Apără-ți onoarea și învinge-ți dușmanii. Trezește-ți puterea interioară și moștenește voința Dragonului. Mânuiește Lama Dragonului, infuzată cu putere străveche și rune de tăiere, și doboară orice inamic cu legendara Katana 15 HX.
Performanță maximă pentru jucători
Până la procesorul Intel® Core™ i9 14900HX
Vă prezentăm forța performanței în jocuri – puternicul procesor Intel® Core™ i9 14900HX, conceput pentru a vă duce experiența de joc la nivelul următor. Cu numărul mare de nuclee și vitezele de ceas uluitoare, acest procesor de gaming este conceput pentru a oferi viteza și timpul de răspuns pe care jucătorii le doresc.
LAPTOPURI GEFORCE RTX™ SERIA 50
Schimbător de joc
Echipate cu NVIDIA Blackwell, plăcile grafice GeForce RTX™ din seria 50 pentru laptopuri oferă jucătorilor și creatorilor capacități revoluționare. Echipate cu un nivel masiv de putere a inteligenței artificiale, seria RTX 50 permite experiențe noi și o fidelitate grafică de nivel superior. Multiplică performanța cu NVIDIA DLSS 4, generează imagini la o viteză fără precedent și dezlănțuie-ți creativitatea cu NVIDIA Studio. Toate acestea în cele mai subțiri și mai durabile laptopuri RTX, optimizate de Max-Q.
Viteză supremă. Imagini superioare.
DLSS 4 crește masiv performanța și îmbunătățește calitatea imaginii pentru jocurile de top folosind puterea inteligenței artificiale.
Reactivitate câștigătoare
NVIDIA Reflex 2 cu Frame Warp vă oferă cea mai rapidă reacție, îmbunătățind achiziția țintei, timpul de reacție și precizia de țintire.
Grafică realistă
Experimentați imagini de calitate cinematografică la o viteză fără precedent, cu ray tracing complet și tehnologii revoluționare de randare neuronală.
Acum și mai inteligent
Experimentează o productivitate mai inteligentă cu Copilot și MSI AI Engine pentru multitasking fără probleme. Aceste instrumente avansate de inteligență artificială se adaptează nevoilor tale, optimizând performanța și simplificând fluxurile de lucru fără efort.
Imagini de neegalat
Laptopurile de gaming MSI sunt concepute special pentru jucători, cu rezoluție și rată de reîmprospătare ridicate. Faceți-vă lumea de gaming mai realistă și mai fluidă ca niciodată.
Luminează cu stil de gaming
Seria Katana este echipată cu o tastatură RGB cu 4 zone, cu WASD iluminat și taste special concepute. Bucură-te de lumina colorată care strălucește ca energia pulsată, oferindu-ți o experiență de joc captivantă și elegantă!
Soluție de răcire reforjată
Vă prezentăm noua funcție Share Pipe, o conductă de căldură atașată atât procesorului, cât și plăcii grafice, concepută pentru a îmbunătăți capacitatea termică și a optimiza performanța procesorului! Cu MSI Cooler Boost 5, jucătorii pot explora lumi de joc complexe fără probleme.
Încărcarea PD acceptă încărcare PD de 100W (20V@5A) în modul pornire (stare de alimentare S0) și în modul Repaus (stare de inactivitate cu consum redus de energie modern), 45W (20V@2.25A) și până la 100W (20V@5A) în modul Hibernare (stare de alimentare S4), Oprit (stare de alimentare S5). Performanța generală a sistemului poate fi afectată pentru a adapta curentul de încărcare. Rata de încărcare va varia în funcție de sistem și de starea bateriei. Se recomandă încărcătorul PD MSI.
DESCOPERĂ URMĂTORUL TĂU JOC PREFERAT
Bucură-te de sute de jocuri pentru PC de înaltă calitate cu noile tale dispozitive MSI și de o lună de Xbox Game Pass - inclusiv EA Play. Cu jocuri noi adăugate constant, există întotdeauna ceva nou de jucat. Valorifică Xbox Game Pass prin laptopul MSI achiziționat prin intermediul aplicației Microsoft Store.
- FreeDOS
- Intel Core i7-14650HX (30 MB memorie cache)
- Ecran Quad HD de 39,6 cm (15,6"), rezoluție IPS 2560 x 1440, placă grafică NVIDIA GeForce RTX 5070 (8 GB GDDR7)
- 16 GB (5600 MHz) DDR5-SDRAM (1 x 16) și SSD de 512 GB
MSI Katana 15 HX B14WGK-263XRO. Tip produs: Laptop, Factor de formă: Clapetă. Familie de procesoare: Intel® Core™ i7, Model procesor: i7-14650HX. Diagonala afișajului: 39,6 cm (15,6"), Tip HD: Quad HD, Rezoluție afișaj: 2560 x 1440 pixeli. Memorie internă: 16 GB, Tip memorie internă: DDR5-SDRAM. Capacitate totală de stocare: 512 GB, Suport de stocare: SSD. Model placă grafică integrată: Intel® UHD Graphics, Model placă grafică dedicată: NVIDIA GeForce RTX 5070. Sistem de operare instalat: FreeDOS. Culoarea produsului: Negru
Alte caracteristici
| Perioada de garanție | 2 ani |
Conținutul ambalajului
Greutate și dimensiuni
| Greutate | 2,4 kg |
| Înălțime | 25,5 mm |
| Adâncime | 262 mm |
| Lățime | 359 mm |
Securitate
| Modulul de Platformă de Încredere (TPM) | Da |
| Versiunea Modulului de Platformă de Încredere (TPM) | 2.0 |
Putere
| Livrare de putere USB (USB PD) | Da |
| Port de încărcare USB Type-C | Nu |
| Jack-in DC | Da |
| Alimentarea adaptorului AC | 240 W |
Baterie
| Capacitatea bateriei | 4850 mAh |
| Capacitatea bateriei | 75 Wh |
| Numărul de celule ale bateriei | 4 |
Software
| Sistem de operare instalat | FreeDOS |
Claviatură
| Tasta copilot | Da |
| Culoarea iluminată din spate a claviaturei | RGB |
| Zonă iluminată din spate cu tastatură | RGB cu 4 zone |
| Iluminare din spate pentru claviatură | Da |
| Tastatura numerică | Da |
| Dispozitiv de orientare | Touchpad |
Performanță
| Chipset pentru placa de bază | Intel HM770 |
Porturi și interfețe
| Mod alternativ USB Type-C DisplayPort | Da |
| Numărul porturilor USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A | 3 |
| Port combo căști/microfon | Da |
| Versiunea HDMI | 2.1 |
| Cantitatea porturilor HDMI | 1 |
| Porturi Ethernet LAN (RJ-45) | 1 |
| Numărul porturilor USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C | 1 |
Rețeaua
| Versiunea Bluetooth | 5.3 |
| Bluetooth | Da |
| Ratele de date ale rețelei LAN Ethernet | 10.100.100.2500 Mbit/s |
| Ethernet LAN | Da |
| Producător de controler WLAN | Intel |
| Modelul controlerului WLAN | Intel Wi-Fi 6E AX211 |
| Conexiunea rețelei mobile | Nu |
| Standardele Wi-Fi | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Standardul Wi-Fi de top | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
Cameră foto
| Viteza de captare video | 30 cadre pe secundă |
| Cameră frontală de tip HD | HD |
| Rezoluția camerei frontale | 1280 x 720 pixeli |
| Cameră frontală | Da |
Audio
| Puterea difuzoarelor | 2 W |
| Numărul de difuzoare încorporate | 2 |
| Sistem audio | Nahimic 3 |
Grafică
| Modelul plăcii grafice de bord | Grafică Intel® UHD |
| Familia de plăci grafice integrate | Grafică Intel® UHD |
| Producătorul plăcilor video integrate | Intel |
| Placă grafică integrată | Da |
| Memorie discretă pentru placă video | 8 GB |
| Tip de memorie grafică discretă | GDDR7 |
| Model de placă video discretă | NVIDIA GeForce RTX 5070 |
| Placă video discretă | Da |
| Producător de GPU-uri discrete | NVIDIA |
Depozitare
| Tip de unitate optică | Nu |
| Factor de formă SSD | M.2 |
| NVMe | Da |
| Interfață SSD | PCI Express 4.0 |
| Capacitatea SSD-ului | 512 GB |
| Numărul de SSD-uri instalate | 1 |
| Capacitatea totală a SSD-urilor | 512 GB |
| Medii de stocare | SSD |
| Capacitate totală de stocare | 512 GB |
Memorie
| Memoria internă maximă | 96 GB |
| Sloturi de memorie | 2x SO-DIMM |
| Dispunerea memoriei (sloturi x dimensiune) | 1 x 16 GB |
| Viteza ceasului memoriei | 5600 MHz |
| Tipul memoriei interne | DDR5-SDRAM |
| Memorie internă | 16 GB |
Design
| Numele original al mărcii | MSI |
| Factor de formă | Scoică |
| Culoarea produsului | Negru |
| Tip produs | Laptop |
Afișaj
| Rată maximă de reîmprospătare | 165 Hz |
| Gama de culori | 100% |
| Spațiul de culoare RGB | DCI-P3 |
| Ecran anti-reflexie | Da |
| Raport de aspect nativ | 16:9 |
| Ecran tactil | Nu |
| Tip HD | Quad HD |
| Tip de panou | Nivel IPS |
| Rezoluția afișajului | 2560 x 1440 pixeli |
| Diagonală de afișare | 39,6 cm (15,6") |
Procesor
| Puterea maximă a turbo-ului | 157 V |
| Puterea bazei procesorului | 55 W |
| Tipul cache-ului procesorului | Cache inteligent |
| Cache-ul procesorului | 30 MB |
| Frecvența de bază cu miez eficientă | 1,6 GHz |
| Frecvența de bază a nucleului de performanță | 2,2 GHz |
| Frecvență maximă turbo cu miez eficient | 3,7 GHz |
| Performanță-miez frecvență maximă turbo | 5,2 GHz |
| Nuclee eficiente | 8 |
| Nuclee de performanță | 8 |
| Frecvența de creștere a procesorului | 5,2 GHz |
| Fire de procesor | 24 |
| Nuclee de procesor | 16 |
| Model de procesor | i7-14650HX |
| Generarea procesoarelor | Intel® Core™ i7 (generația a 14-a) |
| Familia de procesoare | Intel® Core™ i7 |
| Producător de procesoare | Intel |
Specificații