Cu CI-01B-OP, CHIEFTEC extinde portofoliul său de carcase cu valoare ridicată prin adăugarea unui GAMING CUBE unic și multifuncțional. Noul GAMING CUBE, bazat pe un factor de formă mATX, este compus dintr-o carcasă metalică groasă de 0,5mm cu un design drăguț și capacități enorme pentru "hardware-ul de instalat", care nu lasă nicio dorință neîmplinită și servește minunat piața DIY Gaming. Disponibil într-un finisaj complet negru, CI-01B-OP se prezintă cu un panou frontal din plasă ștanțată cu model fagure, dând carcasei un aspect decent dar high-end.
- Înălțime cooler CPU: max. 150mm
- Lungime placă grafică: max. 320mm
- Interfețe frontale poziționate ergonomic
- Design modern
- Economie de spațiu
Chieftec CI-01B-OP. Factor de formă: Cube, Tip: PC, Culoarea produsului: Negru. Amplasare sursă de alimentare: Sus, Factori de formă sursă de alimentare suportați: ATX. Diametre ventilatoare frontale suportate: 120 mm, Diametre ventilatoare spate suportate: 120 mm. Dimensiuni HDD suportate: 2.5,3.5". Lățime: 265 mm, Adâncime: 390 mm, Înălțime: 325 mm
Date logistice
| Cod Sistem Armonizat (HS) | 84733080 |
Greutate și dimensiuni
| Grosime material | 0.5 mm |
| Greutate | 5.1 kg |
| Înălțime | 325 mm |
| Adâncime | 390 mm |
| Lățime | 265 mm |
Stocare
| Dimensiuni HDD suportate | 2.5,3.5" |
Răcire
| Diametre ventilatoare spate suportate | 120 mm |
| Număr ventilatoare spate suportate (max) | 1 |
| Diametre ventilatoare frontale suportate | 120 mm |
| Număr ventilatoare frontale suportate (max) | 1 |
Porturi și interfețe
| Număr porturi USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A | 1 |
| Ieșire audio | Da |
| Intrare audio | Da |
Sursă de alimentare
| Factori de formă sursă de alimentare suportați | ATX |
| Amplasare sursă de alimentare | Sus |
| Sursă de alimentare inclusă | Nu |
Specificații
| Caracteristici de design | CPU cooler height (max.)150mm; VGA card length (max.)320m |
| Model | CI-01B-OP |
Design
| Lungime maximă placă grafică | 32 cm |
| Înălțime maximă cooler CPU | 15 cm |
| Fereastră laterală | Nu |
| Număr sloturi de expansiune | 4 |
| Număr bay-uri externe 5.25" | 1 |
| Număr bay-uri interne 3.5" | 2 |
| Număr bay-uri 2.5" | 3 |
| Număr bay-uri 3.5" | 3 |
| Număr bay-uri 5.25" | 1 |
| Factori de formă placă de bază suportați | micro ATX |
| Material | SECC |
| Culoarea produsului | Negru |
| Factor de formă | Cube |
| Tip | PC |