Mai inteligent, mai productiv, mai sigur
Experimentați productivitate fără efort cu ASUS Vivobook S16, companionul ideal pentru viața de zi cu zi. Fie pentru muncă, studiu sau joacă, acest ASUS Copilot+ PC vă ajută să treceți prin orice sarcină, conceput pentru a fi mai productiv, mai inteligent și mai sigur. Designul său metalic elegant este atât practic, cât și stilat, alimentat de până la procesor AMD Ryzen™ AI 7 445, cu până la 50 NPU TOPs. O capacitate a bateriei de 70 Wh1 asigură productivitate pe toată ziua. Bucurați-vă de vizualizări uimitoare pe ecranul vibrant WUXGA OLED2 și sunet imersiv pentru apeluri video și streaming mai bune. Construit pentru un stil de viață echilibrat, ASUS Vivobook S16 face mai mult pentru dumneavoastră, returnându-vă timpul pentru a vă bucura de momentele de zi cu zi ale vieții.
- Fără sistem de operare
- AMD Ryzen AI 7 445 (2GHz)
- 16" WUXGA 1920 x 1200 OLED
- 16GB DDR5-SDRAM & 1000GB SSD
ASUS Vivobook S16 M3607GA-SH062 Copilot+ PC. Tipul produsului: Laptop, Factor de formă: Clamshell. Familie procesor: AMD Ryzen™ AI 7, Model procesor: 445, Frecvență procesor: 2 GHz. Diagonala ecranului: 40.6 cm (16"), Tip HD: WUXGA, Rezoluția ecranului: 1920 x 1200 pixeli. Memorie internă: 16 GB, Tip memorie internă: DDR5-SDRAM. Capacitate totală de stocare: 1 TB, Mediu de stocare: SSD. Model placă grafică integrată: AMD Radeon 840M. Culoarea produsului: Gri. Greutate: 1.7 kg
Conținutul ambalajului
| Adaptor de curent inclus | Da |
Greutate și dimensiuni
| Greutate | 1.7 kg |
| Înălțime (spate) | 1.79 cm |
| Înălțime (față) | 1.59 cm |
| Adâncime | 250.6 mm |
| Lățime | 357 mm |
Sustenabilitate
| Certificate de sustenabilitate | ENERGY STAR, EPEAT Silver |
Certificate
| Certificare | US MIL-STD 810H military-grade standard |
| Certificate de conformitate | REACH |
Securitate
| Tip protecție prin parolă | BIOS, Utilizator |
| Protecție prin parolă | Da |
| Trusted Platform Module (TPM) | Da |
| Windows Hello | Da |
| Recunoaștere facială | Da |
Alimentare
| USB Power Delivery (USB PD) | Da |
| Port de încărcare USB Type-C | Da |
| Tensiune ieșire adaptor AC | 20 V |
| Curent ieșire adaptor AC | 3.4 A |
| Tensiune intrare adaptor AC | 100 - 240 V |
| Frecvență adaptor AC | 50 - 60 Hz |
| Putere adaptor AC | 68 W |
Baterie
| Capacitate baterie | 70 Wh |
| Număr de celule baterie | 4 |
| Tehnologie baterie | Litiu-Ion (Li-Ion) |
Software
| Software inclus | 3-Month GoPro Premium+ Subscription *Available in eligible markets only. Eligibility varies by region, device, and time. Terms and conditions apply. See promotion pages for details. 1-Month Membership of Adobe Creative Cloud All Apps, Individual. The rede |
| Sistem de operare instalat | Nu |
Tastatură
| Tastă Copilot | Da |
| Tastatură iluminată | Da |
| Tastatură numerică | Da |
| Dispozitiv de indicare | Touchpad |
Performanță
| Indice de reparabilitate | 9.6 |
Porturi și interfețe
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | Da |
| Port combo căști/microfon | Da |
| Versiune HDMI | 2.1 |
| Număr porturi HDMI | 1 |
| Număr porturi USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C | 2 |
| Număr porturi USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A | 2 |
Rețea
| Versiune Bluetooth | 5.4 |
| Bluetooth | Da |
| Ethernet LAN | Nu |
| Tip antenă | 2x2 |
| Conexiune rețea mobilă | Nu |
| Standarde Wi-Fi | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Cel mai avansat standard Wi-Fi | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
Cameră
| Tip de protecție a intimității | Capac de confidențialitate |
| Cameră cu protecție de intimitate | Da |
| Cameră infraroșu (IR) | Da |
| Tip HD cameră frontală | Full HD |
| Rezoluție cameră frontală | 1920 x 1080 pixels |
| Cameră frontală | Da |
Audio
Grafică
| Model placă grafică integrată | AMD Radeon 840M |
| Familie placă grafică integrată | AMD Radeon |
| Producător GPU integrat | AMD |
| Placă grafică integrată | Da |
| Model placă grafică dedicată | Indisponibil |
| Placă grafică dedicată | Nu |
Stocare
| Cititor de carduri integrat | Nu |
| Tip unitate optică | Nu |
| Factor de formă SSD | M.2 |
| NVMe | Da |
| Interfață SSD | PCI Express 4.0 |
| Capacitate SSD | 1 TB |
| Număr de unități SSD instalate | 1 |
| Capacitate totală SSD-uri | 1 TB |
| Mediu de stocare | SSD |
| Capacitate totală de stocare | 1 TB |
Memorie
| Memorie internă maximă | 32 GB |
| Sloturi de memorie | 1x SO-DIMM |
| Factor de formă memorie | Integrat |
| Tip memorie internă | DDR5-SDRAM |
| Memorie internă | 16 GB |
Unitate de procesare neurală (NPU)
| Performanță NPU până la | 50 TOPs |
| Performanță totală procesor până la | 59 TOPs |
| Unitate de procesare neurală (NPU) | AMD Ryzen AI |
| Copilot+ PC | Da |
Design
| Recondiționat certificat | Nu |
| Poziționare pe piață | Casă |
| Material capac spate ecran | Aluminiu |
| Material carcasă | Plastic, Aluminium |
| Factor de formă | Clamshell |
| Culoarea produsului | Gri |
| Tipul produsului | Laptop |
| Numele culorii | Matte Gray |
Ecran
| Raport de contrast (tipic) | 1000000:1 |
| Răspuns ecran rise/fall | 0.2 ms |
| Rată maximă de reîmprospătare | 60 Hz |
| Gamă de culori | 95% |
| Tehnologie Low Blue Light | Da |
| Spațiu de culoare RGB | DCI-P3 |
| Luminozitate ecran | 300 cd/m² |
| Luminozitate maximă ecran (HDR) | 500 cd/m² |
| Suprafața ecranului | Lucios |
| Raport de aspect nativ | 16:10 |
| Număr de culori ecran | 1,07 miliarde de culori |
| Touchscreen | Nu |
| Tip HD | WUXGA |
| Tip panou | OLED |
| Rezoluția ecranului | 1920 x 1200 pixels |
| Diagonala ecranului | 40.6 cm (16") |
Procesor
| Cache L2 | 6 MB |
| Cache L3 | 8 MB |
| Tip cache procesor | L2 & L3 |
| Frecvență procesor | 2 GHz |
| Frecvență boost procesor | 4.6 GHz |
| Fire procesor | 12 |
| Nuclee procesor | 6 |
| Model procesor | 445 |
| Generație procesor | AMD Ryzen AI 400 Series |
| Familie procesor | AMD Ryzen™ AI 7 |
| Producător procesor | AMD |
Specificații
| Familie notebook | VivoBook Series |
| Numele modelului | M3607GA-SH062 Copilot+ PC |