MIȘCĂ-TE LIBERT, LUCRĂ EFICIENT
Mobilitate fără efort, posibilități nelimitate
Îmbunătățește-ți productivitatea și creativitatea cu laptopul Lenovo IdeaPad Slim 3i Gen 10. Echipat cu procesoare Intel® Core™, acest laptop ușor, dar puternic, oferă imagini captivante și asigură o claritate deosebită atât pentru muncă, cât și pentru distracție. În plus, bateria sa de lungă durată îți permite să rămâi conectat, indiferent dacă te afli într-o cafenea, la birou sau în călătorii.
PERFORMANȚĂ PE CARE VĂ PUTEȚI BAZA
Depășește orice provocare cu ușurință
Gestionează-ți sarcinile de făcut ca un profesionist, cu ajutorul unui sistem de calcul robust și al numeroaselor opțiuni de memorie care asigură multitasking fără probleme. Experimentează lansări ultra-rapide ale aplicațiilor și stochează toate elementele esențiale cu ajutorul opțiunilor generoase de stocare. Indiferent dacă lucrezi la prezentări, redi în flux sau creezi, acest laptop garantează o experiență fără latențe la fiecare pas.
VEZI FIECARE DETALIU, IUBEȘTE FIECARE MOMENT
Cufundă-te în fiecare clipă
Transformă sarcinile de zi cu zi într-o aventură captivantă cu opțiuni de afișare incredibile. Bucură-te de o precizie vibrantă a culorilor și detalii extrem de clare pe ecranul de 14″, oferind imagini realiste. În plus, certificarea TÜV Low Blue Light reduce oboseala ochilor în timpul vizionării prelungite.
NETETHERED: O POVESTE OPȚIONALĂ DE PRIZE
Libertate de prize, curent electric timp de ore întregi
Uită de priză și concentrează-te pe ziua ta, datorită autonomiei îndelungate a bateriei. Laptopul IdeaPad Slim 3i Gen 10 este ideal pentru întâlniri online extinse, teme sau sesiuni de streaming. Iar când ai nevoie de o încărcare rapidă, Rapid Charge îți oferă ore întregi de autonomie în doar 15 minute - perfect pentru a adăuga productivitate în pauza de cafea.
CONTROLEAZĂ-ȚI PREZENȚA DIGITALĂ
Confidențialitate și claritate la îndemână
Rămâneți conectat și în siguranță în timpul fiecărei interacțiuni online pe laptopul IdeaPad Slim 3i Gen 10. Camera sa de înaltă rezoluție oferă o claritate extrem de mare, în timp ce obturatorul de confidențialitate încorporat al camerei web vă protejează intimitatea, oferindu-vă control complet asupra intruziunilor digitale neașteptate. Comutați când doriți.
CREDIBILITATE ȘI COLABORARE
Sustenabilitate
Scopul nostru este să oferim tehnologii mai inteligente care să construiască un viitor mai luminos și mai sustenabil pentru clienții noștri, comunități și planetă. De aceea, urmărim etichete și certificări de top în industrie care să demonstreze angajamentul nostru față de sustenabilitate în designul produselor. Împreună, putem construi un viitor mai inteligent pentru toți.
Specificațiile pot varia în funcție de regiune/model.
- Fără sistem de operare
- Intel Core i5-13420H (12 MB memorie cache)
- 35,6 cm (14") WUXGA 1920 x 1200 OLED
- 16 GB (4800 MHz) DDR5-SDRAM și SSD de 1000 GB
Conținutul ambalajului
| Adaptor AC inclus | Nu |
Greutate și dimensiuni
| Greutate | 1,29 kg |
| Înălțime (spate) | 1,79 cm |
| Înălțime (față) | 1,69 cm |
| Adâncime | 222,1 mm |
| Lățime | 314,4 mm |
Certificate
| Certificare | ErP Lot 6/26 Conform cu RoHS Test militar MIL-STD-810H trecut (21 de elemente testate) TÜV Rheinland Low Blue Light (Soluție software) |
Condiții operaționale
| Altitudinea maximă a transportului | 3048 m |
| Umiditatea relativă de stocare (H-H) | 5 - 95% |
| Umiditatea relativă de funcționare (H-H) | 8 - 95% |
| Temperatura de depozitare (T-T) | 5 - 43 °C |
| Temperatura de funcționare (T-T) | 5 - 35 °C |
Securitate
| Tip de protecție prin parolă | BIOS/HDD/Pornire/Utilizator |
| Protecția prin parolă | Da |
| Modulul de Platformă de Încredere (TPM) | Da |
| Versiunea Modulului de Platformă de Încredere (TPM) | 2.0 |
| Cititor de amprente | Nu |
Putere
| Livrare de putere USB (USB PD) | Da |
| Port de încărcare USB Type-C | Da |
Baterie
| Încărcare rapidă | Da |
| Timp continuu de redare video | 15 ore |
| Capacitatea bateriei | 50 Wh |
| Tehnologia bateriilor | Litiu-ion (Li-Ion) |
Software
| Sistem de operare instalat | Nu |
Claviatură
| Tasta copilot | Da |
| Limbajul claviaturii | Engleză |
| Iluminare din spate pentru claviatură | Da |
| Tastatura numerică | Nu |
| Dispozitiv de orientare | Touchpad |
Performanță
| Chipset pentru placa de bază | SoC-ul Intel |
Porturi și interfețe
| Mod alternativ USB Type-C DisplayPort | Da |
| Port combo căști/microfon | Da |
| Versiunea HDMI | 1.4 |
| Cantitatea porturilor HDMI | 1 |
| Cantitate de porturi USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C | 1 |
| Numărul porturilor USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A | 2 |
Rețeaua
| WWAN | Neinstalat |
| Versiunea Bluetooth | 5.2 |
| Bluetooth | Da |
| Ethernet LAN | Nu |
| Tip de antenă | 2x2 |
| Conexiunea rețelei mobile | Nu |
| Standardele Wi-Fi | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Standardul Wi-Fi de top | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
Cameră foto
| Tip de confidențialitate | Obturator pentru intimitate |
| Cameră de confidențialitate | Da |
| Cameră frontală de tip HD | HD |
| Rezoluția camerei frontale | 1280 x 720 pixeli |
| Cameră frontală | Da |
Audio
| Microfon încorporat | Da |
| Număr de microfoane | 2 |
| Puterea difuzoarelor | 2 W |
| Numărul de difuzoare încorporate | 2 |
| Sistem audio | Dolby Audio |
Grafică
| Modelul plăcii grafice de bord | Grafică Intel® UHD |
| Familia de plăci grafice integrate | Grafică Intel® UHD |
| Producătorul plăcilor video integrate | Intel |
| Placă grafică integrată | Da |
| Model de placă video discretă | Nu este disponibil |
| Placă video discretă | Nu |
Depozitare
| Carduri de memorie compatibile | SD |
| Cititor de carduri integrat | Da |
| Tip de unitate optică | Nu |
| Dimensiunea SSD-ului M.2 | 2242 (22 x 42 mm) |
| Factor de formă SSD | M.2 |
| NVMe | Da |
| Interfață SSD | PCI Express 4.0 |
| Capacitatea SSD-ului | 1 TB |
| Numărul de SSD-uri instalate | 1 |
| Capacitatea totală a SSD-urilor | 1 TB |
| Medii de stocare | SSD |
| Capacitate totală de stocare | 1 TB |
Memorie
| Canale de memorie | Dual-channel |
| Memoria internă maximă | 24 GB |
| Sloturi de memorie | 1x SO-DIMM |
| Viteza ceasului memoriei | 4800 MHz |
| Factorul de formă al memoriei | On-board + SO-DIMM |
| Tipul memoriei interne | DDR5-SDRAM |
| Memorie internă | 16 GB |
Design
| Materialul copertei din spate a afișajului | Aluminiu |
| Materiale pentru carcasă | Acrilonitril butadien stiren (ABS), policarbonat (PC) |
| Factor de formă | Scoică |
| Culoarea produsului | Albastru |
| Tip produs | Laptop |
| Nume de culoare | Albastru Cosmic |
Afișaj
| Tehnologia High Dynamic Range (HDR) | DisplayHDR True Black 500 |
| Suport pentru Interval Dinamic Ridicat (HDR) | Da |
| Raport de contrast (tipic) | 100000:1 |
| Rată maximă de reîmprospătare | 60 Hz |
| Gama de culori | 100% |
| Spațiul de culoare RGB | DCI-P3 |
| Luminozitatea ecranului | 400 cd/m² |
| Suprafața de afișare | Luciu |
| Iluminare de fundal LED | Da |
| Raport de aspect nativ | 16:10 |
| Ecran tactil | Nu |
| Tip HD | WUXGA |
| Tip de panou | OLED |
| Rezoluția afișajului | 1920 x 1200 pixeli |
| Diagonală de afișare | 35,6 cm (14") |
Procesor
| Puterea maximă a turbo-ului | 115 W |
| Puterea bazei procesorului | 45 W |
| Tipul cache-ului procesorului | Cache inteligent |
| Cache-ul procesorului | 12 MB |
| Frecvență maximă turbo cu miez eficient | 3,4 GHz |
| Performanță-miez frecvență maximă turbo | 4,6 GHz |
| Nuclee eficiente | 4 |
| Nuclee de performanță | 4 |
| Frecvența de creștere a procesorului | 4,6 GHz |
| Fire de procesor | 12 |
| Nuclee de procesor | 8 |
| Model de procesor | i5-13420H |
| Generarea procesoarelor | Intel® Core™ i5 din a 13-a generație |
| Familia de procesoare | Intel® Core™ i5 |
| Producător de procesoare | Intel |
Specificații
| NB Nume de familie | IdeaPad |
| Nume model | IdeaPad Slim 3 14IRH10 |
NB IPS3-14IRH10 CI5-13420H 14"/16GB/1TB 83K000FCRM LENOVO
- Producător: LENOVO
- Cod produs: 83K000FCRM
- Disponibilitate: În Stoc
-
3.323,76 lei

