gameplay nerestricționat
Panoul cu rată de reîmprospătare 280Hz (overclock de la 240Hz) poate elimina eficient stuttering-ul și ghosting-ul cauzate de mișcarea rapidă a obiectelor în imagine. Fie că este o mașină care șuieră sau un adversar care fulgeră, nu va mai scăpa din vederea dumneavoastră.
Capturați fiecare moment fugitiv
Timpul de răspuns extrem de 0.5ms MPRT și 1ms GtG elimină dungile și ghosting-ul, fac imaginea jocului mai clară, ajută utilizatorul să prindă fiecare șansă
Dezlănțuiți realismul de gaming cu curbură 1500R
Ridicați experiența de gaming cu ecranul curbat 1500R al R27fc-30. Cufundați-vă în vizualizări ca în realitate, percepție îmbunătățită a adâncimii și vedere periferică mai largă. Apropiați-vă de acțiune, simțiți intensitatea și câștigați un avantaj competitiv cu realismul imersiv al curburii 1500R.
Dezlănțuind excelența audio
Cufundați-vă în perfecțiunea auditivă cu un sistem integrat de difuzoare 2x3W care creează peisaje sonore cristaline și sunet izbitor de vibrant și spațios.
Design ergonomic și unic
Un suport pentru monitor stilat și solid, cu funcționalitate de ridicare, înclinare, pivot și rotire, face folosirea ușoară. Ergonomia poate satisface cerința clientului privind reglarea înălțimii și utilizarea la diferite unghiuri.
- 68.6cm (27") Quad HD 2560 x 1440 W-LED VA
- 4ms, 16:9, 350cd/m², 3000:1
- HDMI, DisplayPort
Lenovo Legion R27qc-30. Diagonala ecranului: 68.6 cm (27"), Rezoluția ecranului: 2560 x 1440 pixeli, Tip HD: Quad HD, Tehnologie ecran: LED, Timp de răspuns: 4 ms, Raport de aspect nativ: 16:9, Unghi de vizualizare, orizontal: 160°, Unghi de vizualizare, vertical: 178°. Difuzor(e) încorporat(e). Montare VESA, Reglarea înălțimii. Culoarea produsului: Negru
Eficiență energetică
| Număr de înregistrare EPREL | 2027921 |
| Număr versiune EPREL | 2 |
| Fișă tehnică (link) | https://eprel.ec.europa.eu/api/product/2027921/fiches?language=EN |
| Clasa de eficiență energetică | F |
Alte caracteristici
| Certificare | RoHS, EU Energy Efficiency Level (Level-F) TÜV Low Blue Light (Hardware solution), TÜV Rheinland® Eye Comfort, Eyesafe® Display 2.0 |
Conținutul ambalajului
| Lungime cablu alimentare | 1.8 m |
| Lungime cablu DisplayPort | 1.8 m |
| Ghid de pornire rapidă | Da |
| Șuruburi incluse | Da |
| Cabluri incluse | AC, DisplayPort |
| Suport inclus | Da |
Date de ambalare
| Greutatea ambalajului | 9.5 kg |
| Înălțimea ambalajului | 463 mm |
| Adâncimea ambalajului | 162 mm |
| Lățimea ambalajului | 789 mm |
Greutate și dimensiuni
| Lățime ramă (jos) | 2.4 cm |
| Lățime ramă (sus) | 2 mm |
| Lățime ramă (lateral) | 2 mm |
| Greutate (fără suport) | 4.2 kg |
| Înălțime (fără suport) | 369.8 mm |
| Adâncime (fără suport) | 88.2 mm |
| Lățime (fără suport) | 610.4 mm |
| Greutate (cu suport) | 6.1 kg |
| Înălțime (cu suport) | 505 mm |
| Adâncime (cu suport) | 258.8 mm |
| Lățime (cu suport) | 610.4 mm |
Alimentare
| Scala de eficiență energetică | A to G |
| Tip sursă de alimentare | Intern |
| Frecvență intrare AC | 50/60 Hz |
| Tensiune intrare AC | 100 - 240 V |
| Consum de energie (oprit) | 0.3 W |
| Consum de energie (maxim) | 65 W |
| Consum de energie (tipic) | 26 W |
| Consum de energie (HDR) la 1000 de ore | 41 kWh |
| Consum de energie (SDR) la 1000 de ore | 26 kWh |
| Clasa de eficiență energetică (HDR) | G |
| Clasa de eficiență energetică (SDR) | F |
Ergonomie
| On Screen Display (OSD) | Da |
| Interval unghi înclinare | -5 - 22° |
| Reglare înclinare | Da |
| Interval unghi de rotație | -30 - 30° |
| Rotire | Da |
| Unghi pivot | -90 - 90° |
| Pivot | Da |
| Înălțime reglabilă (max) | 12 cm |
| Reglarea înălțimii | Da |
| Tip slot pentru cablu de securitate | Kensington |
| Slot pentru cablu de securitate | Da |
| Interfață montare panou | 100 x 100 mm |
| Montare VESA | Da |
Porturi și interfețe
| Ieșire audio | Da |
| Versiune DisplayPort | 1.4 |
| Număr porturi DisplayPort | 1 |
| Versiune HDMI | 2.1 |
| Număr porturi HDMI | 2 |
| HDMI | Da |
| Hub USB încorporat | Nu |
Design
| Numele culorii | Raven Black |
| Culoarea produsului | Negru |
| Poziționare pe piață | Birou |
Multimedia
| Cameră încorporată | Nu |
| Difuzor(e) încorporat(e) | Da |
| Putere nominală RMS | 6 W |
| Număr difuzoare | 2 |
Performanță
| Tehnologie Low Blue Light | Da |
| AMD FreeSync | Da |
Ecran
| Acoperire DCI-P3 | 90% |
| Acoperire sRGB (tipic) | 99% |
| Standard gamă de culori | DCI-P3, sRGB |
| Adâncime culoare | 8 bit |
| Dimensiune vizibilă, vertical | 33.6 cm |
| Dimensiune vizibilă, orizontal | 59.7 cm |
| Densitate pixeli | 108.8 ppi |
| Pas pixel | 0.2331 x 0.2331 mm |
| Număr de culori ecran | 16.7 million colours |
| Unghi de vizualizare, vertical | 178° |
| Unghi de vizualizare, orizontal | 160° |
| Rată maximă de reîmprospătare | 180 Hz |
| Raport de contrast (dinamic) | 3000000:1 |
| Raport de contrast (tipic) | 3000:1 |
| Curbură ecran | 1500R |
| Formă ecran | Curbat |
| Ecran anti-reflexie | Da |
| Timp de răspuns (MPRT) | 0.5 ms |
| Timp de răspuns | 4 ms |
| Luminozitate ecran (tipic) | 350 cd/m² |
| Touchscreen | Nu |
| Tip iluminare de fundal | W-LED |
| Iluminare LED de fundal | Da |
| Tip panou | VA |
| Tehnologie ecran | LED |
| Raport de aspect nativ | 16:9 |
| Tip HD | Quad HD |
| Rezoluția ecranului | 2560 x 1440 pixels |
| Diagonala ecranului | 68.6 cm (27") |
Specificații
| Model | R27QC-30 |
| Numele modelului | 67C6GAC2EU |
| Accesorii incluse | DP cable |
| Greutatea netă a produsului | 6.1 kg |