New Zen cu AI
Fă un efort suplimentar cu remarcabil de elegant Zenbook 14 - laptopul ultraportabil suprem care duce sofisticarea la un cu totul alt nivel. Profită de fiecare moment folosind bateria cu durată de viață extinsă, amplifică-ți eficiența cu procesorul Intel® Core™ Ultra de top (Seria 2) și grafica Intel Arc™ și obține o conectivitate fără cusur prin toate porturile esențiale. Scufundă-ți simțurile în ecranul tactil vibrant ASUS Lumina OLED12 și în noile boxe super-liniare puternice, îmbrățișând în același timp eleganța ecologică a designului ecologic.
- Windows 11 Home 64-bit
- Intel Core Ultra 5 225H (18MB Cache)
- OLED 14" 3K 2880 x 1800
- 16GB LPDDR5x-SDRAM & 1000GB SSD
ASUS Zenbook 14 OLED AX3405CA-ST531W. Tip produs: Laptop, Format: Clamshell. Familia procesoarelor: Intel Core Ultra 5, Model procesor: 225H. Diagonala ecranului: 35,6 cm (14"), tip HD: 3K, rezoluția afișajului: 2880 x 1800 pixeli. Memorie internă: 16 GB, Tip memorie internă: LPDDR5x-SDRAM. Capacitate totală de stocare: 1 TB, Mediu de stocare: SSD. Model al plăcii grafice de bord: Intel Arc 130T. Sistem de operare instalat: Windows 11 Home. Culoarea produsului: Albastru. Greutate: 1,2 kg
Conținutul ambalajului
| Adaptoare de interfață incluse | USB masculin - Ethernet LAN (RJ-45) femelă |
| Geantă inclusă | Da |
| Adaptor AC inclus | Da |
Greutate și dimensiuni
| Greutate | 1,2 kg |
| Înălțime | 14,9 mm |
| Adâncime | 220,1 mm |
| Lățime | 312,4 mm |
Sustenabilitate
| Certificate de sustenabilitate | ENERGY STAR, EPEAT Gold |
Certificate
| Certificate de conformitate | REACH |
Securitate
| Modulul de Platformă de Încredere (TPM) | Da |
| Windows Hello | Da |
| Recunoaștere facială | Da |
Putere
| Livrare de putere USB (USB PD) | Da |
| Port de încărcare USB Type-C | Da |
| USB-Type-C necesită putere de încărcare (maxim) | 65 W |
| USB Type-C necesită putere de încărcare (minim) | 45 W |
| Tensiunea de ieșire a adaptorului AC | 20 V |
| Curentul de ieșire al adaptorului de curent alternativ | 3,25 A |
| Tensiunea de intrare a adaptorului de curent alternativ | 100 - 240 V |
| Frecvența adaptorului de curent alternativ | 50 - 60 Hz |
| Alimentarea adaptorului AC | 65 W |
Baterie
| Capacitatea bateriei | 75 Wh |
| Numărul de celule ale bateriei | 4 |
| Tehnologia bateriilor | Litiu-ion (Li-Ion) |
Software
| Software inclus | Abonament GoPro Premium+ timp de 3 luni
*Disponibil numai pe piețele eligibile. Eligibilitatea variază în funcție de regiune, dispozitiv și oră. Se aplică termeni și condiții. Consultați paginile promoțiilor pentru detalii.
Abonament de 1 lună la Adobe Creative Cloud pentru toate aplicațiile, individual.
Rede |
| Sistem de operare instalat | Windows 11 Home |
| Software de probă | Perioadă de încercare de 1 lună pentru noii clienți Microsoft 365; Perioadă de încercare gratuită McAfee de 30 de zile |
| Arhitectura sistemului de operare | 64 de biți |
Claviatură
| Iluminare din spate pentru claviatură | Da |
| Tastatura numerică | Nu |
| Dispozitiv de orientare | Tastatură numerică |
Porturi și interfețe
| Mod alternativ USB Type-C DisplayPort | Da |
| Port combo căști/microfon | Da |
| Intel® Thunderbolt 4 | Da |
| Cantitatea porturilor Thunderbolt 4 | 2 |
| Versiunea HDMI | 2.1 |
| Cantitatea porturilor HDMI | 1 |
| Numărul porturilor USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A | 1 |
Rețeaua
| Versiunea Bluetooth | 5.4 |
| Bluetooth | Da |
| Ethernet LAN | Nu |
| Tip de antenă | 2x2 |
| Conexiunea rețelei mobile | Nu |
| Standardele Wi-Fi | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Standardul Wi-Fi de top | Wi-Fi 7 (802.11be) |
Cameră foto
| Tip de confidențialitate | Obturator pentru intimitate |
| Cameră de confidențialitate | Da |
| Cameră cu infraroșu (IR) | Da |
| Cameră frontală de tip HD | Full HD |
| Rezoluția camerei frontale | 1920 x 1080 pixeli |
| Cameră frontală | Da |
Audio
| Microfon încorporat | Da |
| Sistem audio | Amplificator inteligent |
Grafică
| Modelul plăcii grafice de bord | Intel Arc 130T |
| Familia de plăci grafice integrate | Intel Arc Graphics |
| Producătorul plăcilor video integrate | Intel |
| Placă grafică integrată | Da |
| Model de placă video discretă | Nu este disponibil |
| Placă video discretă | Nu |
Depozitare
| Tip de unitate optică | Nu |
| Factor de formă SSD | M.2 |
| NVMe | Da |
| Interfață SSD | PCI Express 4.0 |
| Capacitatea SSD-ului | 1 TB |
| Numărul de SSD-uri instalate | 1 |
| Capacitatea totală a SSD-urilor | 1 TB |
| Medii de stocare | SSD |
| Capacitate totală de stocare | 1 TB |
Memorie
| Canale de memorie | Dual-channel |
| Memoria internă maximă | 16 GB |
| Factorul de formă al memoriei | La bord |
| Tipul memoriei interne | LPDDR5x-SDRAM |
| Memorie internă | 16 GB |
Unitate de procesor neural (NPU)
| Performanța GPU-ului până la | 63 de TOP-uri |
| Performanța NPU până la | 13 TOPURI |
| Performanța totală a procesorului până la | 83 de TOP-uri |
| Cadre software AI suportate de NPU | DirectML, OpenVINO, Windows ML, ONNX RT, WebNN |
| Suport pentru efecte pentru Windows Studio | Da |
| Suport pentru sparsity | Da |
| Unitate de procesor neural (NPU) | Intel AI Boost |
Design
| Anul introducerii | 2025 |
| Poziționarea pe piață | Acasă |
| Materialul copertei din spate a afișajului | Aluminiu |
| Materiale pentru carcasă | Aluminiu |
| Factor de formă | Scoică |
| Culoarea produsului | Albastru |
| Tip produs | Laptop |
| Nume de culoare | Ponder Blue |
Afișaj
| Tehnologia High Dynamic Range (HDR) | DisplayHDR True Black 1000 |
| Suport pentru Interval Dinamic Ridicat (HDR) | Da |
| Raport de contrast (tipic) | 1000000:1 |
| Răspunsul afișajului creștere/scădere | 0,2 ms |
| Rată maximă de reîmprospătare | 120 Hz |
| Gama de culori | 100% |
| Tehnologia luminii albastre scăzute | Da |
| Spațiul de culoare RGB | DCI-P3 |
| Luminozitatea ecranului | 500 cd/m² |
| Luminozitatea maximă a ecranului (HDR) | 1000 cd/m² |
| Suprafața de afișare | Luciu |
| Raport de aspect nativ | 16:10 |
| Numărul de culori afișate | 1,07 miliarde de culori |
| Ecran tactil | Nu |
| Tip HD | 3K |
| Tip de panou | OLED |
| Rezoluția afișajului | 2880 x 1800 pixeli |
| Diagonală de afișare | 35,6 cm (14") |
Procesor
| Puterea maximă a turbo-ului | 115 W |
| Puterea bazei procesorului | 28 W |
| Tipul cache-ului procesorului | Cache inteligent |
| Cache-ul procesorului | 18 MB |
| Frecvența de bază eficientă a nucleului de consum redus de energie | 700 MHz |
| Frecvența de bază cu miez eficientă | 1,3 GHz |
| Frecvența de bază a nucleului de performanță | 1,7 GHz |
| Consum redus de energie eficient cu nucleu maxim de frecvență turbo | 2,5 GHz |
| Frecvență maximă turbo cu miez eficient | 4,3 GHz |
| Performanță-miez frecvență maximă turbo | 4,9 GHz |
| Nuclee eficiente în consum redus de energie | 2 |
| Nuclee eficiente | 8 |
| Nuclee de performanță | 4 |
| Frecvența de creștere a procesorului | 4,9 GHz |
| Fire de procesor | 14 |
| Nuclee de procesor | 14 |
| Model de procesor | 225H |
| Generarea procesoarelor | Intel Core Ultra (Seria 2) |
| Familia de procesoare | Intel Core Ultra 5 |
| Producător de procesoare | Intel |
Specificații
| NB Nume de familie | Seria ZenBook |
| Nume model | AX3405CA-ST531W |