Alimentat de AI. Conceput de experți.
Construit pentru afacerile agile de astăzi, ASUS ExpertBook P3 oferă performanță de nivel business într-un pachet portabil și sigur. Cu până la procesoare AMD Ryzen™ AI 7, trece cu încredere prin volumele de lucru zilnice și aplicațiile AI. Ecranul anti-reflexie 2.5K clar1 și extensibilitatea dual-SSD2 îl fac ideal pentru productivitate mobilă. Pentru securitate, ASUS ExpertBook P3 dispune de ASUS ExpertGuardian, inclusiv un BIOS conform NIST SP 800-155, un senzor de amprentă încorporat și un cip TPM 2.0 - asigurând că datele sensibile rămân protejate de la siliciu la software, oriunde lucrați.
- Fără sistem de operare
- AMD Ryzen AI 7 350 (2GHz)
- 16" WUXGA 1920 x 1200
- 16GB DDR5-SDRAM & 1000GB SSD
ASUS ExpertBook P3 PM3606CKA-MB0296. Tipul produsului: Laptop, Factor de formă: Clamshell. Familie procesor: AMD Ryzen™ AI 7, Model procesor: 350, Frecvență procesor: 2 GHz. Diagonala ecranului: 40.6 cm (16"), Tip HD: WUXGA, Rezoluția ecranului: 1920 x 1200 pixeli. Memorie internă: 16 GB, Tip memorie internă: DDR5-SDRAM. Capacitate totală de stocare: 1 TB, Mediu de stocare: SSD. Model placă grafică integrată: AMD Radeon 860M. Culoarea produsului: Gri. Greutate: 1.87 kg
Conținutul ambalajului
| Adaptor de curent inclus | Da |
Greutate și dimensiuni
| Greutate | 1.87 kg |
| Înălțime (spate) | 1.8 cm |
| Înălțime (față) | 1.79 cm |
| Adâncime | 253.5 mm |
| Lățime | 358.4 mm |
Sustenabilitate
| Certificate de sustenabilitate | Forest Stewardship Council (FSC) Recycled, TCO |
Securitate
| Trusted Platform Module (TPM) | Da |
| Versiune Trusted Platform Module (TPM) | 2.0 |
| Cititor de amprentă | Da |
| Tip slot pentru cablu de securitate | Kensington |
| Slot pentru cablu de securitate | Da |
Alimentare
| USB Power Delivery (USB PD) | Da |
| Port de încărcare USB Type-C | Da |
| Putere de încărcare USB Type-C necesară (max) | 90 W |
| Putere de încărcare USB Type-C necesară (min) | 80 W |
| Tensiune ieșire adaptor AC | 20 V |
| Curent ieșire adaptor AC | 4.5 A |
| Tensiune intrare adaptor AC | 100 - 240 V |
| Frecvență adaptor AC | 50 - 60 Hz |
| Putere adaptor AC | 90 W |
Baterie
| Capacitate baterie | 70 Wh |
| Număr de celule baterie | 4 |
| Tehnologie baterie | Litiu-Ion (Li-Ion) |
Software
| Sistem de operare instalat | Nu |
Tastatură
| Tastatură iluminată | Da |
| Tastatură numerică | Da |
| Dispozitiv de indicare | Touchpad |
Porturi și interfețe
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | Da |
| Port combo căști/microfon | Da |
| Versiune HDMI | 2.1 |
| Număr porturi HDMI | 1 |
| Porturi Ethernet LAN (RJ-45) | 1 |
| Număr porturi USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C | 2 |
| Număr porturi USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A | 2 |
Rețea
| Versiune Bluetooth | 5.4 |
| Bluetooth | Da |
| Rate de date Ethernet LAN | 1000 Mbit/s |
| Ethernet LAN | Da |
| Tip antenă | 2x2 |
| Conexiune rețea mobilă | Nu |
| Standarde Wi-Fi | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Cel mai avansat standard Wi-Fi | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
Cameră
| Tip de protecție a intimității | Capac de confidențialitate |
| Cameră cu protecție de intimitate | Da |
| Tip HD cameră frontală | Full HD |
| Cameră frontală | Da |
Audio
Grafică
| AMD FreeSync | Da |
| Suport 8K placă grafică integrată | Da |
| Suport 4K placă grafică integrată | Da |
| Model placă grafică integrată | AMD Radeon 860M |
| Familie placă grafică integrată | AMD Radeon |
| Producător GPU integrat | AMD |
| Placă grafică integrată | Da |
| Model placă grafică dedicată | Indisponibil |
| Placă grafică dedicată | Nu |
Stocare
| Tip unitate optică | Nu |
| Dimensiune SSD M.2 | 2280 (22 x 80 mm) |
| Factor de formă SSD | M.2 |
| NVMe | Da |
| Interfață SSD | PCI Express 4.0 |
| Capacitate SSD | 1 TB |
| Număr de unități SSD instalate | 1 |
| Capacitate totală SSD-uri | 1 TB |
| Mediu de stocare | SSD |
| Capacitate totală de stocare | 1 TB |
Memorie
| Memorie internă maximă | 64 GB |
| Sloturi de memorie | 2x SO-DIMM |
| Factor de formă memorie | SO-DIMM |
| Tip memorie internă | DDR5-SDRAM |
| Memorie internă | 16 GB |
Unitate de procesare neurală (NPU)
| Performanță NPU până la | 50 TOPs |
| Performanță totală procesor până la | 66 TOPs |
| Unitate de procesare neurală (NPU) | AMD Ryzen AI |
Design
| Poziționare pe piață | Work |
| Material capac spate ecran | Aluminiu |
| Material carcasă | Aluminiu |
| Factor de formă | Clamshell |
| Culoarea produsului | Gri |
| Tipul produsului | Laptop |
| Numele culorii | Misty Grey |
Ecran
| Raport de contrast (tipic) | 1000:1 |
| Rată maximă de reîmprospătare | 60 Hz |
| Gamă de culori | 45% |
| Spațiu de culoare RGB | NTSC |
| Luminozitate ecran | 300 cd/m² |
| Ecran anti-reflexie | Da |
| Iluminare LED de fundal | Da |
| Raport de aspect nativ | 16:10 |
| Touchscreen | Nu |
| Tip HD | WUXGA |
| Rezoluția ecranului | 1920 x 1200 pixels |
| Diagonala ecranului | 40.6 cm (16") |
Procesor
| Cache L2 | 8 MB |
| Cache L3 | 16 MB |
| Tip cache procesor | L2 & L3 |
| Frecvență procesor | 2 GHz |
| Frecvență boost procesor | 5 GHz |
| Fire procesor | 16 |
| Nuclee procesor | 8 |
| Model procesor | 350 |
| Generație procesor | AMD Ryzen AI 300 Series |
| Familie procesor | AMD Ryzen™ AI 7 |
| Producător procesor | AMD |
Specificații
| Familie notebook | ExpertBook |
| Numele modelului | PM3606CKA-MB0296 |