CHIEFTEC Visio dispune de panouri din sticlă securizată atât pe partea stângă, cât și pe cea frontală, încorporând o configurație cu două camere pentru a se potrivi celor mai recente plăci de bază cu conectare din spate (compatibile cu ASUS BTF și MSI Project Zero). Acest design simplifică gestionarea cablurilor pentru o vedere interioară curată și un flux de aer neobstrucționat.
Aspectul intern rafinat permite montarea unor radiatoare de 360 mm în partea superioară și inferioară, a unor radiatoare de 240 mm pe partea plăcii de bază și a unor coolere CPU tower cu o înălțime de până la 175 mm. GPU-uri high-end de până la 410 mm pot fi găzduite cu ușurință, datorită configurației sale spațioase și bine ventilate.
Carcasa vine cu șase ventilatoare A-RGB de 120 mm preinstalate și un hub de control pentru sincronizarea vitezei ventilatorului A-RGB și PWM pe placa de bază. 5 dintre aceste ventilatoare sunt proiectate cu pale cu flux de aer inversat pentru a permite o admisie optimă pe laterale și pe partea inferioară, fără a sacrifica estetica. Concepută special pentru jucători, CHIEFTEC Visio oferă oportunitatea de a crea o construcție distinctivă.
- Panouri frontale și laterale din sticlă securizată
- Design cu două camere
- Compatibilitate cu plăcile de bază cu conectare din spate
- 6 ventilatoare A-RGB de 120 mm preinstalate
- Hub de control A-RGB cu sincronizare M/B și control PWM al vitezei ventilatorului
Chieftec Visio GM-30B-TG-OP sticlă securizată neagră x 2. Factor de formă: Cub, Tip: PC, Culoare produs: Negru. Ventilatoare laterale instalate: 2x 120 mm, Ventilatoare spate instalate: 1x 120 mm, Ventilatoare inferioare instalate: 3x 120 mm. Dimensiuni HDD acceptate: 2,5, 3,5". Lățime: 295 mm, Adâncime: 430 mm, Înălțime: 390 mm
Greutate și dimensiuni
| Greutate | 7,3 kg |
| Înălțime | 390 mm |
| Adâncime | 430 mm |
| Lățime | 295 mm |
Depozitare
| Carcasă combinată HDD/SSD | Da |
| Dimensiuni HDD acceptate | 2,5, 3,5" |
Răcire
| Dimensiuni de radiatoare de top acceptate | 240, 280, 360 mm |
| Capacitate de răcire cu lichid | Da |
| Ventilatoare inferioare instalate | 3x 120 mm |
| Ventilatoare spate instalate | 1x 120 mm |
| Ventilatoare laterale instalate | 2x 120 mm |
| Controlul vitezei ventilatorului | Da |
Porturi și interfețe
| Numărul porturilor USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C | 1 |
| Port combo căști/microfon | Da |
| Numărul porturilor USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A | 2 |
Alimentare electrică
| Sursă de alimentare inclusă | Nu |
Design
| Lungimea maximă a sursei de alimentare | 20 cm |
| Lungimea maximă a plăcii grafice | 41 cm |
| Înălțimea maximă a coolerului CPU | 17,5 cm |
| Filtru anti-praf | Da |
| Panou(uri) din sticlă securizată | Da |
| Culoarea iluminării | Multi |
| Iluminare | Da |
| Potrivit pentru | Jocuri |
| Geam lateral | Da |
| Sloturi de expansiune pe toată înălțimea | 6 |
| Numărul de sloturi de expansiune | 6 |
| Numărul de unități de stocare suportate | 4 |
| Număr de compartimente interne de 3,5" | 2 |
| Număr de compartimente de 2,5" | 2 |
| Număr de compartimente de 3,5" | 2 |
| Factori de formă acceptați pentru placa de bază | ATX, micro-ATX |
| Culoarea produsului | Negru |
| Factor de formă | Cub |
| Tip | PC |
Specificații
| Nume model | VIZIU |
| Caracteristicile produsului Case | Panou transparent |
| Model | GM-30B-TG-OP |