Acer Nitro V 16 AI ANV16-61-R6YG. Tip produs: Laptop, Format: Clamshell. Familia procesoarelor: AMD Ryzen AI 9, Model procesor: 365, Frecvența procesorului: 2 GHz. Diagonală a ecranului: 40,6 cm (16"), Tip HD: WUXGA, Rezoluția ecranului: 1920 x 1200 pixeli. Memorie internă: 32 GB, Tip memorie internă: DDR5-SDRAM. Capacitate totală de stocare: 1 TB, Mediu de stocare: SSD. Modelul plăcii video integrate: AMD Radeon 880M, modelul plăcii video discrete: NVIDIA GeForce RTX 5070. Culoarea produsului: Negru
Conținutul ambalajului
| Cabluri incluse | AC |
| Adaptor AC inclus | Da |
Greutate și dimensiuni
| Greutate | 2,43 kg |
| Înălțime | 24,5 mm |
| Adâncime | 275,6 mm |
| Lățime | 360 mm |
Putere
| Port de încărcare USB Type-C | Da |
| Alimentarea adaptorului AC | 135 W |
Baterie
| Durata de viață a bateriei (maxim) | 10 ore |
| Capacitatea bateriei | 76 Wh |
| Tehnologia bateriilor | Litiu-ion (Li-Ion) |
Claviatură
| Tasta copilot | Da |
| Culoarea iluminată din spate a claviaturei | Chihlimbar |
| Iluminare din spate pentru claviatură | Da |
| Tastatura numerică | Da |
| Dispozitiv de orientare | Touchpad |
Porturi și interfețe
| Numărul porturilor USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A | 2 |
| Ieșiri pentru căști | 1 |
| Cantitatea porturilor HDMI | 1 |
| Porturi Ethernet LAN (RJ-45) | 1 |
| Numărul porturilor USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A | 1 |
Rețeaua
| Versiunea Bluetooth | 5.3 |
| Bluetooth | Da |
| Ratele de date ale rețelei LAN Ethernet | 1000 Mbit/s |
| Ethernet LAN | Da |
| Conexiunea rețelei mobile | Nu |
| Standardul Wi-Fi de top | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
Cameră foto
Audio
| Microfon încorporat | Da |
| Numărul de difuzoare încorporate | 2 |
Grafică
| AMD FreeSync | Da |
| Suport pentru placă grafică Open GL | Da |
| Suport pentru placă grafică integrată 8K | Da |
| Suport pentru placă grafică integrată 4K | Da |
| Nuclee de placă grafică integrate | 12 |
| Modelul plăcii grafice de bord | AMD Radeon 880M |
| Familia de plăci grafice integrate | AMD Radeon |
| Producătorul plăcilor video integrate | AMD |
| Placă grafică integrată | Da |
| Memorie discretă pentru placă video | 8 GB |
| Tip de memorie grafică discretă | GDDR7 |
| Model de placă video discretă | NVIDIA GeForce RTX 5070 |
| Placă video discretă | Da |
| Producător de GPU-uri discrete | NVIDIA |
Depozitare
| Carduri de memorie compatibile | MicroSD (TransFlash) |
| Cititor de carduri integrat | Da |
| Tip de unitate optică | Nu |
| Factor de formă SSD | M.2 |
| NVMe | Da |
| Interfață SSD | PCI Express 4.0 |
| Capacitatea SSD-ului | 1 TB |
| Numărul de SSD-uri instalate | 1 |
| Capacitatea totală a SSD-urilor | 1 TB |
| Medii de stocare | SSD |
| Capacitate totală de stocare | 1 TB |
Memorie
| Factorul de formă al memoriei | SO-DIMM |
| Tipul memoriei interne | DDR5-SDRAM |
| Memorie internă | 32 GB |
Unitate de procesor neural (NPU)
| Performanța NPU până la | 50 de TOP-uri |
| Performanța totală a procesorului până la | 73 TOPURI |
| Unitate de procesor neural (NPU) | AMD Ryzen AI |
| Copilot+ PC | Da |
Design
| Numele original al mărcii | Acer |
| Poziționarea pe piață | Jocuri |
| Factor de formă | Scoică |
| Culoarea produsului | Negru |
| Tip produs | Laptop |
Afișaj
| Rată maximă de reîmprospătare | 180 Hz |
| Diagonala afișată (metrică) | 40,6 cm |
| Suprafața de afișare | Matei |
| Raport de aspect nativ | 16:10 |
| Numele de marketing al tehnologiei de afișare | Vizualizare confortabilă |
| Ecran tactil | Nu |
| Tip HD | WUXGA |
| Tip de panou | IPS |
| Rezoluția afișajului | 1920 x 1200 pixeli |
| Diagonală de afișare | 40,6 cm (16") |
Procesor
| Cache L2 | 10 MB |
| Cache L3 | 24 MB |
| Frecvența procesorului | 2 GHz |
| Frecvența de creștere a procesorului | 5 GHz |
| Fire de procesor | 20 |
| Nuclee de procesor | 10 |
| Model de procesor | 365 |
| Generarea procesoarelor | AMD Ryzen AI seria 300 |
| Familia de procesoare | AMD Ryzen AI 9 |
| Producător de procesoare | AMD |
Specificații