AUTOMATIZAȚI SARCINI SIMPLE
Îmbunătățiți-vă ziua de lucru cu un PC cu inteligență artificială
Acest laptop premium ThinkPad X1 Carbon Gen 13 Aura Edition este un PC cu inteligență artificială, care permite o gamă largă de sarcini care stimulează productivitatea. Bucurați-vă de instrumente îmbunătățite pentru videoconferințe și colaborare, securitate robustă, automatizare a documentelor, inclusiv scanare și rezumare, precum și gestionare și programare a e-mailurilor. În plus, cu timpi de răspuns rapizi, este ideal pentru multitasking.
FĂRĂ RĂZBUNĂRI LA PORTURI
Cântarul se bazează pe caracteristici, nu pe greutate
ThinkPad X1 Carbon Gen 13 Aura Edition cântărește puțin peste un kilogram, așa că îl poți manevra cu o singură mână - și îl poți deschide ușor cu un deget. Dar partea cea mai bună? Acest laptop super-subțire include o mulțime de opțiuni de conectivitate pentru a conecta un monitor, a încărca rapid alte dispozitive, a transfera fișiere și chiar a conecta o pereche de căști, dacă ești un utilizator de modă veche.
SINCRONIZARE MULTIPLA DISPOZITIV
Doar atinge pentru a te conecta
Smart Share conectează instantaneu smartphone-ul la laptop prin intermediul unui senzor virtual cu inteligență artificială. Pur și simplu atinge dispozitivul Android™ sau iOS de laptop, apoi trage și plasează. Editează fotografii și partajează-le cu ușurință. În plus, accesează și trimite mesaje text de pe PC.
ASISTENȚĂ TEHNICĂ 24/7
Fără IT? Nicio problemă!
Cu Smart Care, vă veți bucura de acces convenabil la instrumentele de asistență online și la chatbot-ul Lenovo pentru rezolvarea problemelor în timp real. Sau puteți face upgrade la unul dintre serviciile noastre îmbunătățite Premier Support pentru a debloca accesul la asistență dedicată, care vă conectează prin partajarea camerei la distanță, cu acces cu un singur clic la voce sau chat live cu ingineri Lenovo de elită, 24/7*, prin intermediul PC-ului sau smartphone-ului.
*Disponibilitatea globală este limitată și se oferă upgrade opțional pentru Premier Support și Premier Support Plus.
SĂRUTĂ-ȚI ȘORICELE LA REVEDERE
Touchpad haptic sau trackpad din sticlă
Tastatura noastră ThinkPad îmbunătățește accesibilitatea cu marcaje tactile. TrackPad-ul din sticlă sau TouchPad-ul haptic, împreună cu emblematicul nostru TrackPoint roșu, asigură navigarea - iar cu o dublă atingere pe acesta din urmă, se deschide un meniu rapid pentru a optimiza setările audio-video și chiar pentru a lua notițe cu ajutorul barei de instrumente Dictare, pentru o transcriere practică a vorbirii în text.
CONFIDENȚIALITATE ȘI PROTECȚIE
Securitate, așa cum depinde afacerea ta de ea
ThinkPad X1 Carbon, ediția Lenovo Aura, se mândrește cu securitate pe mai multe niveluri. ThinkShield, suita noastră completă de soluții de securitate, se mândrește cu modulul discret Trusted Platform Module pentru a proteja datele critice prin criptare. De asemenea, datele biometrice oferă protecție suplimentară. Cu Intel® Core™ Ultra, beneficiați de detectarea și apărarea împotriva amenințărilor îmbunătățite prin inteligență artificială - chiar și sub sistemul de operare.
THINKPAD REZISTENT
Când fiabilitatea nu este opțională
Folosim standardul MIL-STD-810H al Departamentului Apărării al SUA pentru un echilibru între fiabilitate și durabilitate în laptopurile ThinkPad. Îndeplinirea sau depășirea a 12 standarde, 26 de proceduri și peste 200 de verificări ale calității garantează că aceste dispozitive funcționează în condiții extreme, inclusiv variabile dure precum zonele sălbatice arctice, furtunile de praf din deșert, temperaturile extreme, presiunea, vibrațiile și multe altele.
CREDIBILITATE ȘI COLABORARE
Sustenabilitate
Scopul nostru este să oferim tehnologii mai inteligente care să construiască un viitor mai luminos și mai sustenabil pentru clienții noștri, comunități și planetă. De aceea, urmărim etichete și certificări de top în industrie care să demonstreze angajamentul nostru față de sustenabilitate în designul produselor. Împreună, putem construi un viitor mai inteligent pentru toți.
- Windows 11 Pro
- Intel Core Ultra 7 255U (12 MB memorie cache)
- Ecran tactil OLED de 35,6 cm (14"), 2.8K, 2880 x 1800
- 32 GB (8400 MHz) LPDDR5x-SDRAM și SSD de 1000 GB
Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 13 Aura Edition. Tip produs: Laptop, Factor de formă: Clapetă. Familie de procesoare: Intel Core Ultra 7, Model procesor: 255U. Diagonala afișajului: 35,6 cm (14"), Tip HD: 2.8K, Rezoluție afișaj: 2880 x 1800 pixeli, Ecran tactil. Memorie internă: 32 GB, Tip memorie internă: LPDDR5x-SDRAM. Capacitate totală de stocare: 1 TB, Suport de stocare: SSD. Generație rețea mobilă: 4G. Sistem de operare instalat: Windows 11 Pro. Culoare produs: Negru
| Puterea maximă a turbo-ului | 57 V |
| Puterea bazei procesorului | 15 W |
| Cache-ul procesorului | 12 MB |
| Frecvența de bază eficientă a nucleului de consum redus de energie | 700 MHz |
| Frecvența de bază cu miez eficientă | 1,7 GHz |
| Frecvența de bază a nucleului de performanță | 2 GHz |
| Consum redus de energie eficient cu nucleu maxim de frecvență turbo | 2,4 GHz |
| Frecvență maximă turbo cu miez eficient | 4,2 GHz |
| Performanță-miez frecvență maximă turbo | 5,2 GHz |
| Nuclee eficiente în consum redus de energie | 2 |
| Nuclee eficiente | 8 |
| Nuclee de performanță | 2 |
| Frecvența de creștere a procesorului | 5,2 GHz |
| Fire de procesor | 14 |
| Nuclee de procesor | 12 |
| Model de procesor | 255U |
| Generarea procesoarelor | Intel Core Ultra (Seria 2) |
| Familia de procesoare | Intel Core Ultra 7 |
| Producător de procesoare | Intel |