ASUS TUF GAMING F16
Performanță robustă, victorie ridicată.
Conținutul ambalajului
| Adaptor de curent inclus | Da |
Greutate și dimensiuni
| Greutate | 2.2 kg |
| Înălțime (spate) | 2.73 cm |
| Înălțime (față) | 1.79 cm |
| Adâncime | 269 mm |
| Lățime | 354 mm |
Alimentare
| USB Power Delivery (USB PD) | Da |
| Port de încărcare USB Type-C | Da |
| Putere de încărcare USB Type-C necesară (max) | 100 W |
| Putere de încărcare USB Type-C necesară (min) | 45 W |
| Tensiune ieșire adaptor AC | 20 V |
| Curent ieșire adaptor AC | 14 A |
| Tensiune intrare adaptor AC | 100 - 240 V |
| Frecvență adaptor AC | 50 - 60 Hz |
| Putere adaptor AC | 280 W |
Baterie
| Capacitate baterie | 90 Wh |
| Număr de celule baterie | 4 |
| Tehnologie baterie | Litiu-Ion (Li-Ion) |
Software
| Sistem de operare instalat | Nu |
Tastatură
| Tastă Copilot | Da |
| Culoare iluminare tastatură | RGB |
| Zonă iluminare tastatură | 1-zone RGB |
| Tastatură iluminată | Da |
| Tastatură numerică | Da |
| Dispozitiv de indicare | Touchpad |
Performanță
| Chipset placă de bază | Intel HM770 Express |
Porturi și interfețe
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | Da |
| Număr porturi USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A | 3 |
| Port combo căști/microfon | Da |
| Intel® Thunderbolt 4 | Da |
| Număr porturi Thunderbolt 4 | 1 |
| Versiune HDMI | 2.1 |
| Număr porturi HDMI | 1 |
| Porturi Ethernet LAN (RJ-45) | 1 |
| Număr porturi USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C | 1 |
Rețea
| Versiune Bluetooth | 5.3 |
| Bluetooth | Da |
| Rate de date Ethernet LAN | 10/100/1000 Mbit/s |
| Ethernet LAN | Da |
| Tip antenă | 2x2 |
| Conexiune rețea mobilă | Nu |
| Standarde Wi-Fi | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Cel mai avansat standard Wi-Fi | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
Cameră
| Cameră infraroșu (IR) | Da |
| Tip HD cameră frontală | Full HD |
| Cameră frontală | Da |
Audio
| Microfon încorporat | Da |
| Număr de difuzoare încorporate | 2 |
| Sistem audio | Dolby Atmos |
Grafică
| NVIDIA G-SYNC | Da |
| Model placă grafică integrată | Intel® UHD Graphics |
| Familie placă grafică integrată | Intel® UHD Graphics |
| Producător GPU integrat | Intel |
| Placă grafică integrată | Da |
| Memorie placă grafică dedicată | 8 GB |
| Tip memorie grafică dedicată | GDDR7 |
| Model placă grafică dedicată | NVIDIA GeForce RTX 5070 |
| Placă grafică dedicată | Da |
| Producător GPU dedicat | NVIDIA |
Stocare
| Tip unitate optică | Nu |
| Factor de formă SSD | M.2 |
| NVMe | Da |
| Interfață SSD | PCI Express 4.0 |
| Capacitate SSD | 1 TB |
| Număr de unități SSD instalate | 1 |
| Capacitate totală SSD-uri | 1 TB |
| Mediu de stocare | SSD |
| Capacitate totală de stocare | 1 TB |
Memorie
| Canale de memorie | Canal dublu |
| Memorie internă maximă | 64 GB |
| Sloturi de memorie | 2x SO-DIMM |
| Frecvența memoriei | 5600 MHz |
| Factor de formă memorie | SO-DIMM |
| Tip memorie internă | DDR5-SDRAM |
| Memorie internă | 32 GB |
Design
| Poziționare pe piață | Gaming |
| Factor de formă | Clamshell |
| Culoarea produsului | Gri |
| Tipul produsului | Laptop |
Ecran
| Raport de contrast (tipic) | 1000:1 |
| Rată maximă de reîmprospătare | 165 Hz |
| Gamă de culori | 100% |
| Spațiu de culoare RGB | sRGB |
| Luminozitate ecran | 300 cd/m² |
| Ecran anti-reflexie | Da |
| Raport de aspect nativ | 16:10 |
| Touchscreen | Nu |
| Tip HD | WUXGA |
| Tip panou | Nivel IPS |
| Rezoluția ecranului | 1920 x 1200 pixels |
| Diagonala ecranului | 40.6 cm (16") |
Procesor
| Putere turbo maximă | 157 W |
| Putere de bază procesor | 55 W |
| Tip cache procesor | Smart Cache |
| Cache procesor | 20 MB |
| Frecvență Max Turbo nucleu eficient | 3.4 GHz |
| Frecvență Max Turbo nucleu de performanță | 4.6 GHz |
| Nuclee eficiente | 4 |
| Nuclee de performanță | 6 |
| Frecvență boost procesor | 4.6 GHz |
| Fire procesor | 16 |
| Nuclee procesor | 10 |
| Model procesor | i5-13450HX |
| Generație procesor | 13th gen Intel® Core™ i5 |
| Familie procesor | Intel® Core™ i5 |
| Producător procesor | Intel |
Specificații
| Familie notebook | TUF |
| Numele modelului | Gaming F16 (2025) |
| Model | ASUS TUF Gaming F16 (FX608JP-RV031) |
NB FX608JP CI5-13450HX 16"/32GB/1TB FX608JP-RV031 ASUS
- Producător: ASUS
- Cod produs: FX608JP-RV031
- Disponibilitate: În Stoc
-
7.033,36 lei

