Unde performanța îmbunătățește experiențele de zi cu zi
Acolo unde performanța ridică nivelul experiențelor de zi cu zi, procesoarele AMD Ryzen™ seria 200 pentru dispozitive mobile oferă tehnologia de care utilizatorii au nevoie pentru a valorifica puterea calculului avansat cu performanțe fiabile, o durată incredibilă de viață a bateriei și experiențe introductive de inteligență artificială (pe majoritatea modelelor) astăzi și în anii următori.
Bucură-te de 3 luni de PC Game Pass pe dispozitivele Lenovo LOQ
Joacă sute de jocuri pentru PC de înaltă calitate cu noul tău dispozitiv Lenovo Legion și 3 luni de abonament la PC Game Pass - inclusiv EA Play. Cu jocuri noi adăugate constant, există întotdeauna ceva nou de jucat.
LENOVO AI ENGINE+
Joc. Urmărește. Ucide.
Lenovo AI Engine+ simplifică jocurile prin optimizarea automată a performanței laptopului. Susținut de Lenovo AI Core, acesta ajustează setările procesorului, GPU-ului și sistemului pentru un joc mai fluid și un FPS mai bun. Cu ajutorul funcției de detectare a scenariilor, se ajustează în timp real pentru jocuri, streaming sau sarcini zilnice, asigurând performanțe fiabile și fără probleme.
Rămâi înghețat. Joc picant.
Tehnologia de răcire Hyperchamber de la Lenovo LOQ menține sistemul răcit cu ventilatoare turbo și conducte de căldură din cupru. Fn+Q vă permite să comutați modurile pentru jocuri sau studiu. AI Engine+ asigură o răcire susținută în timpul utilizării intense. Faceți pasul către jocuri autentice.
Aspect discret, durabilitate ridicată
Carcasa gri Luna a laptopului Lenovo LOQ este elegantă și durabilă, cu o construcție de calitate aerospațială. Camera web de 5MP (opțională) cu comutator eShutter oferă intimitate instantanee, iar indicatorul RGB „O” afișează rapid modul termic. Rămâi elegant și pregătit cu Lenovo LOQ.
Experiențe excepționale în ecosistem
Ecosistemul LOQ oferă un design unificat pentru PC-uri, dispozitive portabile, tablete, monitoare și software, pentru o experiență fără probleme. Legion Space adaugă funcții de inteligență artificială în continuă evoluție pentru creativitate și jocuri îmbunătățite. Bucurați-vă de compatibilitate directă din cutie cu actualizări de drivere, asigurând performanțe fiabile pentru anii următori.
CREDIBILITATE ȘI COLABORARE
Sustenabilitate
Scopul nostru este să oferim tehnologii mai inteligente care să construiască un viitor mai luminos și mai sustenabil pentru clienții noștri, comunități și planetă. De aceea, urmărim etichete și certificări de top în industrie care să demonstreze angajamentul nostru față de sustenabilitate în designul produselor. Împreună, putem construi un viitor mai inteligent pentru toți.
- Fără sistem de operare
- AMD Ryzen 7 250 (3,3 GHz)
- 39,6 cm (15,6") IPS Full HD 1920 x 1080, NVIDIA GeForce RTX 5050 (8 GB GDDR7)
- 24 GB (5600 MHz) DDR5-SDRAM (1 x 24) și SSD de 1000 GB
Lenovo LOQ 15AHP10. Tip produs: Laptop, Factor de formă: Clapetă. Familie de procesoare: AMD Ryzen™ 7, Model procesor: 250, Frecvență procesor: 3,3 GHz. Diagonala afișajului: 39,6 cm (15,6"), Tip HD: Full HD, Rezoluție afișaj: 1920 x 1080 pixeli. Memorie internă: 24 GB, Tip memorie internă: DDR5-SDRAM. Capacitate totală de stocare: 1 TB, Suport de stocare: SSD. Model placă grafică integrată: AMD Radeon 780M, Model placă grafică dedicată: NVIDIA GeForce RTX 5050. Culoare produs: Gri
Conținutul ambalajului
Greutate și dimensiuni
| Greutate | 2,4 kg |
| Înălțime (spate) | 2,39 cm |
| Înălțime (față) | 2,19 cm |
| Adâncime | 258,7 mm |
| Lățime | 359,9 mm |
Sustenabilitate
| Certificate de sustenabilitate | ErP |
Certificate
| Certificare | ErP Lot 6/26 Conform cu RoHS TÜV Rheinland Low Blue Light (Soluție software) |
| Certificate de conformitate | RoHS (Routers) |
Condiții operaționale
| Altitudinea maximă a transportului | 3048 m |
| Umiditatea relativă de stocare (H-H) | 5 - 95% |
| Umiditatea relativă de funcționare (H-H) | 8 - 95% |
| Temperatura de depozitare (T-T) | 5 - 43 °C |
| Temperatura de funcționare (T-T) | 5 - 35 °C |
Securitate
| Tip de protecție prin parolă | BIOS, HDD, Pornire, Utilizator |
| Protecția prin parolă | Da |
| Modulul de Platformă de Încredere (TPM) | Da |
| Versiunea Modulului de Platformă de Încredere (TPM) | 2.0 |
| Cititor de amprente | Nu |
Putere
| Livrare de putere USB (USB PD) | Da |
| Port de încărcare USB Type-C | Da |
| USB-Type-C necesită putere de încărcare (maxim) | 100 W |
| USB Type-C necesită putere de încărcare (minim) | 65 W |
| Tensiunea de intrare a adaptorului de curent alternativ | 100 - 240 V |
| Frecvența adaptorului de curent alternativ | 50/60 Hz |
| Alimentarea adaptorului AC | 170 W |
Baterie
| Timpul de încărcare rapidă (50%) | 30 min |
| Încărcare rapidă | Da |
| Timp continuu de redare video | 10,4 ore |
| Durata de viață a bateriei (maxim) | 4,4 ore |
| Capacitatea bateriei | 60 Wh |
| Tehnologia bateriilor | Litiu-ion (Li-Ion) |
Software
| Sistem de operare instalat | Nu |
Claviatură
| Tasta copilot | Da |
| Limbajul claviaturii | Engleză |
| Culoarea iluminată din spate a claviaturei | Alb |
| Iluminare din spate pentru claviatură | Da |
| Tastatura numerică | Da |
| Dispozitiv de orientare | Touchpad |
Performanță
| Chipset pentru placa de bază | AMD SoC |
Porturi și interfețe
| Mod alternativ USB Type-C DisplayPort | Da |
| Port combo căști/microfon | Da |
| Versiunea HDMI | 2.1 |
| Cantitatea porturilor HDMI | 1 |
| Porturi Ethernet LAN (RJ-45) | 1 |
| Numărul porturilor USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C | 1 |
| Numărul porturilor USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A | 3 |
Rețeaua
| WWAN | Neinstalat |
| Versiunea Bluetooth | 5.3 |
| Bluetooth | Da |
| Ratele de date ale rețelei LAN Ethernet | 1000.100 Mbit/s |
| Ethernet LAN | Da |
| Tip de antenă | 2x2 |
| Conexiunea rețelei mobile | Nu |
| Standardele Wi-Fi | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Standardul Wi-Fi de top | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
Cameră foto
| Cameră de confidențialitate | Da |
| Rezoluția camerei frontale (numerică) | 5 MP |
| Cameră frontală | Da |
Audio
| Microfon încorporat | Da |
| Număr de microfoane | 2 |
| Puterea difuzoarelor | 2 W |
| Numărul de difuzoare încorporate | 2 |
| Sistem audio | Nahimic Audio |
| Cip audio | Realtek ALC3287 |
Grafică
| NVIDIA G-SYNC | Da |
| Modelul plăcii grafice de bord | AMD Radeon 780M |
| Familia de plăci grafice integrate | AMD Radeon |
| Producătorul plăcilor video integrate | AMD |
| Placă grafică integrată | Da |
| Memorie discretă pentru placă video | 8 GB |
| Tip de memorie grafică discretă | GDDR7 |
| Model de placă video discretă | NVIDIA GeForce RTX 5050 |
| Placă video discretă | Da |
| Producător de GPU-uri discrete | NVIDIA |
Depozitare
| Cititor de carduri integrat | Nu |
| Tip de unitate optică | Nu |
| Dimensiunea SSD-ului M.2 | 2242 (22 x 42 mm) |
| Factor de formă SSD | M.2 |
| NVMe | Da |
| Interfață SSD | PCI Express 4.0 |
| Capacitatea SSD-ului | 1 TB |
| Numărul de SSD-uri instalate | 1 |
| Capacitatea totală a SSD-urilor | 1 TB |
| Medii de stocare | SSD |
| Capacitate totală de stocare | 1 TB |
Memorie
| Canale de memorie | Dual-channel |
| Memoria internă maximă | 32 GB |
| Sloturi de memorie | 2x SO-DIMM |
| Dispunerea memoriei (sloturi x dimensiune) | 1 x 24 GB |
| Viteza ceasului memoriei | 5600 MHz |
| Factorul de formă al memoriei | SO-DIMM |
| Tipul memoriei interne | DDR5-SDRAM |
| Memorie internă | 24 GB |
Unitate de procesor neural (NPU)
| Performanța NPU până la | 16 TOPURI |
| Performanța totală a procesorului până la | 38 TOPURI |
| Unitate de procesor neural (NPU) | AMD Ryzen AI |
Design
| Poziționarea pe piață | Jocuri |
| Materiale pentru carcasă | Acrilonitril butadien stiren (ABS), policarbonat (PC) |
| Factor de formă | Scoică |
| Culoarea produsului | Grey |
| Tip produs | Laptop |
| Nume de culoare | Luna Grey |
Afișaj
| Raport de contrast (tipic) | 1000:1 |
| Rată maximă de reîmprospătare | 144 Hz |
| Gama de culori | 100% |
| Spațiul de culoare RGB | sRGB |
| Luminozitatea ecranului | 300 cd/m² |
| Ecran anti-reflexie | Da |
| Iluminare de fundal LED | Da |
| Raport de aspect nativ | 16:9 |
| Ecran tactil | Nu |
| Tip HD | Full HD |
| Tip de panou | IPS |
| Rezoluția afișajului | 1920 x 1080 pixeli |
| Diagonală de afișare | 39,6 cm (15,6") |
Procesor
| Cache L2 | 8 MB |
| Cache L3 | 16 MB |
| Tipul cache-ului procesorului | L2 & L3 |
| Frecvența procesorului | 3,3 GHz |
| Frecvența de creștere a procesorului | 5,1 GHz |
| Fire de procesor | 16 |
| Nuclee de procesor | 8 |
| Model de procesor | 250 |
| Generarea procesoarelor | AMD Ryzen Seria 200 |
| Familia de procesoare | AMD Ryzen™ 7 |
| Producător de procesoare | AMD |