ASUS ROG Strix SCAR 16 G635LR-RW125X. Tip produs: Laptop, Factor de formă: Clapetă. Familie de procesoare: Intel Core Ultra 9, Model procesor: 275HX. Diagonala afișajului: 40,6 cm (16"), Tip HD: WQXGA, Rezoluție afișaj: 2560 x 1600 pixeli. Memorie internă: 64 GB, Tip memorie internă: DDR5-SDRAM. Capacitate totală de stocare: 4 TB, Suport de stocare: SSD. Model placă grafică integrată: Intel Graphics, Model placă grafică dedicată: NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti. Sistem de operare instalat: Windows 11 Pro. Culoarea produsului: Negru
Conținutul ambalajului
Greutate și dimensiuni
| Greutate | 2,8 kg |
| Înălțime (spate) | 3,08 cm |
| Înălțime (față) | 2,28 cm |
| Adâncime | 268 mm |
| Lățime | 354 mm |
Securitate
| Tip de protecție prin parolă | BIOS, Utilizator |
| Protecția prin parolă | Da |
| Modulul de Platformă de Încredere (TPM) | Da |
| Windows Hello | Da |
| Recunoaștere facială | Da |
Putere
| Livrare de putere USB (USB PD) | Da |
| Port de încărcare USB Type-C | Da |
| Jack-in DC | Da |
| Tensiunea de ieșire a adaptorului AC | 20 V |
| Curentul de ieșire al adaptorului de curent alternativ | 19 A |
| Tensiunea de intrare a adaptorului de curent alternativ | 100 - 240 V |
| Frecvența adaptorului de curent alternativ | 50 - 60 Hz |
| Alimentarea adaptorului AC | 380 W |
Baterie
| Timpul de încărcare rapidă (50%) | 30 min |
| Încărcare rapidă | Da |
| Capacitatea bateriei | 90 Wh |
| Numărul de celule ale bateriei | 4 |
| Tehnologia bateriilor | Litiu-ion (Li-Ion) |
Software
| Sistem de operare instalat | Windows 11 Pro |
| Arhitectura sistemului de operare | 64 de biți |
Claviatură
| Tasta copilot | Da |
| Culoarea iluminată din spate a claviaturei | RGB |
| Zonă iluminată din spate cu tastatură | RGB per tastă |
| Iluminare din spate pentru claviatură | Da |
| Tastatura numerică | Nu |
| Dispozitiv de orientare | Tastatură numerică |
Performanță
| Chipset pentru placa de bază | Intel HM870 Express |
Porturi și interfețe
| Mod alternativ USB Type-C DisplayPort | Da |
| Numărul porturilor USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A | 3 |
| Port combo căști/microfon | Da |
| Intel® Thunderbolt 5 | Da |
| Cantitate de porturi Thunderbolt 5 | 2 |
| Versiunea HDMI | 2.1 |
| Cantitatea porturilor HDMI | 1 |
| Porturi Ethernet LAN (RJ-45) | 1 |
Rețeaua
| Versiunea Bluetooth | 5.4 |
| Bluetooth | Da |
| Ratele de date ale rețelei LAN Ethernet | 10.100.100.2500 Mbit/s |
| Ethernet LAN | Da |
| Tip de antenă | 2x2 |
| Conexiunea rețelei mobile | Nu |
| Standardele Wi-Fi | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Standardul Wi-Fi de top | Wi-Fi 7 (802.11be) |
Cameră foto
| Cameră cu infraroșu (IR) | Da |
| Cameră frontală de tip HD | Full HD |
| Cameră frontală | Da |
Audio
| Microfon încorporat | Da |
| Numărul de difuzoare încorporate | 4 |
| Sistem audio | Amplificator inteligent |
Grafică
| NVIDIA G-SYNC | Da |
| Modelul plăcii grafice de bord | Intel Graphics |
| Familia de plăci grafice integrate | Intel Graphics |
| Producătorul plăcilor video integrate | Intel |
| Placă grafică integrată | Da |
| Memorie discretă pentru placă video | 12 GB |
| Tip de memorie grafică discretă | GDDR7 |
| Model de placă video discretă | NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti |
| Placă video discretă | Da |
| Producător de GPU-uri discrete | NVIDIA |
Depozitare
| Cititor de carduri integrat | Nu |
| Tip de unitate optică | Nu |
| Factor de formă SSD | M.2 |
| NVMe | Da |
| Interfață SSD | PCI Express 4.0 |
| Capacitatea SSD-ului | 2 TB |
| Numărul de SSD-uri instalate | 2 |
| Capacitatea totală a SSD-urilor | 4 TB |
| Medii de stocare | SSD |
| Capacitate totală de stocare | 4 TB |
Memorie
| Canale de memorie | Dual-channel |
| Memoria internă maximă | 64 GB |
| Sloturi de memorie | 2x SO-DIMM |
| Dispunerea memoriei (sloturi x dimensiune) | 2 x 32 GB |
| Viteza ceasului memoriei | 5600 MHz |
| Factorul de formă al memoriei | SO-DIMM |
| Tipul memoriei interne | DDR5-SDRAM |
| Memorie internă | 64 GB |
Unitate de procesor neural (NPU)
| Performanța GPU-ului până la | 8 TOP-uri |
| Performanța NPU până la | 13 TOPURI |
| Performanța totală a procesorului până la | 36 de TOP-uri |
| Cadre software AI suportate de NPU | DirectML, OpenVINO, Windows ML, ONNX RT, WebNN |
| Suport pentru efecte pentru Windows Studio | Da |
| Suport pentru sparsity | Da |
| Unitate de procesor neural (NPU) | Intel AI Boost |
| Copilot+ PC | Nu |
Design
| Certificat recondiționat | Nu |
| Poziționarea pe piață | Jocuri |
| Factor de formă | Scoică |
| Culoarea produsului | Negru |
| Tip produs | Laptop |
| Nume de culoare | Negru închis |
Afișaj
| Răspunsul afișajului creștere/scădere | 3 ms |
| Rată maximă de reîmprospătare | 240 Hz |
| Gama de culori | 100% |
| Spațiul de culoare RGB | DCI-P3 |
| Ecran anti-reflexie | Da |
| Raport de aspect nativ | 16:10 |
| Ecran tactil | Nu |
| Tip HD | WQXGA |
| Tip de panou | Mini LED-uri |
| Rezoluția afișajului | 2560 x 1600 pixeli |
| Diagonală de afișare | 40,6 cm (16") |
Procesor
| Puterea maximă a turbo-ului | 160 W |
| Puterea bazei procesorului | 55 W |
| Cache-ul procesorului | 36 MB |
| Frecvența de bază cu miez eficientă | 2,1 GHz |
| Frecvența de bază a nucleului de performanță | 2,7 GHz |
| Frecvență maximă turbo cu miez eficient | 4,6 GHz |
| Performanță-miez frecvență maximă turbo | 5,4 GHz |
| Nuclee eficiente | 16 |
| Nuclee de performanță | 8 |
| Frecvența de creștere a procesorului | 5,4 GHz |
| Fire de procesor | 24 |
| Nuclee de procesor | 24 |
| Model de procesor | 275HX |
| Generarea procesoarelor | Intel Core Ultra (Seria 2) |
| Familia de procesoare | Intel Core Ultra 9 |
| Producător de procesoare | Intel |
Specificații
| NB Nume de familie | ROG |
| Nume model | G635LR-RW125X |