Experimentați o productivitate de neegalat cu Acer TravelMate P2 16, laptopul dvs. de afaceri cu inteligență artificială de ultimă generație. Securitatea robustă, procesorul Intel® Core™ Ultra cu Intel vPro® și designul sustenabil satisfac cerințele întreprinderilor.
Performanță pregătită pentru inteligență artificială
Dotat cu procesor Intel vPro® bazat pe Intel® Core™1 și până la 64 GB de memorie RAM DDR5, acest laptop business cu inteligență artificială gestionează cu ușurință sarcinile solicitante. SSD-urile PCIe Gen4 oferă stocare extrem de rapidă pentru o eficiență maximă.
Caracteristici robuste de securitate
Protejați-vă datele sensibile cu un TPM 2.0 discret, un cititor de amprente, un cititor de carduri inteligente opțional și o ușă pentru cameră fizică pentru confidențialitate. Securitatea companiei dvs. este primordială.
Inteligență artificială, control simplificat
Supraîncărcați-vă productivitatea cu inteligența artificială! Acer PurifiedView™ și PurifiedVoice™ cu reducere a zgomotului bazată pe inteligență artificială oferă o colaborare extrem de clară. Invocați instantaneu Microsoft Copilot cu o tastă rapidă dedicată. TravelMate Sense™ centralizează toate funcțiile inteligente bazate pe inteligență artificială pentru o comandă fără efort.
Imagini imersive
Bucurați-vă de un ecran IPS vibrant de 16" WUXGA 16:10 cu un raport ecran-carcasă de 82,5%. Difuzoarele orientate în sus cu Acer TrueHarmony și soluție DTS® oferă un sunet clar pentru apeluri și fișiere media.
Conectat și alimentat toată ziua
Rămâi conectat perfect cu Wi-Fi 6E, porturile duale versatile Thunderbolt 4/USB4, HDMI și un port RJ-45. Bateria de lungă durată, de până la 65 W, cu încărcare rapidă Power Delivery2, te asigură că ești mereu alimentat pentru productivitate.
Design durabil și sustenabil
Construit rezistent conform standardului MIL-STD-810H și cu înregistrare și certificare EPEAT. Tehnologia inovatoare Acer Dust Defender asigură fiabilitate pe termen lung și performanță optimă.
- FreeDOS
- Intel Core i7-1355U (12 MB memorie cache)
- 40,6 cm (16") WUXGA 1920 x 1200 IPS
- 16 GB (3200 MHz) DDR4-SDRAM (1 x 16) și SSD de 1000 GB
Acer TravelMate P2 TMP216-51-TCO-78AJ. Tip produs: Laptop, Factor de formă: Clapetă. Familie de procesoare: Intel® Core™ i7, Model procesor: i7-1355U. Diagonala afișajului: 40,6 cm (16"), Tip HD: WUXGA, Rezoluție afișaj: 1920 x 1200 pixeli. Memorie internă: 16 GB, Tip memorie internă: DDR4-SDRAM. Capacitate totală de stocare: 1 TB, Suport de stocare: SSD. Model placă grafică integrată: Intel® UHD Graphics. Sistem de operare instalat: FreeDOS. Culoarea produsului: Gri. Greutate: 1,87 kg
Conținutul ambalajului
Greutate și dimensiuni
Securitate
| Tip de protecție prin parolă | BIOS/HDD/Supervizor/Utilizator |
| Protecția prin parolă | Da |
| Modulul de Platformă de Încredere (TPM) | Da |
| Versiunea Modulului de Platformă de Încredere (TPM) | 2.0 |
| Tipul slotului pentru blocarea cablului | Kensington |
| Slot pentru blocarea cablului | Da |
Putere
| Alimentarea adaptorului AC | 65 W |
Baterie
| Durata de viață a bateriei (maxim) | 13 ore |
| Capacitatea bateriei | 53 Wh |
| Tehnologia bateriilor | Litiu-ion (Li-Ion) |
Software
| Sistem de operare instalat | FreeDOS |
Claviatură
| Culoarea iluminată din spate a claviaturei | Alb |
| Iluminare din spate pentru claviatură | Da |
| Tastatura numerică | Da |
| Dispozitiv de orientare | Touchpad |
Porturi și interfețe
| Port combo căști/microfon | Da |
| Cantitatea porturilor HDMI | 1 |
| Porturi Ethernet LAN (RJ-45) | 1 |
| Cantitate de porturi USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C | 1 |
| Numărul porturilor USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A | 2 |
Rețeaua
| Versiunea Bluetooth | 5.1 |
| Bluetooth | Da |
| Ratele de date ale rețelei LAN Ethernet | 10/100/1000 Mbit/s |
| Ethernet LAN | Da |
| Producător de controler WLAN | Intel |
| Modelul controlerului WLAN | Intel Wi-Fi 6E AX211 |
| Tip de antenă | 2x2 |
| Conexiunea rețelei mobile | Nu |
| Standardele Wi-Fi | 802.11b/802.11g/Wi-Fi 4 (802.11n)/Wi-Fi 5 (802.11ac)/Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Standardul Wi-Fi de top | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
Cameră foto
| Cameră frontală de tip HD | HD |
| Rezoluția camerei frontale | 1280 x 720 pixeli |
| Cameră frontală | Da |
Audio
| Microfon încorporat | Da |
| Număr de microfoane | 2 |
| Numărul de difuzoare încorporate | 2 |
Grafică
| Modelul plăcii grafice de bord | Grafică Intel® UHD |
| Producătorul plăcilor video integrate | Intel |
| Placă grafică integrată | Da |
| Model de placă video discretă | Nu este disponibil |
| Placă video discretă | Nu |
Depozitare
| Carduri de memorie compatibile | MicroSD (TransFlash) |
| Cititor de carduri integrat | Da |
| Tip de unitate optică | Nu |
| Factor de formă SSD | M.2 |
| NVMe | Da |
| Interfață SSD | PCI Express 4.0 |
| Capacitatea SSD-ului | 1 TB |
| Numărul de SSD-uri instalate | 1 |
| Capacitatea totală a SSD-urilor | 1 TB |
| Medii de stocare | SSD |
| Capacitate totală de stocare | 1 TB |
Memorie
| Memoria internă maximă | 32 GB |
| Sloturi de memorie | 2x SO-DIMM |
| Dispunerea memoriei (sloturi x dimensiune) | 1 x 16 GB |
| Viteza ceasului memoriei | 3200 MHz |
| Factorul de formă al memoriei | SO-DIMM |
| Tipul memoriei interne | DDR4-SDRAM |
| Memorie internă | 16 GB |
Design
| Factor de formă | Scoică |
| Culoarea produsului | Grey |
| Tip produs | Laptop |
Afișaj
| Răspunsul afișajului creștere/scădere | 30 ms |
| Rată maximă de reîmprospătare | 60 Hz |
| Gama de culori | 45% |
| Spațiul de culoare RGB | NTSC |
| Luminozitatea ecranului | 250 cd/m² |
| Suprafața de afișare | Matei |
| Iluminare de fundal LED | Da |
| Raport de aspect nativ | 16:10 |
| Numele de marketing al tehnologiei de afișare | Vizualizare confortabilă |
| Ecran tactil | Nu |
| Tip HD | WUXGA |
| Tip de panou | IPS |
| Rezoluția afișajului | 1920 x 1200 pixeli |
| Diagonală de afișare | 40,6 cm (16") |
Procesor
| Puterea maximă a turbo-ului | 55 W |
| Puterea bazei procesorului | 15 W |
| Tipul cache-ului procesorului | Cache inteligent |
| Cache-ul procesorului | 12 MB |
| Frecvență maximă turbo cu miez eficient | 3,7 GHz |
| Performanță-miez frecvență maximă turbo | 5 GHz |
| Nuclee eficiente | 8 |
| Nuclee de performanță | 2 |
| Frecvența de creștere a procesorului | 5 GHz |
| Fire de procesor | 12 |
| Nuclee de procesor | 10 |
| Model de procesor | i7-1355U |
| Generarea procesoarelor | Intel® Core™ i7 din a 13-a generație |
| Familia de procesoare | Intel® Core™ i7 |
| Producător de procesoare | Intel |