- Intel Core Ultra 7 255U, 12C (2P + 8E + 2LPE)/14T, Max Turbo până la 5.2GHz, 12MB
- 14" WUXGA (1920x1200) IPS 300nits Lucios / Anti-amprentă 100% sRGB Corning Gorilla Glass Touch
- 1x 16GB SODIMM DDR5-5600
- 512GB SSD M.2 2242 PCIe 4.0x4 NVMe
- Intel Graphics
- Windows 11 Pro
Lenovo ThinkBook 14 2-in-1 G5 IAU. Tipul produsului: Hybrid (2-in-1), Factor de formă: Convertible (Folder). Familie procesor: Intel Core Ultra 7, Model procesor: 255U. Diagonala ecranului: 35.6 cm (14"), Tip HD: WUXGA, Rezoluția ecranului: 1920 x 1200 pixeli, Touchscreen. Memorie internă: 16 GB, Tip memorie internă: DDR5-SDRAM. Capacitate totală de stocare: 512 GB, Mediu de stocare: SSD. Model placă grafică integrată: Intel Graphics. Sistem de operare instalat: Windows 11 Pro. Culoarea produsului: Gri
Conținutul ambalajului
| Adaptor de curent inclus | Da |
Greutate și dimensiuni
| Greutate | 1.64 kg |
| Înălțime (spate) | 1.85 cm |
| Înălțime (față) | 1.69 cm |
| Adâncime | 224 mm |
| Lățime | 313 mm |
Certificate
| Certificare | ENERGY STAR,TCO,EPEAT Gold,RoHS |
Securitate
| Trusted Platform Module (TPM) | Da |
| Versiune Trusted Platform Module (TPM) | 2.0 |
| Windows Hello | Da |
| Cititor de amprentă | Da |
| Tip slot pentru cablu de securitate | Kensington |
| Slot pentru cablu de securitate | Da |
Alimentare
| USB Power Delivery (USB PD) | Da |
| Port de încărcare USB Type-C | Da |
| Putere adaptor AC | 65 W |
Baterie
Software
| Sistem de operare instalat | Windows 11 Pro |
| Software de probă | Birou |
| Limba sistemului de operare | English/ROM |
Tastatură
| Limba tastaturii | Engleză |
| Tastatură iluminată | Da |
| Tastatură numerică | Nu |
| Dispozitiv de indicare | Touchpad |
Performanță
| Chipset placă de bază | Intel SoC |
Porturi și interfețe
| USB Sleep-and-Charge | Da |
| Port combo căști/microfon | Da |
| Intel® Thunderbolt 4 | Da |
| Număr porturi Thunderbolt 4 | 1 |
| Versiune HDMI | 2.1 |
| Număr porturi HDMI | 1 |
| Număr porturi USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C | 1 |
| Număr porturi USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A | 2 |
Rețea
| WWAN | Not installed |
| Versiune Bluetooth | 5.3 |
| Bluetooth | Da |
| Ethernet LAN | Nu |
| Tip antenă | 2x2 |
| Conexiune rețea mobilă | Nu |
| Standarde Wi-Fi | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Cel mai avansat standard Wi-Fi | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
Cameră
| Tip de protecție a intimității | Capac de confidențialitate |
| Cameră cu protecție de intimitate | Da |
| Cameră infraroșu (IR) | Da |
| Tip HD cameră frontală | Full HD |
| Rezoluție cameră frontală | 1920 x 1080 pixels |
| Cameră frontală | Da |
Audio
| Microfon încorporat | Da |
| Număr de microfoane | 2 |
| Putere difuzor | 2 W |
| Număr de difuzoare încorporate | 2 |
| Chip audio | Realtek ALC3287 |
Grafică
| Model placă grafică integrată | Intel Graphics |
| Familie placă grafică integrată | Intel Graphics |
| Producător GPU integrat | Intel |
| Placă grafică integrată | Da |
| Model placă grafică dedicată | Indisponibil |
| Placă grafică dedicată | Nu |
Stocare
| Carduri de memorie compatibile | MicroSD (TransFlash) |
| Cititor de carduri integrat | Da |
| Tip unitate optică | Nu |
| Factor de formă SSD | M.2 |
| NVMe | Da |
| Interfață SSD | PCI Express 4.0 |
| Capacitate SSD | 512 GB |
| Număr de unități SSD instalate | 1 |
| Capacitate totală SSD-uri | 512 GB |
| Mediu de stocare | SSD |
| Capacitate totală de stocare | 512 GB |
Memorie
| Memorie internă maximă | 32 GB |
| Sloturi de memorie | 2x SO-DIMM |
| Configurație memorie (sloturi x dimensiune) | 1 x 16 GB |
| Frecvența memoriei | 5600 MHz |
| Factor de formă memorie | SO-DIMM |
| Tip memorie internă | DDR5-SDRAM |
| Memorie internă | 16 GB |
Unitate de procesare neurală (NPU)
| Cadre software AI suportate de NPU | DirectML/ONNX RT/OpenVINO/WebNN/Windows ML |
| Suport efecte Windows Studio | Da |
| Suport sparsity | Da |
| Unitate de procesare neurală (NPU) | Intel AI Boost |
Design
| Material carcasă | Aluminiu |
| Factor de formă | Convertible (Folder) |
| Culoarea produsului | Gri |
| Tipul produsului | Hybrid (2-in-1) |
| Numele culorii | Luna Grey |
Ecran
| Gamă de culori | 100% |
| Spațiu de culoare RGB | sRGB |
| Luminozitate ecran | 300 cd/m² |
| Suprafața ecranului | Lucios |
| Iluminare LED de fundal | Da |
| Raport de aspect nativ | 16:10 |
| Touchscreen | Da |
| Tip HD | WUXGA |
| Tip panou | IPS |
| Rezoluția ecranului | 1920 x 1200 pixels |
| Diagonala ecranului | 35.6 cm (14") |
Procesor
| Putere turbo maximă | 57 W |
| Putere de bază procesor | 15 W |
| Cache procesor | 12 MB |
| Frecvență de bază nucleu eficient cu consum redus | 700 MHz |
| Frecvență de bază nucleu eficient | 1.7 GHz |
| Frecvență de bază nucleu de performanță | 2 GHz |
| Frecvență Max Turbo nucleu eficient cu consum redus | 2.4 GHz |
| Frecvență Max Turbo nucleu eficient | 4.2 GHz |
| Frecvență Max Turbo nucleu de performanță | 5.2 GHz |
| Nuclee eficiente cu consum redus | 2 |
| Nuclee eficiente | 8 |
| Nuclee de performanță | 2 |
| Frecvență boost procesor | 5.2 GHz |
| Fire procesor | 14 |
| Nuclee procesor | 12 |
| Model procesor | 255U |
| Generație procesor | Intel Core Ultra (Series 2) |
| Familie procesor | Intel Core Ultra 7 |
| Producător procesor | Intel |
Specificații
| Familie notebook | ThinkBook |
| Numele modelului | 14 2-in-1 G5 IAU |