PC cu inteligență artificială, configurat pentru tine
PC-ul AI ASUS ExpertBook B3 oferă o personalizare extinsă pentru a vă satisface nevoile zilnice ale afacerii. Echipat cu până la cel mai recent procesor Intel® Core™ Ultra 7 cu Intel vPro®, Intel AI Boost NPU și grafică Intel Arc, acest PC AI oferă performanțe solide pentru a aborda o gamă largă de sarcini fără probleme. ASUS ExpertBook B3 dispune de instrumente AI precum ASUS AI ExpertMeet1, Microsoft Copilot2 și tehnologie de anulare a zgomotului AI, oferind o experiență de productivitate de neegalat. Cu durabilitate de nivel militar3, o gamă completă de porturi I/O, Wi-Fi 6E ultra-rapid și funcții avansate de securitate, acest PC AI ușor asigură flexibilitate și eficiență în deplasare. În plus, cu o durată lungă de viață a bateriei, imagini și sunet excepționale și un design ecologic, ASUS ExpertBook B3 susține un flux de lucru sustenabil și eficientizat - menținându-vă productiv oriunde ați lucra.
- Windows 11 Pro pe 64 de biți
- Intel Core Ultra 7 255H (24 MB memorie cache)
- 35,6 cm (14") WUXGA 1920 x 1200
- 32 GB DDR5-SDRAM și SSD de 512 GB
ASUS ExpertBook B3 B3405CCA-LY0271X. Tip produs: Laptop, Factor de formă: Clapetă. Familie de procesoare: Intel Core Ultra 7, Model procesor: 255H. Diagonala afișajului: 35,6 cm (14"), Tip HD: WUXGA, Rezoluție afișaj: 1920 x 1200 pixeli. Memorie internă: 32 GB, Tip memorie internă: DDR5-SDRAM. Capacitate totală de stocare: 512 GB, Suport de stocare: SSD. Model placă grafică integrată: Intel Arc 140T. Sistem de operare instalat: Windows 11 Pro. Culoarea produsului: Gri. Greutate: 1,42 kg
Conținutul ambalajului
Greutate și dimensiuni
| Greutate | 1,42 kg |
| Înălțime (spate) | 1,9 cm |
| Înălțime (față) | 1,89 cm |
| Adâncime | 226,8 mm |
| Lățime | 315,1 mm |
Sustenabilitate
| Certificate de sustenabilitate | ENERGY STAR, EPEAT Climate+, Consiliul pentru Administrarea Pădurilor (FSC), Reciclat, TCO |
Certificate
| Certificare | Standardul militar american MIL-STD 810H |
| Certificate de conformitate | REACH |
Securitate
| Tip de protecție prin parolă | BIOS, HDD, Utilizator |
| Protecția prin parolă | Da |
| Modulul de Platformă de Încredere (TPM) | Da |
| Versiunea Modulului de Platformă de Încredere (TPM) | 2.0 |
| Tipul slotului pentru blocarea cablului | Kensington |
| Slot pentru blocarea cablului | Da |
Putere
| Livrare de putere USB (USB PD) | Da |
| Port de încărcare USB Type-C | Da |
| Tensiunea de ieșire a adaptorului AC | 20 V |
| Curentul de ieșire al adaptorului de curent alternativ | 3,25 A |
| Tensiunea de intrare a adaptorului de curent alternativ | 100 - 240 V |
| Frecvența adaptorului de curent alternativ | 50 - 60 Hz |
| Alimentarea adaptorului AC | 65 W |
Baterie
| Numărul de celule ale bateriei | 3 |
| Tehnologia bateriilor | Litiu-ion (Li-Ion) |
Software
| Sistem de operare instalat | Windows 11 Pro |
| Arhitectura sistemului de operare | 64 de biți |
Claviatură
| Tastatură rezistentă la stropire | Da |
| Iluminare din spate pentru claviatură | Da |
| Tastatura numerică | Nu |
| Dispozitiv de orientare | Touchpad |
Porturi și interfețe
| Mod alternativ USB Type-C DisplayPort | Da |
| Port combo căști/microfon | Da |
| Versiunea HDMI | 2.1 |
| Cantitatea porturilor HDMI | 1 |
| Porturi Ethernet LAN (RJ-45) | 1 |
| Numărul porturilor USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C | 2 |
| Numărul porturilor USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A | 2 |
Rețeaua
| Versiunea Bluetooth | 5.4 |
| Bluetooth | Da |
| Ratele de date ale rețelei LAN Ethernet | 10.100.1000 Mbit/s |
| Ethernet LAN | Da |
| Tip de antenă | 2x2 |
| Conexiunea rețelei mobile | Nu |
| Standardele Wi-Fi | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Standardul Wi-Fi de top | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
Cameră foto
| Tip de confidențialitate | Obturator pentru intimitate |
| Cameră de confidențialitate | Da |
| Cameră frontală de tip HD | Full HD |
| Rezoluția camerei frontale | 1920 x 1080 pixeli |
| Cameră frontală | Da |
Audio
| Microfon încorporat | Da |
| Sistem audio | Dirac |
Grafică
| Modelul plăcii grafice de bord | Intel Arc 140T |
| Familia de plăci grafice integrate | Intel Arc Graphics |
| Producătorul plăcilor video integrate | Intel |
| Placă grafică integrată | Da |
| Model de placă video discretă | Nu este disponibil |
| Placă video discretă | Nu |
Depozitare
| Carduri de memorie compatibile | MicroSD (TransFlash) |
| Cititor de carduri integrat | Da |
| Tip de unitate optică | Nu |
| Dimensiunea SSD-ului M.2 | 2280 (22 x 80 mm) |
| Factor de formă SSD | M.2 |
| NVMe | Da |
| Interfață SSD | PCI Express 4.0 |
| Capacitatea SSD-ului | 512 GB |
| Numărul de SSD-uri instalate | 1 |
| Capacitatea totală a SSD-urilor | 512 GB |
| Medii de stocare | SSD |
| Capacitate totală de stocare | 512 GB |
Memorie
| Memoria internă maximă | 64 GB |
| Sloturi de memorie | 2x SO-DIMM |
| Factorul de formă al memoriei | SO-DIMM |
| Tipul memoriei interne | DDR5-SDRAM |
| Memorie internă | 32 GB |
Unitate de procesor neural (NPU)
| Performanța GPU-ului până la | 74 de TOP-uri |
| Performanța NPU până la | 13 TOPURI |
| Performanța totală a procesorului până la | 96 de TOP-uri |
| Cadre software AI suportate de NPU | DirectML, OpenVINO, Windows ML, ONNX RT, WebNN |
| Suport pentru efecte pentru Windows Studio | Da |
| Suport pentru sparsity | Da |
| Unitate de procesor neural (NPU) | Intel AI Boost |
| Copilot+ PC | Nu |
Design
| Certificat recondiționat | Nu |
| Poziționarea pe piață | Lucru |
| Materiale pentru carcasă | Aluminiu, plastic |
| Factor de formă | Scoică |
| Culoarea produsului | Grey |
| Tip produs | Laptop |
| Nume de culoare | Gri delicat |
Afișaj
| Rată maximă de reîmprospătare | 60 Hz |
| Gama de culori | 45% |
| Spațiul de culoare RGB | NTSC |
| Luminozitatea ecranului | 300 cd/m² |
| Ecran anti-reflexie | Da |
| Iluminare de fundal LED | Da |
| Raport de aspect nativ | 16:10 |
| Ecran tactil | Nu |
| Tip HD | WUXGA |
| Rezoluția afișajului | 1920 x 1200 pixeli |
| Diagonală de afișare | 35,6 cm (14") |
Procesor
| Puterea maximă a turbo-ului | 115 W |
| Puterea bazei procesorului | 28 W |
| Cache-ul procesorului | 24 MB |
| Frecvența de bază eficientă a nucleului de consum redus de energie | 700 MHz |
| Frecvența de bază cu miez eficientă | 1,5 GHz |
| Frecvența de bază a nucleului de performanță | 2 GHz |
| Consum redus de energie eficient cu nucleu maxim de frecvență turbo | 2,5 GHz |
| Frecvență maximă turbo cu miez eficient | 4,4 GHz |
| Performanță-miez frecvență maximă turbo | 5,1 GHz |
| Nuclee eficiente în consum redus de energie | 2 |
| Nuclee eficiente | 8 |
| Nuclee de performanță | 6 |
| Frecvența de creștere a procesorului | 5,1 GHz |
| Fire de procesor | 16 |
| Nuclee de procesor | 16 |
| Model de procesor | 255H |
| Generarea procesoarelor | Intel Core Ultra (Seria 2) |
| Familia de procesoare | Intel Core Ultra 7 |
| Producător de procesoare | Intel |
Specificații
| NB Nume de familie | ExpertBook |
| Nume model | B3405CCA-LY0271X |