Îmbunătățiți-vă experiența de calcul cu renumitele serii de plăci de bază de la GIGABYTE: AORUS, AERO și GIGABYTE. Cu designuri inovatoare și caracteristici avansate, aceste plăci de bază oferă performanțe și fiabilitate excepționale. Indiferent dacă sunteți jucător, creator de conținut sau profesionist, seria noastră răspunde nevoilor dumneavoastră, asigurând o calitate fără compromisuri și tehnologie de ultimă generație.
- Performanță PCIe Gen5: Sincronizare perfectă pentru victorie
- Suportă procesoare Intel Core 14/13/12
- EZ-Latch: Slot PCIe 5.0x16 cu design de eliberare rapidă
- Slot PCIe UD: SMD PCIe 5.0 Armor pentru suport îmbunătățit pentru plăci grafice
- Performanță de neegalat: Soluție VRM hibridă cu 8+2+1 faze
- DDR5 cu două canale: 4 module DIMM, suport pentru module de memorie XMP
- Rețele rapide: LAN GbE
- Stocare de generație următoare: 2 conectori PCIe 4.0 x4 M.2
- Conectivitate extinsă: USB-C spate 20Gb/s, DP, HDMI
- Smart Fan 6: Dispune de senzori multipli de temperatură, conectori hibridi pentru ventilatoare cu funcție FAN STOP
Placă de bază GIGABYTE B760 DS3H GEN5 - Suportă procesoare Intel Core din a 14-a generație, VRM digital cu 8+2+1 faze, DDR5 până la 5600MHz, 2xPCIe 4.0 M.2, LAN 1GbE, USB 3.2 Gen 2x2. Producător procesor: Intel, Socket procesor: LGA 1700, Serie de procesoare compatibile: Intel® Celeron®, Intel Core i3 din a 12-a generație, Intel Core i3 din a 13-a generație, Intel Core i3 din a 14-a generație, Intel.... Tipuri de memorie acceptate: DDR5-SDRAM, Memorie internă maximă: 256 GB, Tip sloturi memorie: DIMM. Interfețe unități de stocare acceptate: M.2, PCI Express 4.0, SATA III, Tipuri de unități de stocare acceptate: HDD și SSD, Niveluri RAID: 0, 1, 5, 10. Rezoluție maximă: 4096 x 2304 pixeli. Tip interfață Ethernet: Gigabit Ethernet, Controler LAN: Realtek RTL8111H
Alte caracteristici
Detalii tehnice
| Perioada de garanție | 3 ani |
Conținutul ambalajului
| Software inclus | Norton® Internet Security (versiunea OEM) Software de gestionare a lățimii de bandă LAN |
| Baterii incluse | Da |
| Șuruburi incluse | Da |
Greutate și dimensiuni
| Înălțime | 35 mm |
| Adâncime | 244 mm |
| Lățime | 305 mm |
Date logistice
| Țara de origine | China |
| Produse per cutie de transport (interioară) | 1 PC(s) |
Baterie
| Tip baterie | CR2032 |
| Tehnologia bateriilor | Dioxid de litiu-mangan (LiMnO2) |
| Numărul de celule ale bateriei | 1 |
| Greutatea bateriei | 3 g |
| Greutatea litiului per baterie | 0,07 g |
Date de ambalare
| Greutatea pachetului | 1,5 kg |
| Înălțimea pachetului | 80 mm |
| Adâncimea pachetului | 270 mm |
| Lățimea pachetului | 335 mm |
BIOS
| Versiunea interfeței de gestionare a desktopului (DMI) | 2.7 |
| Versiunea BIOS-ului de administrare a sistemului (SMBIOS) | 2.7 |
| Jumper CMOS transparent | Da |
| Versiunea ACPI | 5.0 |
| Dimensiunea memoriei din BIOS | 128 Mbit |
| Tip BIOS | UEFI AMI |
Sloturi de expansiune
| A doua generație M.2 cea mai înaltă PCI Express | 4.0 |
| Al doilea M.2 cea mai mare dimensiune a cheii | 2280 |
| Prima generație PCI Express cu cea mai mare generație de M.2 | 4.0 |
| 1st M.2 cea mai mare dimensiune de cheie | 2280 |
| Numărul de sloturi M.2 (M) | 2 |
| Sloturi PCI Express x16 (Gen 5.x) | 1 |
| Sloturi PCI Express x16 (Gen 3.x) | 4 |
Rețeaua
| Wi-Fi | Nu |
| Controler LAN | Realtek RTL8111H |
| Tipul interfeței Ethernet | Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN | Da |
Porturi de I/O pe panoul posterior
| Microfon încorporat | Da |
| Ieșiri pentru căști | 1 |
| Intrare linie | Da |
| Versiunea DisplayPort | 1.2 |
| Cantitatea DisplayPort-urilor | 1 |
| Versiunea HDMI | 2.1 |
| Cantitatea porturilor HDMI | 1 |
| Cantitatea porturilor PS/2 | 1 |
| Porturi Ethernet LAN (RJ-45) | 1 |
| Cantitate porturi USB 3.2 Gen 2x2 Type-C | 1 |
| Numărul porturilor USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A | 1 |
| Cantitatea porturilor USB 2.0 | 4 |
I/O intern
| Numărul de pinturi LED RGB | 4 |
| Conector de pini LED RGB | Da |
| Conector de alimentare de 12V | Da |
| Numărul de conectori ai pompei de apă | 2 |
| Anteturi de port serial | 1 |
| Conector TPM | Da |
| Număr de conectori de alimentare EPS (8 pini) | 1 |
| Conector de alimentare EPS (8 pini) | Da |
| Numărul de conectori pentru ventilatoare din șasiu | 4 |
| Numărul de conectori pentru ventilatorul CPU | 2 |
| Conector pentru ventilator CPU | Da |
| Conector de alimentare ATX (24 de pini) | Da |
| Conector pentru panoul frontal | Da |
| Conector audio pentru panoul frontal | Da |
| Conector de ieșire S/PDIF | Da |
| Numărul de conectori SATA III | 4 |
| Conectori USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) | 2 |
| Conectori USB 2.0 | 2 |
Grafică
| Versiunea DirectX | 12.0 |
| HDCP | Da |
| Rezoluție maximă | 4096 x 2304 pixeli |
| Suport pentru tehnologia procesării paralele | Nesuportat |
Controlere de stocare
| Niveluri RAID | 0, 1, 5, 10 |
| Suport RAID | Da |
| Numărul de HDD-uri suportate | 4 |
| Numărul de unități de stocare suportate | 6 |
| Interfețe suportate pentru unități de stocare | M.2, PCI Express 4.0, SATA III |
| Tipuri de unități de stocare suportate | HDD & SSD |
Memorie
| Memorie internă maximă per slot | 64 GB |
| Memorie nebufferată | Da |
| Memoria internă maximă | 256 GB |
| Viteză de ceas a memoriei acceptată (maxim) | 5600 MHz |
| Viteze de ceas ale memoriei acceptate | 5600, 5200, 4800, 4400 MHz |
| Compatibilitatea ECC | ECC & Non-ECC |
| Canale de memorie | Dual-channel |
| Tip de sloturi de memorie | DIMM |
| Număr de sloturi de memorie | 4 |
| Tipuri de memorie suportate | DDR5-SDRAM |
Procesor
| Socket-uri de procesor suportate | LGA 1700 |
| Serii de procesoare compatibile | Intel® Celeron®, Intel Core i3 a 12-a generație, Intel Core i3 a 13-a generație, Intel Core i3 a 14-a generație, Intel Core i5 a 12-a generație, Intel Core i5 a 13-a generație, Intel Core i5 a 14-a generație, Intel Core i7 a 12-a generație, Intel Core i7 a 13-a generație, Intel Core i7 a 14-a generație, Intel Core i9 a 12-a generație |
| Soclul procesorului | LGA 1700 |
| Producător de procesoare | Intel |
Caracteristici
| Sistemele de operare Windows suportate | Windows 10 x64, Windows 11 x64 |
| Tip de răcire | Pasiv |
| Familia chipset-urilor de plăci de bază | Intel |
| Tipul sursei de alimentare | ATX |
| Canale de ieșire audio | Canale 7.1 |
| Factor de formă al plăcii de bază | ATX |
| Componentă pentru | PC |
| Monitorizarea stării PC-ului | Ventilator, Temperatură, Tensiune, Răcire cu apă |
| Culoarea produsului | Maro închis |
| Cip audio | Realtek ALC897 |
| Chipset pentru placa de bază | Intel B760 Express |
Specificații