ASUS Zenbook 14 OLED
New Zen cu AI
Îmbunătățește-ți experiența cu ultraportabilul elegant și sofisticat Zenbook 14. Designul său subțire și ușor găzduiește puterea celui mai nou procesor AMD Ryzen™ AI 7 445, care face instrumentele AI să zboare, alături de grafica AMD Radeon™ 840M. O baterie de lungă durată asigură energie pe tot parcursul zilei, iar porturile I/O sunt disponibile pentru conectivitate îmbunătățită. Balamaua sa de 180° permite partajarea ușoară, iar tu poți pătrunde într-o lume a plăcerii senzoriale cu ecranul vibrant ASUS Lumina OLED și difuzoarele super-liniare de ultimă generație, îmbrățișând totodată designul ecologic care emană eleganță ecologică.
- Windows 11 Home 64-bit
- AMD Ryzen AI 7 445 (2GHz)
- 35,6 cm (14") WUXGA 1920 x 1200 OLED
- 32GB LPDDR5x-SDRAM & 1000GB SSD
ASUS Zenbook 14 OLED UM3406GA-QL178W. Tip produs: Laptop, Format: Clamshell. Familia de procesoare: AMD Ryzen™ AI 7, Model procesor: 445, Frecvența procesorului: 2 GHz. Diagonală a ecranului: 35,6 cm (14"), Tip HD: WUXGA, Rezoluția ecranului: 1920 x 1200 pixeli, Ecran tactil. Memorie internă: 32 GB, Tip memorie internă: LPDDR5x-SDRAM. Capacitate totală de stocare: 1 TB, Mediu de stocare: SSD. Sistem de operare instalat: Windows 11 Home. Culoarea produsului: Negru
Conținutul ambalajului
| Geantă inclusă | Da |
| Adaptor AC inclus | Nu |
Greutate și dimensiuni
| Greutate | 1,28 kg |
| Înălțime | 14,9 mm |
| Adâncime | 220,1 mm |
| Lățime | 312,4 mm |
Certificate
| Certificate de conformitate | REACH |
Securitate
| Tip de protecție prin parolă | BIOS, Utilizator |
| Protecția prin parolă | Da |
| Modulul de Platformă de Încredere (TPM) | Da |
| Windows Hello | Da |
Putere
| Livrare de putere USB (USB PD) | Da |
| Port de încărcare USB Type-C | Da |
| USB-Type-C necesită putere de încărcare (maxim) | 68 V |
| USB Type-C necesită putere de încărcare (minim) | 45 W |
Baterie
| Capacitatea bateriei | 75 Wh |
| Numărul de celule ale bateriei | 4 |
| Tehnologia bateriilor | Litiu-ion (Li-Ion) |
Software
| Software inclus | Abonament GoPro Premium+ timp de 3 luni *Disponibil numai pe piețele eligibile. Eligibilitatea variază în funcție de regiune, dispozitiv și oră. Se aplică termeni și condiții. Consultați paginile promoțiilor pentru detalii. Abonament de 1 lună la Adobe Creative Cloud pentru toate aplicațiile, individual. Rede |
| Sistem de operare instalat | Windows 11 Home |
| Software de probă | Perioadă de probă de 1 lună pentru noii clienți Microsoft 365. Este nevoie de card de credit. McAfee® 30 de zile de probă gratuită |
| Arhitectura sistemului de operare | 64 de biți |
Claviatură
| Tasta copilot | Da |
| Iluminare din spate pentru claviatură | Da |
| Tastatura numerică | Nu |
| Dispozitiv de orientare | Tastatură numerică |
Porturi și interfețe
| Mod alternativ USB Type-C DisplayPort | Da |
| Port combo căști/microfon | Da |
| Versiunea HDMI | 2.1 |
| Cantitatea porturilor HDMI | 1 |
| Cantitatea porturilor USB4 Gen 3x2 | 1 |
| Numărul porturilor USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C | 1 |
| Numărul porturilor USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A | 1 |
Rețeaua
| Versiunea Bluetooth | 5.4 |
| Bluetooth | Da |
| Tip de antenă | 2x2 |
| Conexiunea rețelei mobile | Nu |
| Standardele Wi-Fi | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Standardul Wi-Fi de top | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
Cameră foto
| Tip de confidențialitate | Obturator pentru intimitate |
| Cameră de confidențialitate | Da |
| Cameră cu infraroșu (IR) | Da |
| Cameră frontală de tip HD | Full HD |
| Cameră frontală | Da |
Audio
| Microfon încorporat | Da |
| Sistem audio | Amplificator inteligent |
Grafică
| AMD FreeSync | Da |
| Suport pentru placă grafică integrată 8K | Da |
| Suport pentru placă grafică integrată 4K | Da |
| Modelul plăcii grafice de bord | AMD Radeon 840M |
| Familia de plăci grafice integrate | AMD Radeon |
| Producătorul plăcilor video integrate | AMD |
| Placă grafică integrată | Da |
| Model de placă video discretă | Nu este disponibil |
| Placă video discretă | Nu |
Depozitare
| Tip de unitate optică | Nu |
| Dimensiunea SSD-ului M.2 | 2280 (22 x 80 mm) |
| Factor de formă SSD | M.2 |
| NVMe | Da |
| Interfață SSD | PCI Express 4.0 |
| Capacitatea SSD-ului | 1 TB |
| Numărul de SSD-uri instalate | 1 |
| Capacitatea totală a SSD-urilor | 1 TB |
| Medii de stocare | SSD |
| Capacitate totală de stocare | 1 TB |
Memorie
| Memoria internă maximă | 32 GB |
| Factorul de formă al memoriei | La bord |
| Tipul memoriei interne | LPDDR5x-SDRAM |
| Memorie internă | 32 GB |
Unitate de procesor neural (NPU)
| Performanța NPU până la | 50 de TOP-uri |
| Performanța totală a procesorului până la | 59 de TOP-uri |
| Unitate de procesor neural (NPU) | AMD Ryzen AI |
| Copilot+ PC | Da |
Design
| Poziționarea pe piață | Acasă |
| Materialul copertei din spate a afișajului | Aluminiu |
| Materiale pentru carcasă | Aluminiu |
| Factor de formă | Scoică |
| Culoarea produsului | Negru |
| Tip produs | Laptop |
| Nume de culoare | Jade Black |
Afișaj
| Tehnologia High Dynamic Range (HDR) | DisplayHDR True Black 500 |
| Suport pentru Interval Dinamic Ridicat (HDR) | Da |
| Raport de contrast (tipic) | 1000000:1 |
| Răspunsul afișajului creștere/scădere | 0,2 ms |
| Rată maximă de reîmprospătare | 60 Hz |
| Gama de culori | 100% |
| Spațiul de culoare RGB | DCI-P3 |
| Luminozitatea ecranului | 400 cd/m² |
| Luminozitatea maximă a ecranului (HDR) | 500 cd/m² |
| Suprafața de afișare | Luciu |
| Iluminare de fundal LED | Da |
| Raport de aspect nativ | 16:10 |
| Numărul de culori afișate | 1,07 miliarde de culori |
| Ecran tactil | Da |
| Tip HD | WUXGA |
| Tip de panou | OLED |
| Rezoluția afișajului | 1920 x 1200 pixeli |
| Diagonală de afișare | 35,6 cm (14") |
Procesor
| Cache L2 | 6 MB |
| Cache L3 | 8 MB |
| Tipul cache-ului procesorului | L2 & L3 |
| Frecvența procesorului | 2 GHz |
| Frecvența de creștere a procesorului | 4,6 GHz |
| Fire de procesor | 12 |
| Nuclee de procesor | 6 |
| Model de procesor | 445 |
| Generarea procesoarelor | AMD Ryzen AI seria 400 |
| Familia de procesoare | AMD Ryzen™ AI 7 |
| Producător de procesoare | AMD |
Specificații
| NB Nume de familie | Seria ZenBook |
| Nume model | UM3406GA-QL178W |