CI-02B-OP se alătură seriei Mesh de la CHIEFTEC într-un format compact m-ATX cub. În ciuda dimensiunilor sale foarte compacte, această carcasă este extrem de flexibilă în ceea ce privește compatibilitatea hardware, suportând surse ATX de până la 16 cm lungime, plăci grafice de până la 320 mm lungime și coolere CPU de până la 160 mm înălțime.
În plus, cu multă flexibilitate în ceea ce privește unitățile interne și externe, suportând unități optice de 5,25” și 3,5”, 2 HDD-uri de 3,5” și 3 SSD-uri de 2,5”, CI-02B-OP este, de asemenea, foarte potrivit pentru divertisment acasă sau ca mini server.
Cu un design elegant, care combină aluminiu periat și plasă prietenoasă cu circulația aerului, această husă are un aspect atemporal, putând fi introdusă cu ușurință la locul de muncă sau acasă și, prin urmare, este cu adevărat multifuncțională.
- Unități optice, unități interne și configurații ale ventilatoarelor extrem de flexibile
- Design elegant care combină aluminiul periat cu elemente de plasă
- Dimensiuni compacte care economisesc spațiu
- Mecanism inovator de deschidere prin pliere pentru o instalare ușoară
Chieftec CI-02B-OP. Factor de formă: Cub, Tip: PC, Culoare produs: Negru. Locație sursă de alimentare: Jos, Factori de formă sursă de alimentare acceptați: ATX. Diametre ventilatoare frontale acceptate: 120,140 mm, Diametre ventilatoare spate acceptate: 120 mm, Diametre ventilatoare superioare acceptate: 120,140 mm. Dimensiuni HDD acceptate: 3,5", Factor de formă SSD: 2,5". Lățime: 265 mm, Adâncime: 390 mm, Înălțime: 295 mm
Date logistice
| Codul Sistemului Armonizat (HS) | 84733080 |
Date de ambalare
| Greutatea pachetului | 5,2 kg |
Greutate și dimensiuni
| Grosimea materialului | 0,6 mm |
| Greutate | 4,3 kg |
| Înălțime | 295 mm |
| Adâncime | 390 mm |
| Lățime | 265 mm |
Depozitare
| Factor de formă SSD | 2.5" |
| Dimensiuni HDD acceptate | 3,5" |
Răcire
| Dimensiuni de radiatoare de top acceptate | 120.140 mm |
| Diametrele ventilatoarelor superioare acceptate | 120.140 mm |
| Număr de ventilatoare superioare suportate (maxim) | 1 |
| Diametrele ventilatoarelor spate suportate | 120 mm |
| Număr de ventilatoare spate suportate (maxim) | 1 |
| Diametrele ventilatoarelor frontale suportate | 120.140 mm |
| Număr de ventilatoare frontale suportate (maxim) | 1 |
Porturi și interfețe
| Numărul porturilor USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A | 2 |
| Ieșire audio | Da |
| Intrare audio | Da |
Alimentare electrică
| Factori de formă a sursei de alimentare acceptați | ATX |
| Locația sursei de alimentare | Fund |
| Sursă de alimentare inclusă | Nu |
Specificații
| Caracteristici de design | Înălțime cooler CPU (max.) 160 mm; Lungime placă VGA (max.) 320 mm |
| Model | CI-02B-OP |
Design
| Lungimea maximă a sursei de alimentare | 16 cm |
| Lungimea maximă a plăcii grafice | 32 cm |
| Înălțimea maximă a coolerului CPU | 16 cm |
| Buton pornit/oprit | Da |
| Buton de resetare | Da |
| Filtru anti-praf | Da |
| Potrivit pentru | Acasă/Birou |
| Geam lateral | Nu |
| Sloturi de expansiune pe toată înălțimea | 4 |
| Numărul de sloturi de expansiune | 4 |
| Număr de compartimente externe de 5,25" | 1 |
| Număr de compartimente interne de 3,5" | 2 |
| Număr de compartimente de 2,5" | 3 |
| Număr de compartimente de 3,5" | 3 |
| Număr de compartimente de 5,25" | 1 |
| Factori de formă acceptați pentru placa de bază | micro ATX, Mini-ITX |
| Material | SPCC |
| Culoarea produsului | Negru |
| Factor de formă | Cub |
| Tip | PC |