Acer TravelMate P2 TMP214-43-TCO-R7MH. Tip produs: Laptop, Factor de formă: Clapetă. Familie de procesoare: AMD Ryzen™ 5, Model procesor: 7535U, Frecvență procesor: 2,9 GHz. Diagonala afișajului: 35,6 cm (14"), Tip HD: WUXGA, Rezoluție afișaj: 1920 x 1200 pixeli. Memorie internă: 16 GB, Tip memorie internă: DDR5-SDRAM. Capacitate totală de stocare: 512 GB, Suport de stocare: SSD. Model placă grafică integrată: AMD Radeon 660M. Sistem de operare instalat: Windows 11 Pro. Culoare produs: Gri
Conținutul ambalajului
| Cabluri incluse | AC |
| Adaptor AC inclus | Da |
Greutate și dimensiuni
| Greutate | 1,5 kg |
| Înălțime | 22,9 mm |
| Adâncime | 235,4 mm |
| Lățime | 319,9 mm |
Sustenabilitate
| Certificate de sustenabilitate | EPEAT Gold, Cost total de proprietate |
Securitate
Putere
| Port de încărcare USB Type-C | Da |
| Alimentarea adaptorului AC | 65 W |
Baterie
| Durata de viață a bateriei (maxim) | 19,5 ore |
| Capacitatea bateriei | 53 Wh |
| Tehnologia bateriilor | Litiu polimer (LiPo) |
Software
| Sistem de operare instalat | Windows 11 Pro |
Claviatură
| Tasta copilot | Da |
| Culoarea iluminată din spate a claviaturei | Alb |
| Iluminare din spate pentru claviatură | Da |
| Tastatura numerică | Nu |
| Dispozitiv de orientare | Touchpad |
Porturi și interfețe
| Ieșiri pentru căști | 1 |
| Cantitatea porturilor HDMI | 1 |
| Porturi Ethernet LAN (RJ-45) | 1 |
| Numărul porturilor USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A | 2 |
Rețeaua
| Versiunea Bluetooth | 5.3 |
| Bluetooth | Da |
| Ratele de date ale rețelei LAN Ethernet | 1000 Mbit/s |
| Ethernet LAN | Da |
| Conexiunea rețelei mobile | Nu |
| Standardul Wi-Fi de top | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
Cameră foto
Audio
| Microfon încorporat | Da |
| Numărul de difuzoare încorporate | 2 |
Grafică
| AMD FreeSync | Da |
| Suport pentru placă grafică Open GL | Da |
| Suport pentru placă grafică integrată 4K | Da |
| Nuclee de placă grafică integrate | 6 |
| Modelul plăcii grafice de bord | AMD Radeon 660M |
| Familia de plăci grafice integrate | AMD Radeon |
| Producătorul plăcilor video integrate | AMD |
| Placă grafică integrată | Da |
| Model de placă video discretă | Nu este disponibil |
| Placă video discretă | Nu |
Depozitare
| Carduri de memorie compatibile | MicroSD (TransFlash) |
| Cititor de carduri integrat | Da |
| Tip de unitate optică | Nu |
| Factor de formă SSD | M.2 |
| NVMe | Da |
| Interfață SSD | PCI Express 4.0 |
| Capacitatea SSD-ului | 512 GB |
| Numărul de SSD-uri instalate | 1 |
| Capacitatea totală a SSD-urilor | 512 GB |
| Medii de stocare | SSD |
| Capacitate totală de stocare | 512 GB |
Memorie
| Factorul de formă al memoriei | SO-DIMM |
| Tipul memoriei interne | DDR5-SDRAM |
| Memorie internă | 16 GB |
Design
| Numele original al mărcii | Acer |
| Factor de formă | Scoică |
| Culoarea produsului | Grey |
| Tip produs | Laptop |
Afișaj
| Rată maximă de reîmprospătare | 60 Hz |
| Diagonala afișată (metrică) | 35,6 cm |
| Suprafața de afișare | Matei |
| Raport de aspect nativ | 16:10 |
| Numele de marketing al tehnologiei de afișare | Vizualizare confortabilă |
| Ecran tactil | Nu |
| Tip HD | WUXGA |
| Tip de panou | Tennessee |
| Rezoluția afișajului | 1920 x 1200 pixeli |
| Diagonală de afișare | 35,6 cm (14") |
Procesor
| Cache L2 | 3 MB |
| Cache L3 | 16 MB |
| Frecvența procesorului | 2,9 GHz |
| Frecvența de creștere a procesorului | 4,55 GHz |
| Fire de procesor | 12 |
| Nuclee de procesor | 6 |
| Model de procesor | 7535U |
| Generarea procesoarelor | AMD Ryzen seria 7000 |
| Familia de procesoare | AMD Ryzen™ 5 |
| Producător de procesoare | AMD |
Specificații
| NB Nume de familie | TravelMate |
| Nume model | P2 |