Elevat, fără efort și sigur
ASUS ExpertBook B1 oferă opțiuni extinse de personalizare pentru a vă îmbunătăți afacerea. Conceput având în vedere productivitatea, dispune de capabilități de inteligență artificială, cum ar fi AI ExpertMeet, Copilot în Windows, iar tehnologia de anulare a zgomotului prin inteligență artificială vă permite să dați tot ce aveți mai bun. Fiind echipat cu cel mai recent procesor Intel® Core™ 7 și oferind durabilitate de nivel militar, este conceput pentru a gestiona diverse sarcini fără probleme. Include un set complet de porturi I/O, conexiune rapidă până la Wi-Fi 6E și funcții avansate de securitate. Ușor, cu o autonomie lungă a bateriei și imagini și sunet uimitoare, oferă flexibilitate oriunde ați lucra. ASUS ExpertBook B1 vă eficientizează fluxul de lucru pentru a vă menține productivitatea.
- Windows 11 Pro Education pe 64 de biți
- Intel Core 5 120U (12 MB memorie cache)
- 15,6" Full HD 1920 x 1080
- 16 GB DDR5-SDRAM (1 x 16) și SSD de 512 GB
ASUS ExpertBook B1 B1503CVA-S78381XA. Tip produs: Laptop, Factor de formă: Clapetă. Familie de procesoare: Intel Core 5, Model procesor: 120U. Diagonala afișajului: 39,6 cm (15,6"), Tip HD: Full HD, Rezoluție afișaj: 1920 x 1080 pixeli. Memorie internă: 16 GB, Tip memorie internă: DDR5-SDRAM. Capacitate totală de stocare: 512 GB, Suport de stocare: SSD. Model placă grafică integrată: Intel® Graphics. Sistem de operare instalat: Windows 11 Pro Education. Culoarea produsului: Gri. Greutate: 1,66 kg
Conținutul ambalajului
Greutate și dimensiuni
| Greutate | 1,66 kg |
| Înălțime | 19,9 mm |
| Adâncime | 232,2 mm |
| Lățime | 359,5 mm |
Sustenabilitate
| Certificate de sustenabilitate | ENERGY STAR, Consiliul pentru Administrarea Pădurilor (FSC), Reciclat, TCO |
Certificate
| Certificate de conformitate | REACH |
Securitate
| Tip de protecție prin parolă | BIOS, HDD, Utilizator |
| Protecția prin parolă | Da |
| Modulul de Platformă de Încredere (TPM) | Da |
| Cititor de amprente | Da |
| Tipul slotului pentru blocarea cablului | Kensington |
| Slot pentru blocarea cablului | Da |
Putere
| Livrare de putere USB (USB PD) | Da |
| Port de încărcare USB Type-C | Da |
| USB-Type-C necesită putere de încărcare (maxim) | 65 W |
| USB Type-C necesită putere de încărcare (minim) | 55 W |
| Tensiunea de ieșire a adaptorului AC | 20 V |
| Curentul de ieșire al adaptorului de curent alternativ | 3,25 A |
| Tensiunea de intrare a adaptorului de curent alternativ | 100 - 240 V |
| Frecvența adaptorului de curent alternativ | 50 - 60 Hz |
| Alimentarea adaptorului AC | 65 W |
Baterie
| Capacitatea bateriei | 50 Wh |
| Numărul de celule ale bateriei | 3 |
| Tehnologia bateriilor | Litiu-ion (Li-Ion) |
Software
| Sistem de operare instalat | Windows 11 Pro Education |
| Software de probă | Perioadă de încercare de 1 lună pentru noii clienți Microsoft 365; Perioadă de încercare gratuită McAfee de 30 de zile |
| Arhitectura sistemului de operare | 64 de biți |
Claviatură
| Tastatură rezistentă la stropire | Da |
| Tastatura numerică | Da |
| Dispozitiv de orientare | Touchpad |
Porturi și interfețe
| Mod alternativ USB Type-C DisplayPort | Da |
| Port combo căști/microfon | Da |
| Versiunea HDMI | 1.4 |
| Cantitatea porturilor HDMI | 1 |
| Porturi Ethernet LAN (RJ-45) | 1 |
| Numărul porturilor USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C | 2 |
| Numărul porturilor USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A | 2 |
Rețeaua
| Versiunea Bluetooth | 5.4 |
| Bluetooth | Da |
| Ratele de date ale rețelei LAN Ethernet | 10.100.1000 Mbit/s |
| Ethernet LAN | Da |
| Tip de antenă | 2x2 |
| Conexiunea rețelei mobile | Nu |
| Standardele Wi-Fi | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Standardul Wi-Fi de top | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
Cameră foto
| Tip de confidențialitate | Obturator pentru intimitate |
| Cameră de confidențialitate | Da |
| Cameră frontală de tip HD | HD |
| Rezoluția camerei frontale | 1280 x 720 pixeli |
| Cameră frontală | Da |
Audio
| Microfon încorporat | Da |
| Sistem audio | Dirac |
Grafică
| Modelul plăcii grafice de bord | Grafică Intel® |
| Familia de plăci grafice integrate | Grafică Intel® |
| Producătorul plăcilor video integrate | Intel |
| Placă grafică integrată | Da |
| Model de placă video discretă | Nu este disponibil |
| Placă video discretă | Nu |
Depozitare
| Cititor de carduri integrat | Nu |
| Tip de unitate optică | Nu |
| Dimensiunea SSD-ului M.2 | 2280 (22 x 80 mm) |
| Factor de formă SSD | M.2 |
| NVMe | Da |
| Interfață SSD | PCI Express 4.0 |
| Capacitatea SSD-ului | 512 GB |
| Numărul de SSD-uri instalate | 1 |
| Capacitatea totală a SSD-urilor | 512 GB |
| Medii de stocare | SSD |
| Capacitate totală de stocare | 512 GB |
Memorie
| Memoria internă maximă | 64 GB |
| Sloturi de memorie | 2x SO-DIMM |
| Dispunerea memoriei (sloturi x dimensiune) | 1 x 16 GB |
| Factorul de formă al memoriei | SO-DIMM |
| Tipul memoriei interne | DDR5-SDRAM |
| Memorie internă | 16 GB |
Design
| Anul introducerii | 2024 |
| Poziționarea pe piață | Afaceri |
| Materialul copertei din spate a afișajului | Plastic |
| Materiale pentru carcasă | Plastic |
| Factor de formă | Scoică |
| Culoarea produsului | Grey |
| Tip produs | Laptop |
| Nume de culoare | Gri delicat |
Afișaj
| Raport de contrast (tipic) | 800:1 |
| Rată maximă de reîmprospătare | 60 Hz |
| Gama de culori | 45% |
| Spațiul de culoare RGB | NTSC |
| Luminozitatea ecranului | 300 cd/m² |
| Ecran anti-reflexie | Da |
| Iluminare de fundal LED | Da |
| Raport de aspect nativ | 16:9 |
| Ecran tactil | Nu |
| Tip HD | Full HD |
| Rezoluția afișajului | 1920 x 1080 pixeli |
| Diagonală de afișare | 39,6 cm (15,6") |
Procesor
| Puterea maximă a turbo-ului | 55 W |
| Puterea bazei procesorului | 15 W |
| Tipul cache-ului procesorului | Cache inteligent |
| Cache-ul procesorului | 12 MB |
| Frecvența de bază cu miez eficientă | 0,9 GHz |
| Frecvența de bază a nucleului de performanță | 1,4 GHz |
| Frecvență maximă turbo cu miez eficient | 3,8 GHz |
| Performanță-miez frecvență maximă turbo | 5 GHz |
| Nuclee eficiente | 8 |
| Nuclee de performanță | 2 |
| Frecvența de creștere a procesorului | 5 GHz |
| Fire de procesor | 12 |
| Nuclee de procesor | 10 |
| Model de procesor | 120U |
| Generarea procesoarelor | Intel Core (Seria 1) |
| Familia de procesoare | Intel Core 5 |
| Producător de procesoare | Intel |
Specificații
| NB Nume de familie | ExpertBook |
| Nume model | B1503CVA-S78381XA |