ViewSonic VA3208-4K-HD este un monitor VA 4K de 32” cu intrări duale HDMI și DisplayPort, atât pentru uz profesional, cât și acasă. Performanța optimă a ecranului și vizualizarea confortabilă sunt oferite prin tehnologia de protecție a ochilor și diverse presetări ViewMode. Extindeți-vă pur și simplu spațiul de lucru și experimentați multitasking cu adevărat perfect pe un singur ecran, cu un suport compatibil VESA și un consum redus de energie.
Claritate superbă de înaltă definiție
Acest ecran cu diagonala de 32” și rezoluție 4K UHD oferă de patru ori mai mult decât poate afișa televizorul tău FHD 1080p actual, fiind în avantajul profesioniștilor atenți la detalii.
Claritate vizuală din unghiuri largi
Bucurați-vă de performanțe superbe și de o calitate superioară a vizualizării, atât de la unghiuri orizontale, cât și verticale. Cu tehnologia panoului SuperClear® Vertical Alignment, monitorul rămâne clar și are un contrast bun al culorilor de la 178° pe toate unghiurile, indiferent dacă priviți ecranul de sus, de jos, din față sau din lateral.
HDR10 oferă un contrast stelar
Compatibil cu standardul industrial HDR10 High Dynamic Range, acest monitor oferă culori, luminozitate și contrast extrem de bine definite, depășind cu mult capacitățile produselor SDR obișnuite.
Flexibilitate a conexiunii
Intrările duale HDMI și DisplayPort (DP) vă oferă libertatea de a conecta monitorul la o gamă largă de dispozitive.
Eye ProTech pentru o vizualizare confortabilă
Reduceți oboseala digitală a ochilor și mențineți o senzație de prospețime a ochilor cu ViewSonic Eye ProTech. Tehnologia Flicker-Free și filtrul de lumină albastră elimină pâlpâirea ecranului și minimizează emisiile dăunătoare de lumină albastră, asigurând o vizualizare confortabilă a ecranului chiar și în timpul perioadelor lungi de utilizare.
Design fără margini pentru o vizualizare perfectă
Scapă de ramele voluminoase cu un ecran impresionant, fără margini pe 3 laturi. Bucură-te de aspectul mai elegant, care oferă o estetică curată și capabilități multi-monitor perfecte.
Consum redus de energie
Conceput având în vedere eficiența energetică, modul Eco al ViewSonic reduce cu succes amprenta de carbon și scade semnificativ costurile generale ale biroului.
Dimensiuni și porturi I/O
Montați monitorul convenabil după preferințe, utilizând designul de montare compatibil VESA de 100 mm x 100 mm.
- Rezoluție 4K UHD 3840 x 2160
- Panou SuperClear® VA
- HDR10 oferă un contrast excelent și o precizie a culorilor excelentă
- Intrări duble HDMI și DisplayPort pentru conectivitate flexibilă
- Eye ProTech pentru o vizualizare confortabilă
Viewsonic VA VS19992. Diagonala afișajului: 81,3 cm (32"), Rezoluție afișaj: 3840 x 2160 pixeli, Tip HD: 4K Ultra HD, Tehnologie afișaj: LED, Timp de răspuns: 4 ms, Raport de aspect nativ: 16:9, Unghi de vizualizare orizontal: 178°, Unghi de vizualizare vertical: 178°. Montare VESA. Culoarea produsului: Negru
Eficiență energetică
| Număr de înregistrare EPREL | 1992938 |
| Numărul versiunii EPREL | 2 |
| Fișă tehnică (link) | https://eprel.ec.europa.eu/api/product/1992938/fiches?language=EN |
| Clasa de eficiență energetică | F |
Date logistice
| Codul Sistemului Armonizat (HS) | 8528521000 |
| Produse pentru fiecare carcasă principală (exterioară) | 1 PC(s) |
| Înălțimea brută a paletei | 2,19 metri |
| Lungimea brută a paletei | 101,6 cm |
| Lățimea brută a paletei | 121,9 cm |
Alte caracteristici
| Certificate de conformitate | BIS, BSMI, CB, CE, EAC, Compatibilitate electromagnetică (EMC), PSE, REACH, RoHS, VCCI, WEEE |
| Greutate | 6,6 kg |
Sustenabilitate
| Certificate de sustenabilitate | ErP |
Conținutul ambalajului
| Ghid de pornire rapidă | Da |
| Adaptor de alimentare inclus | Da |
| Cabluri incluse | HDMI |
| Suport inclus | Da |
Date de ambalare
| Tip de pachet | Cutie |
| Greutatea pachetului | 8,2 kg |
| Înălțimea pachetului | 510 mm |
| Adâncimea pachetului | 125 mm |
| Lățimea pachetului | 766 mm |
Greutate și dimensiuni
| Greutate (fără suport) | 5,5 kg |
| Înălțime (fără suport) | 427,5 mm |
| Adâncime (fără suport) | 59,2 mm |
| Lățime (fără suport) | 714,3 mm |
| Greutate (cu suport) | 6,6 kg |
| Înălțime (cu suport) | 520,3 mm |
| Adâncime (cu suport) | 231 mm |
| Lățime (cu suport) | 714,3 mm |
Condiții operaționale
| Umiditatea relativă de funcționare (H-H) | 20 - 90% |
| Temperatura de funcționare (T-T) | 0 - 40 °C |
Putere
| Scala de eficiență energetică | De la A la G |
| Tensiunea de intrare AC | 100 - 240 V |
| Consum de energie (oprit) | 0,3 W |
| Consum de energie (maxim) | 42 V |
| Consum de energie (standby) | 0,5 W |
| Consum de energie (tipic) | 40 W |
| Consum de energie (HDR) la 1000 de ore | 37 kWh |
| Consum de energie (SDR) la 1000 de ore | 32 kWh |
| Clasa de eficiență energetică (HDR) | G. |
| Clasa de eficiență energetică (SDR) | F |
Ergonomie
| Afișaj pe ecran (OSD) | Da |
| Intervalul unghiului de înclinare | -5 - 20° |
| Reglarea înălțimii | Nu |
| Tipul slotului pentru blocarea cablului | Kensington |
| Slot pentru blocarea cablului | Da |
| Interfață de montare a panoului | 100 x 100 mm |
| Montare VESA | Da |
Porturi și interfețe
| Jack-in DC | Da |
| Versiunea HDCP | 2.2 |
| HDCP | Da |
| Ieșire pentru căști | Da |
| Versiunea DisplayPort | 1.4 |
| Cantitatea DisplayPort-urilor | 1 |
| Versiunea HDMI | 2.0 |
| Cantitatea porturilor HDMI | 2 |
| HDMI | Da |
| Hub USB încorporat | Nu |
Design
| Culoarea produsului | Negru |
| Poziționarea pe piață | Afaceri |
Multimedia
| Cameră încorporată | Nu |
| Difuzoare(e) încorporate | Nu |
Performanță
| Sisteme de operare Mac acceptate | Da |
| Sistemele de operare Windows suportate | Windows 10, Windows 11 |
| Tehnologia luminii albastre scăzute | Da |
| Tehnologie fără pâlpâire | Da |
Afișaj
| Acoperire NTSC (tipic) | 72% |
| Acoperire sRGB (tipic) | 104% |
| Standardul gamei de culori | NTSC, sRGB |
| Duritatea suprafeței | 3H |
| Tehnologia High Dynamic Range (HDR) | Gamă dinamică înaltă 10 (HDR10) |
| Suport pentru Interval Dinamic Ridicat (HDR) | Da |
| Diagonala afișată (metrică) | 80 cm |
| Frecvență verticală digitală | 24 - 60 Hz |
| Frecvență orizontală digitală | 15 - 140 kHz |
| Diagonală vizibilă | 80 cm |
| Pasul pixelilor | 0,182 × 0,182 mm |
| Numărul de culori afișate | 16,7 milioane de culori |
| Unghi de vizualizare, vertical | 178° |
| Unghi de vizualizare, orizontal | 178° |
| Rată maximă de reîmprospătare | 60 Hz |
| Raport de contrast (dinamic) | 50000000:1 |
| Raport de contrast (tipic) | 3000:1 |
| Forma ecranului | Plat |
| Ecran anti-reflexie | Da |
| Timp de răspuns | 4 ms |
| Luminozitatea afișajului (tipic) | 300 cd/m² |
| Ecran tactil | Nu |
| Tip de panou | VA |
| Tehnologia de afișare | LED |
| Raport de aspect nativ | 16:9 |
| Tip HD | 4K Ultra HD |
| Rezoluția afișajului | 3840 x 2160 pixeli |
| Diagonală de afișare | 81,3 cm (32") |
Specificații
| Model | VA3208-4K-HD |
| Nume model | VS19992 |
| Accesorii incluse | Cablu HDMI (v2.0; mascul-mascul) x1, Adaptor AC/DC x1, Ghid de pornire rapidă x1, Mufă de alimentare x1 sau 2 (în funcție de țară) pentru VSE |
| Greutatea netă a produsului | 6,6 kg |