Gândește mare, Crunch mai mare
Un laptop mainstream proiectat pentru profesioniști, laptopul Lenovo ThinkBook 16 Gen 9, surprinzător de subțire și ușor, oferă performanțe rapide pe procesorul Intel® Core™. Ecranul generos de 16" împreună cu tastatura numerică fac ca acest PC să fie ideal pentru profesioniștii din finanțe, contabilitate, statistică și informatică. Abordează calculele fără probleme.
Securitate pe care afacerea dumneavoastră se poate baza
Când ai nevoie de protecție pe mai multe niveluri, funcțiile de securitate ThinkShield te ajută. Discrete Trusted Platform Module criptează datele critice. Biometria oferă autentificare securizată cu un cititor de amprente și recunoaștere facială cu camera opțională cu infraroșu (IR). Există chiar și un BIOS auto-vindecător în cazul în care sistemul tău s-ar corupte vreodată!
Posibilități nelimitate de a lucra mai inteligent
Laptopul ThinkBook 16 Gen 9 oferă posibilitatea de extindere a dispozitivelor cu opțiuni generoase de stocare și memorie. O gamă largă de porturi permite transferuri de fișiere fără efort, încărcarea dispozitivelor și partajarea ecranului fără întârzieri. Conectivitatea fără întreruperi, combinată cu opțiunea unei baterii uriașe, te va ține deconectat și funcțional, indiferent unde te va duce treaba.
Arată bine, sună grozav
Fă-ți simțită prezența la fiecare întâlnire cu opțiunea remarcabilă de cameră de 5MP, care poate fi combinată și cu camera cu infraroșu. Microfoanele cu anulare a zgomotului, cu sunetul amplificat și mai mult de Dolby Audio™, acoperă sunetele ambientale și asigură că accentul rămâne pe cuvintele tale - nu pe fundal.
Face față rigorilor vieții de zi cu zi
Folosim standardele MIL-STD-810H ale Departamentului Apărării pentru un echilibru între fiabilitate și durabilitate la laptopurile ThinkBook. Îndeplinirea sau depășirea a 26 de teste în 12 categorii asigură performanța cu succes a acestor dispozitive în condiții dificile precum sălbăticia arctică, furtunile de praf din deșert, temperaturile extreme, presiunea, vibrațiile și altele.
Confort sporit pentru a crește productivitatea
Laptopul ThinkBook 16 Gen 9 prioritizează confortul alături de productivitatea de top. Tastatura se mândrește cu taste aliniate precis, oferind o experiență tactilă ergonomică și tactilă. În plus, este proiectat să reziste la vărsările accidentale de lichide pentru a menține o performanță constantă și se mândrește cu certificare Energy Star® pentru a-ți maximiza profitul.
CREDIBILITATE & COLABORARE
Sustenabilitate
Scopul nostru este să oferim tehnologii mai inteligente care să construiască un viitor mai luminos și mai sustenabil pentru clienții noștri, comunitățile și pentru planetă. De aceea urmărim etichete și certificări de top în industrie care demonstrează angajamentul nostru față de sustenabilitate în designul produselor. Împreună, putem construi un viitor mai inteligent pentru toți.
- Fără sistem de operare
- Intel Core 7 240H (cache 24MB)
- 16" WUXGA 1920 x 1200 IPS
- 16GB (5600MHz) DDR5-SDRAM (1 x 16) & SSD 512GB
Conținutul ambalajului
| Adaptor AC inclus | Da |
Greutate și dimensiuni
| Greutate | 1,7 kg |
| Înălțime | 17,5 mm |
| Adâncime | 253,5 mm |
| Lățime | 356 mm |
Sustenabilitate
| Certificate de sustenabilitate | ENERGY STAR, EPEAT Gold |
Certificate
| Certificare | ErP Lot 6/26 Certificat TCO, generația 10 MIL-STD-810G Certificat Eyesafe 2.0 |
| Certificate de conformitate | RoHS (Routers) |
Condiții operaționale
| Altitudinea maximă a transportului | 3048 m |
| Umiditatea relativă de stocare (H-H) | 5 - 95% |
| Umiditatea relativă de funcționare (H-H) | 8 - 95% |
| Temperatura de depozitare (T-T) | 5 - 43 °C |
| Temperatura de funcționare (T-T) | 5 - 35 °C |
Securitate
| Tip de protecție prin parolă | BIOS, Pornire, Supervizor |
| Protecția prin parolă | Da |
| Modulul de Platformă de Încredere (TPM) | Da |
| Versiunea Modulului de Platformă de Încredere (TPM) | 2.0 |
| Windows Hello | Da |
| Cititor de amprente | Da |
| Tipul slotului pentru blocarea cablului | Kensington |
| Slot pentru blocarea cablului | Da |
Putere
| Livrare de putere USB (USB PD) | Da |
| Port de încărcare USB Type-C | Da |
| USB-Type-C necesită putere de încărcare (maxim) | 65 W |
| USB Type-C necesită putere de încărcare (minim) | 45 W |
| Tensiunea de intrare a adaptorului de curent alternativ | 100 - 240 V |
| Frecvența adaptorului de curent alternativ | 50/60 Hz |
| Alimentarea adaptorului AC | 65 W |
Baterie
| Timpul de încărcare rapidă (50%) | 30 min |
| Încărcare rapidă | Da |
| Capacitatea bateriei | 48 Wh |
| Tehnologia bateriilor | Litiu-ion (Li-Ion) |
Software
| Sistem de operare instalat | Nu |
Claviatură
| Tasta copilot | Da |
| Limbajul claviaturii | Engleză |
| Tastatură rezistentă la stropire | Da |
| Iluminare din spate pentru claviatură | Da |
| Tastatura numerică | Da |
| Dispozitiv de orientare | Touchpad |
Performanță
| Chipset pentru placa de bază | SoC-ul Intel |
Porturi și interfețe
| Repaus și încărcare prin USB | Da |
| Mod alternativ USB Type-C DisplayPort | Da |
| Port combo căști/microfon | Da |
| Intel® Thunderbolt 4 | Da |
| Cantitatea porturilor Thunderbolt 4 | 1 |
| Versiunea HDMI | 2.1 |
| Cantitatea porturilor HDMI | 1 |
| Porturi Ethernet LAN (RJ-45) | 1 |
| Numărul porturilor USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C | 1 |
| Numărul porturilor USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A | 2 |
Rețeaua
| WWAN | Neinstalat |
| Versiunea Bluetooth | 5.4 |
| Bluetooth | Da |
| Ratele de date ale rețelei LAN Ethernet | 100.1000 Mbit/s |
| Ethernet LAN | Da |
| Tip de antenă | 2x2 |
| Conexiunea rețelei mobile | Nu |
| Standardele Wi-Fi | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Standardul Wi-Fi de top | Wi-Fi 7 (802.11be) |
Cameră foto
| Tip de confidențialitate | Obturator pentru intimitate |
| Cameră de confidențialitate | Da |
| Cameră cu infraroșu (IR) | Da |
| Cameră frontală de tip HD | Full HD |
| Rezoluția camerei frontale | 1920 x 1080 pixeli |
| Cameră frontală | Da |
Audio
| Microfon încorporat | Da |
| Număr de microfoane | 2 |
| Puterea difuzoarelor | 2 W |
| Numărul de difuzoare încorporate | 2 |
| Sistem audio | Dolby Audio |
| Cip audio | Realtek ALC3287 |
Grafică
| Modelul plăcii grafice de bord | Grafică Intel® |
| Familia de plăci grafice integrate | Grafică Intel® |
| Producătorul plăcilor video integrate | Intel |
| Placă grafică integrată | Da |
| Model de placă video discretă | Nu este disponibil |
| Placă video discretă | Nu |
Depozitare
| Carduri de memorie compatibile | SD |
| Cititor de carduri integrat | Da |
| Tip de unitate optică | Nu |
| Dimensiunea SSD-ului M.2 | 2242 (22 x 42 mm) |
| Factor de formă SSD | M.2 |
| NVMe | Da |
| Interfață SSD | PCI Express 4.0 |
| Capacitatea SSD-ului | 512 GB |
| Numărul de SSD-uri instalate | 1 |
| Capacitatea totală a SSD-urilor | 512 GB |
| Medii de stocare | SSD |
| Capacitate totală de stocare | 512 GB |
Memorie
| Canale de memorie | Canal unic |
| Memoria internă maximă | 64 GB |
| Sloturi de memorie | 2x SO-DIMM |
| Dispunerea memoriei (sloturi x dimensiune) | 1 x 16 GB |
| Viteza ceasului memoriei | 5600 MHz |
| Factorul de formă al memoriei | SO-DIMM |
| Tipul memoriei interne | DDR5-SDRAM |
| Memorie internă | 16 GB |
Unitate de procesor neural (NPU)
| Copilot+ PC | Nu |
Design
| Certificat recondiționat | Nu |
| Materialul copertei din spate a afișajului | Aluminiu |
| Materiale pentru carcasă | Acrilonitril butadien stiren (ABS), Aluminiu, Policarbonat (PC) |
| Factor de formă | Scoică |
| Culoarea produsului | Grey |
| Tip produs | Laptop |
| Nume de culoare | Gri arctic |
Afișaj
| Raport de contrast (tipic) | 1000:1 |
| Rată maximă de reîmprospătare | 60 Hz |
| Gama de culori | 45% |
| Spațiul de culoare RGB | NTSC |
| Luminozitatea ecranului | 400 cd/m² |
| Ecran anti-reflexie | Da |
| Iluminare de fundal LED | Da |
| Raport de aspect nativ | 16:10 |
| Ecran tactil | Nu |
| Tip HD | WUXGA |
| Tip de panou | IPS |
| Rezoluția afișajului | 1920 x 1200 pixeli |
| Diagonală de afișare | 40,6 cm (16") |
Procesor
| Puterea maximă a turbo-ului | 115 W |
| Puterea bazei procesorului | 45 W |
| Tipul cache-ului procesorului | Cache inteligent |
| Cache-ul procesorului | 24 MB |
| Frecvența de bază cu miez eficientă | 1,8 GHz |
| Frecvența de bază a nucleului de performanță | 2,5 GHz |
| Frecvență maximă turbo cu miez eficient | 4 GHz |
| Performanță-miez frecvență maximă turbo | 5,2 GHz |
| Nuclee eficiente | 4 |
| Nuclee de performanță | 6 |
| Frecvența de creștere a procesorului | 5,2 GHz |
| Fire de procesor | 16 |
| Nuclee de procesor | 10 |
| Model de procesor | 240H |
| Generarea procesoarelor | Intel Core (Seria 2) |
| Familia de procesoare | Intel Core 7 |
| Producător de procesoare | Intel |
Specificații
| NB Nume de familie | ThinkBook |
| Nume model | ThinkBook 16 G9 în viața reală |
NB TB 16 G9 C7-240H 16"/16/512GB 21US005GRI LENOVO
- Producător: LENOVO
- Cod produs: 21US005GRI
- Disponibilitate: În Stoc
-
3.573,50 lei

