Chieftec GT-01B-OP. Factor de formă: Midi Tower, Tip: PC, Culoare produs: Negru. Ventilatoare laterale instalate: 2x 120 mm, Diametre ventilatoare laterale acceptate: 120 mm, Ventilatoare spate instalate: 1x 120 mm. Lățime: 212 mm, Adâncime: 425 mm, Înălțime: 492 mm
| Suport pentru modulația lățimii impulsurilor (PWM) | Da |
| Dimensiuni de radiatoare de top acceptate | 120, 140, 240, 280, 360 mm |
| Dimensiuni acceptate ale radiatorului spate | 120 mm |
| Dimensiuni acceptate ale radiatorului inferior | 120 mm |
| Dimensiuni acceptate ale radiatoarelor laterale | 120 mm |
| Capacitate de răcire cu lichid | Da |
| Diametrele ventilatoarelor inferioare acceptate | 120 mm |
| Număr de ventilatoare inferioare suportate (maxim) | 3 |
| Diametrele ventilatoarelor superioare acceptate | 120, 140, 240, 280, 360 mm |
| Număr de ventilatoare superioare suportate (maxim) | 3 |
| Diametrele ventilatoarelor spate suportate | 120 mm |
| Număr de ventilatoare spate suportate (maxim) | 1 |
| Ventilatoare spate instalate | 1x 120 mm |
| Diametrele ventilatoarelor laterale acceptate | 120 mm |
| Număr de ventilatoare laterale suportate (maxim) | 2 |
| Ventilatoare laterale instalate | 2x 120 mm |
| Controlul vitezei ventilatorului | Da |
| Lungimea maximă a sursei de alimentare | 20 cm |
| Lungimea maximă a plăcii grafice | 40 cm |
| Înălțimea maximă a coolerului CPU | 16 cm |
| Buton de control RGB | Da |
| Panou(uri) din sticlă securizată | Da |
| Culoarea iluminării | Multi |
| Iluminare | Da |
| Potrivit pentru | Jocuri |
| Geam lateral | Da |
| Numărul de sloturi de expansiune | 7 |
| Număr de compartimente de 2,5" | 2 |
| Număr de compartimente de 3,5" | 1 |
| Factori de formă acceptați pentru placa de bază | ATX, micro ATX, Mini-ITX |
| Culoarea produsului | Negru |
| Factor de formă | Turnul Midi |
| Tip | PC |