Samsung G85NB. Diagonala afișajului: 81,3 cm (32"), Rezoluție afișaj: 3840 x 2160 pixeli, Tip HD: 4K Ultra HD, Tehnologie afișaj: LED, Timp de răspuns: 1 ms, Raport de aspect nativ: 16:9, Unghi de vizualizare, orizontal: 178°, Unghi de vizualizare, vertical: 178°. Hub USB încorporat, Versiune hub USB: 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1). Montare VESA, Reglare înălțime. Culoarea produsului: Alb
Eficiență energetică
| Număr de înregistrare EPREL | 1401629 |
| Numărul versiunii EPREL | 1 |
| Fișă tehnică (link) | https://eprel.ec.europa.eu/api/product/1401629/fiches?language=EN |
| Clasa de eficiență energetică | G. |
Alte caracteristici
| Imagine adaptivă | Da |
| Comutare automată a sursei+ | Da |
| Certificate de conformitate | UL |
| Senzor Eco Light | Da |
| Reglare din fabrică | Y |
| Temporizator de oprire Plus | Da |
| Modul Samsung Eye Saver | Da |
| Moduri de culoare video | Cinema, Personalizat, Contrast dinamic, Sport |
| Punct AIM virtual | Da |
| Zone de diminuare locală | 1196 |
| Dimming local | Da |
| Lag de intrare redus | Da |
Sustenabilitate
| Conformitate cu sustenabilitatea | Da |
Conținutul ambalajului
| Lungimea cablului de alimentare | 1,5 metri |
| Cabluri incluse | AC, DisplayPort |
| Suport inclus | Da |
Date de ambalare
| Greutatea pachetului | 12,9 kg |
| Înălțimea pachetului | 530 mm |
| Adâncimea pachetului | 236 mm |
| Lățimea pachetului | 827 mm |
Greutate și dimensiuni
| Greutate (fără suport) | 7 kilograme |
| Înălțime (fără suport) | 434,8 mm |
| Adâncime (fără suport) | 173 mm |
| Lățime (fără suport) | 713 mm |
| Greutate (cu suport) | 8,9 kg |
| Înălțime (cu suport) | 606,4 mm |
| Adâncime (cu suport) | 311,1 mm |
| Lățime (cu suport) | 713 mm |
Condiții operaționale
| Umiditatea relativă de funcționare (H-H) | 10 - 80% |
| Temperatura de funcționare (T-T) | 10 - 40 °C |
Putere
| Consumul anual de energie | 48 kWh |
| Codul Registrului European al Produselor pentru Etichetare Energetică (EPREL) | 1401629 |
| Scala de eficiență energetică | De la A la G |
| Tipul de alimentare | Extern |
| Tensiunea de ieșire a adaptorului AC | 20 V |
| Tensiunea de intrare AC | 100 - 240 V |
| Consum de energie (oprit) | 0,3 W |
| Consum de energie (maxim) | 140 W |
| Consum de energie (standby) | 0,5 W |
| Consum de energie (tipic) | 33,2 W |
| Consum de energie (HDR) la 1000 de ore | 104 kWh |
| Consum de energie (SDR) la 1000 de ore | 33 kWh |
| Clasa de eficiență energetică (HDR) | G. |
| Clasa de eficiență energetică (SDR) | G. |
Ergonomie
| Imagine în imagine | Da |
| Intervalul unghiului de înclinare | -9 - 13° |
| Ajustarea înclinării | Da |
| Interval unghi de pivotare | -15 - 15° |
| Pivotant | Da |
| Unghiul de pivotare | -92 - 92° |
| Pivot | Da |
| Înălțime reglabilă (max) | 12 cm |
| Reglarea înălțimii | Da |
| Slot pentru blocarea cablului | Da |
| Gestionarea cablurilor | Da |
| Interfață de montare a panoului | 100 x 100 mm |
| Montare VESA | Da |
Porturi și interfețe
| Jack-in DC | Da |
| Versiunea HDCP | 2.2 |
| HDCP | Da |
| Ieșiri pentru căști | 1 |
| Ieșire pentru căști | Da |
| Versiunea DisplayPort | 1.4 |
| Cantitatea DisplayPort-urilor | 1 |
| Versiunea HDMI | 2.1 |
| Cantitatea porturilor HDMI | 2 |
| HDMI | Da |
| Cantitate de porturi USB tip A downstream | 2 |
| Numărul de porturi în amonte | 1 |
| Tipul de port USB upstream | USB tip B |
| Versiune hub USB | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Hub USB încorporat | Da |
Design
| Culoarea picioarelor | Negru |
| Culoarea ramei frontale | Negru |
| Culoarea produsului | Alb |
| Poziționarea pe piață | Consumator |
Multimedia
| Cameră încorporată | Nu |
| Difuzoare(e) încorporate | Nu |
Performanță
| Moduri inteligente | FPS, RPG, RTS |
| Caracteristici ale jocului | Experiența utilizatorului în jocuri Super Arena, Vizualizare de joc Super Ultrawide |
| Mod de joc | Da |
| Tehnologie fără pâlpâire | Da |
| Tip AMD FreeSync | FreeSync Premium Pro |
| AMD FreeSync | Da |
| NVIDIA G-SYNC | Nu |
Afișaj
| Tehnologia de culoare cu puncte cuantice | Da |
| Gama de culori | 95% |
| Standardul gamei de culori | DCI-P3 |
| Tehnologia High Dynamic Range (HDR) | HDR cuantic 2000 |
| Suport pentru Interval Dinamic Ridicat (HDR) | Da |
| Dimensiune vizibilă, pe verticală | 39,2 cm |
| Dimensiune vizibilă, pe orizontală | 69,7 cm |
| Numărul de culori afișate | 1 miliard de culori |
| Unghi de vizualizare, vertical | 178° |
| Unghi de vizualizare, orizontal | 178° |
| Optimizator de rată de reîmprospătare | Da |
| Rată maximă de reîmprospătare | 240 Hz |
| Denumire comercială a raportului de contrast dinamic | Mega DCR |
| Raport de contrast (tipic) | 1000000:1 |
| Evaluarea curburii ecranului | 1000R |
| Forma ecranului | Curbat |
| Tipul de măsurare a timpului de răspuns | GTG (Gri către Gri) |
| Timp de răspuns | 1 ms |
| Luminozitatea afișajului (tipic) | 350 cd/m² |
| Ecran tactil | Nu |
| Tip de iluminare din spate | Mini LED-uri |
| Iluminare de fundal LED | Da |
| Tip de panou | VA |
| Tehnologia de afișare | LED |
| Raport de aspect nativ | 16:9 |
| Tip HD | 4K Ultra HD |
| Rezoluția afișajului | 3840 x 2160 pixeli |
| Diagonală de afișare | 81,3 cm (32") |
Specificații
| Model | S32BG850NP |
| Nume model | Odyssey NEO G8 |
| Greutatea netă a produsului | 8,9 kg |