ViewSonic VX3218C-2K dispune de un ecran QHD de 32” cu o curbură de 1500R pentru un joc mai amplu și mai captivant. Rata de reîmprospătare hiper-responsivă de 165Hz oferă jocurilor tale grafică ultra-fluidă. Un design curat elimină volumul monitoarelor mai mari, iar un ecran fără margini cu dimensiuni elegante îmbunătățește această experiență de ecran mare. AMD FreeSync™ Premium previne ruperea și sacadarea ecranului pentru un joc fluid, iar timpul de răspuns MPRT de 1ms îți permite să reacționezi în joc cu viteză și precizie. VX3218C-2K este, de asemenea, echipat cu presetări exclusive ViewMode™ de la ViewSonic, care oferă performanțe optimizate ale ecranului pentru o varietate de nevoi, cum ar fi jocurile, editarea sau vizionarea de filme. În plus, intrările DisplayPort și HDMI oferă conectivitate flexibilă pentru jocuri și divertisment.
Imersiune supremă
Ecranul 1500R de 32” este perfect pentru a te cufunda în jocurile tale preferate. Ecranul curbat oferă mai mult confort și o imersiune mai profundă.
Gameplay fără probleme
Indiferent de jocul tău preferat, fie că este un shooter la persoana întâi, curse sau strategie în timp real, rata de reîmprospătare hiper-responsivă de 165Hz elimină practic lag-ul și blur-ul de mișcare. Așadar, te poți bucura de un joc fluid și de o grafică impecabilă.
Reacționează instantaneu
Fiecare milisecundă este crucială, iar timpul de răspuns rapid de 1 ms (MPRT) minimizează estomparea și ghosting-ul, ajutându-te să obții mai multe victorii în joc.
Preveniți ruperea ecranului
Cu tehnologia AMD FreeSync™, monitorul se poate adapta astfel încât să existe mai puține fluctuații și întreruperi în imagine.
Lumi cu culoare
Îmbunătățiți-vă conținutul cu HDR10. Vedeți fiecare detaliu randat în mediile de joc cu culori bogate, contraste profunde și lumini și umbre clare.
Pregătește-te pentru întunericul adevărat
Vedeți și mișcați-vă fluid în umbre cu funcția de stabilizare a culorilor negre de la ViewSonic. Când este activată, cele mai întunecate scene sunt iluminate pentru o vizibilitate îmbunătățită, astfel încât să puteți observa detaliile mai fine și să fiți cu un pas înaintea celorlalți.
Contrast Mega Dinamic
Un raport de contrast mega dinamic de 80M:1 creează profunzime în imagini, adăugând mai multă definiție culorilor cele mai întunecate și mai luminoase de pe ecran, pentru a asigura afișarea celor mai fine detalii.
Confort de vizualizare
Tehnologia Flicker-Free și filtrul de lumină albastră ajută la reducerea oboselii și a oboselii ochilor cauzate de timpul prelungit petrecut pe ecran în timpul unui maraton de jocuri.
Mod de joc personalizat de utilizator
Modul exclusiv ViewMode™ de la ViewSonic oferă presetări specializate pentru a se potrivi diferitelor scenarii de utilizare. Aceste presetări oferă caracteristici optime de vizualizare pentru fiecare scenariu. Modul Joc integrează setări de joc FPS, RTS și MOBA precalibrate cu testare și ajustări în joc pentru cea mai bună combinație de culoare și tehnologie.
Consum redus de energie
Modul Eco-Mode eficient energetic de la ViewSonic ajustează luminozitatea la setarea optimă pentru a reduce consumul de energie și oboseala ochilor, prelungind în același timp durata de viață a monitorului.
Difuzoare integrate duble
Monitorul își accentuează performanța incredibilă a ecranului cu sunet stereo pentru a vă completa experiența de joc.
- Rată de reîmprospătare de 165Hz pentru un joc fluid
- Timp de răspuns de 1ms (MPRT) pentru precizie
- Ecran curbat 1500R pentru imagini captivante
- AMD FreeSync™ Premium previne ruperea ecranului
Viewsonic VX Series VX3218C-2K. Diagonala afișajului: 81,3 cm (32"), Rezoluție afișaj: 2560 x 1440 pixeli, Tip HD: Quad HD, Tehnologie afișaj: LED, Timp de răspuns: 1 ms, Raport de aspect nativ: 16:9, Unghi de vizualizare orizontal: 178°, Unghi de vizualizare vertical: 178°. Difuzor(e) încorporat(e). Montare VESA. Culoarea produsului: Negru
| Certificare | cTUVus, FCC-B, ICES003, CEC, NRCan, NOM, Mexico Energy, CE, CE EMC, CB, RoHS, ErP, REACH, WEEE, EAC, UkrSEPRO, BSMI, RCM |
| Greutate | 4,8 kg |
| Codul Registrului European al Produselor pentru Etichetare Energetică (EPREL) | 1335523 |
| Scala de eficiență energetică | De la A la G |
| Tipul de alimentare | Extern |
| Tensiunea de intrare AC | 100 - 240 V |
| Consum de energie (maxim) | 43 V |
| Consum de energie (standby) | 0,5 W |
| Consum de energie (tipic) | 34 W |
| Consum de energie (HDR) la 1000 de ore | 36 kWh |
| Consum de energie (SDR) la 1000 de ore | 31 kWh |
| Clasa de eficiență energetică (HDR) | G. |
| Clasa de eficiență energetică (SDR) | F |
| Acoperire NTSC (tipic) | 72% |
| Acoperire sRGB (tipic) | 103% |
| Adâncimea culorii | 8 biți |
| Duritatea suprafeței | 3H |
| Diagonala afișată (metrică) | 80 cm |
| Pasul pixelilor | 0,272 x 0,272 mm |
| Numărul de culori afișate | 16,7 milioane de culori |
| Unghi de vizualizare, vertical | 178° |
| Unghi de vizualizare, orizontal | 178° |
| Rată maximă de reîmprospătare | 165 Hz |
| Raport de contrast (dinamic) | 80000000:1 |
| Raport de contrast (tipic) | 3500:1 |
| Evaluarea curburii ecranului | 1500R |
| Forma ecranului | Curbat |
| Ecran anti-reflexie | Da |
| Timp de răspuns | 1 ms |
| Luminozitatea afișajului (tipic) | 250 cd/m² |
| Ecran tactil | Nu |
| Iluminare de fundal LED | Da |
| Tip de panou | VA |
| Tehnologia de afișare | LED |
| Raport de aspect nativ | 16:9 |
| Tip HD | Quad HD |
| Rezoluția afișajului | 2560 x 1440 pixeli |
| Diagonală de afișare | 81,3 cm (32") |