Gândește măreț, realizează mai mult
Un laptop mainstream conceput pentru profesioniști, laptopul surprinzător de subțire și ușor Lenovo ThinkBook 16 Gen 9 oferă performanțe rapide cu procesorul Intel® Core™. Ecranul generos de 16″, împreună cu o tastatură numerică, fac din acest PC ideal pentru profesioniștii care lucrează în finanțe, contabilitate, statistică și informatică. Abordați calculele fără probleme.
Securitate pe care se poate baza afacerea ta
Când aveți nevoie de protecție pe mai multe niveluri, funcțiile de securitate ThinkShield vă acoperă. Modulul discret Trusted Platform criptează datele critice. Datele biometrice oferă o conectare securizată cu un cititor de amprente și recunoaștere facială cu camera opțională cu infraroșu (IR). Există chiar și un BIOS cu auto-reparare în cazul în care sistemul dvs. se va corupe!
Posibilități nelimitate de a lucra mai inteligent
Laptopul ThinkBook 16 Gen 9 oferă extensibilitate cu opțiuni generoase de stocare și memorie. O gamă largă de porturi permite transferuri de fișiere fără efort, încărcarea dispozitivelor și partajarea ecranului fără întârziere. Conectivitatea perfectă, combinată cu opțiunea unei baterii imense, vă va menține deconectați de la rețea și funcționali, indiferent unde vă duce munca.
Arată bine, sună grozav
Fă-ți simțită prezența la fiecare întâlnire cu remarcabila opțiune de cameră de 5MP, care se poate combina și cu camera cu infraroșu. Microfoanele cu anulare a zgomotului, cu sunet îmbunătățit suplimentar de Dolby Audio™, acoperă sunetele ambientale și asigură că atenția rămâne pe cuvintele tale - nu pe fundal.
Face față rigorilor vieții de zi cu zi
Folosim standardele MIL-STD-810H ale Departamentului Apărării pentru un echilibru între fiabilitate și durabilitate în laptopurile ThinkBook. Îndeplinirea sau depășirea a 26 de teste în 12 categorii garantează că aceste dispozitive funcționează cu succes în condiții de variabile dure, cum ar fi zonele sălbatice arctice, furtunile de praf din deșert, temperaturile extreme, presiunea, vibrațiile și multe altele.
Confort îmbunătățit pentru creșterea productivității
Laptopul ThinkBook 16 Gen 9 pune pe primul loc confortul alături de productivitatea de înaltă performanță. Tastatura se mândrește cu taste aliniate precis, oferind o experiență tactilă ergonomică. În plus, este conceput să reziste la vărsările accidentale de lichide pentru a menține performanțe constante și se mândrește cu certificarea Energy Star® pentru a maximiza profitul.
CREDIBILITATE ȘI COLABORARE
Sustenabilitate
Scopul nostru este să oferim tehnologii mai inteligente care să construiască un viitor mai luminos și mai sustenabil pentru clienții noștri, comunități și planetă. De aceea, urmărim etichete și certificări de top în industrie care să demonstreze angajamentul nostru față de sustenabilitate în designul produselor. Împreună, putem construi un viitor mai inteligent pentru toți.
- Windows 11 Pro
- Intel Core 7 240H (24 MB memorie cache)
- Ecran IPS WUXGA de 16" (1920 x 1200)
- 16 GB (5600 MHz) DDR5-SDRAM (1 x 16) și SSD de 512 GB
Conținutul ambalajului
| Adaptor AC inclus | Da |
Greutate și dimensiuni
| Greutate | 1,7 kg |
| Înălțime | 17,5 mm |
| Adâncime | 253,5 mm |
| Lățime | 356 mm |
Sustenabilitate
| Certificate de sustenabilitate | ENERGY STAR, EPEAT Gold |
Certificate
| Certificare | ErP Lot 6/26 Certificat TCO, generația 10 MIL-STD-810G Certificat Eyesafe 2.0 |
| Certificate de conformitate | RoHS (Routers) |
Condiții operaționale
| Altitudinea maximă a transportului | 3048 m |
| Umiditatea relativă de stocare (H-H) | 5 - 95% |
| Umiditatea relativă de funcționare (H-H) | 8 - 95% |
| Temperatura de depozitare (T-T) | 5 - 43 °C |
| Temperatura de funcționare (T-T) | 5 - 35 °C |
Securitate
| Tip de protecție prin parolă | BIOS, Pornire, Supervizor |
| Protecția prin parolă | Da |
| Modulul de Platformă de Încredere (TPM) | Da |
| Versiunea Modulului de Platformă de Încredere (TPM) | 2.0 |
| Windows Hello | Da |
| Cititor de amprente | Da |
| Tipul slotului pentru blocarea cablului | Kensington |
| Slot pentru blocarea cablului | Da |
Putere
| Livrare de putere USB (USB PD) | Da |
| Port de încărcare USB Type-C | Da |
| USB-Type-C necesită putere de încărcare (maxim) | 65 W |
| USB Type-C necesită putere de încărcare (minim) | 45 W |
| Tensiunea de intrare a adaptorului de curent alternativ | 100 - 240 V |
| Frecvența adaptorului de curent alternativ | 50/60 Hz |
| Alimentarea adaptorului AC | 65 W |
Baterie
| Timpul de încărcare rapidă (50%) | 30 min |
| Încărcare rapidă | Da |
| Capacitatea bateriei | 48 Wh |
| Tehnologia bateriilor | Litiu-ion (Li-Ion) |
Software
| Software inclus | Proces la birou |
| Sistem de operare instalat | Windows 11 Pro |
| Software de probă | Birou |
| Limbajul sistemului de operare | Engleză, ROM |
Claviatură
| Tasta copilot | Da |
| Limbajul claviaturii | Engleză |
| Tastatură rezistentă la stropire | Da |
| Iluminare din spate pentru claviatură | Da |
| Tastatura numerică | Da |
| Dispozitiv de orientare | Touchpad |
Performanță
| Chipset pentru placa de bază | SoC-ul Intel |
Porturi și interfețe
| Repaus și încărcare prin USB | Da |
| Mod alternativ USB Type-C DisplayPort | Da |
| Port combo căști/microfon | Da |
| Intel® Thunderbolt 4 | Da |
| Cantitatea porturilor Thunderbolt 4 | 1 |
| Versiunea HDMI | 2.1 |
| Cantitatea porturilor HDMI | 1 |
| Porturi Ethernet LAN (RJ-45) | 1 |
| Numărul porturilor USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C | 1 |
| Numărul porturilor USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A | 2 |
Rețeaua
| WWAN | Neinstalat |
| Versiunea Bluetooth | 5.4 |
| Bluetooth | Da |
| Ratele de date ale rețelei LAN Ethernet | 100.1000 Mbit/s |
| Ethernet LAN | Da |
| Tip de antenă | 2x2 |
| Conexiunea rețelei mobile | Nu |
| Standardele Wi-Fi | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Standardul Wi-Fi de top | Wi-Fi 7 (802.11be) |
Cameră foto
| Tip de confidențialitate | Obturator pentru intimitate |
| Cameră de confidențialitate | Da |
| Cameră cu infraroșu (IR) | Da |
| Cameră frontală de tip HD | Full HD |
| Rezoluția camerei frontale | 1920 x 1080 pixeli |
| Cameră frontală | Da |
Audio
| Microfon încorporat | Da |
| Număr de microfoane | 2 |
| Puterea difuzoarelor | 2 W |
| Numărul de difuzoare încorporate | 2 |
| Sistem audio | Dolby Audio |
| Cip audio | Realtek ALC3287 |
Grafică
| Modelul plăcii grafice de bord | Grafică Intel® |
| Familia de plăci grafice integrate | Grafică Intel® |
| Producătorul plăcilor video integrate | Intel |
| Placă grafică integrată | Da |
| Model de placă video discretă | Nu este disponibil |
| Placă video discretă | Nu |
Depozitare
| Carduri de memorie compatibile | SD |
| Cititor de carduri integrat | Da |
| Tip de unitate optică | Nu |
| Dimensiunea SSD-ului M.2 | 2242 (22 x 42 mm) |
| Factor de formă SSD | M.2 |
| NVMe | Da |
| Interfață SSD | PCI Express 4.0 |
| Capacitatea SSD-ului | 512 GB |
| Numărul de SSD-uri instalate | 1 |
| Capacitatea totală a SSD-urilor | 512 GB |
| Medii de stocare | SSD |
| Capacitate totală de stocare | 512 GB |
Memorie
| Canale de memorie | Canal unic |
| Memoria internă maximă | 64 GB |
| Sloturi de memorie | 2x SO-DIMM |
| Dispunerea memoriei (sloturi x dimensiune) | 1 x 16 GB |
| Viteza ceasului memoriei | 5600 MHz |
| Factorul de formă al memoriei | SO-DIMM |
| Tipul memoriei interne | DDR5-SDRAM |
| Memorie internă | 16 GB |
Unitate de procesor neural (NPU)
| Copilot+ PC | Nu |
Design
| Certificat recondiționat | Nu |
| Materialul copertei din spate a afișajului | Aluminiu |
| Materiale pentru carcasă | Acrilonitril butadien stiren (ABS), Aluminiu, Policarbonat (PC) |
| Factor de formă | Scoică |
| Culoarea produsului | Grey |
| Tip produs | Laptop |
| Nume de culoare | Gri arctic |
Afișaj
| Raport de contrast (tipic) | 1000:1 |
| Rată maximă de reîmprospătare | 60 Hz |
| Gama de culori | 45% |
| Spațiul de culoare RGB | NTSC |
| Luminozitatea ecranului | 400 cd/m² |
| Ecran anti-reflexie | Da |
| Iluminare de fundal LED | Da |
| Raport de aspect nativ | 16:10 |
| Ecran tactil | Nu |
| Tip HD | WUXGA |
| Tip de panou | IPS |
| Rezoluția afișajului | 1920 x 1200 pixeli |
| Diagonală de afișare | 40,6 cm (16") |
Procesor
| Puterea maximă a turbo-ului | 115 W |
| Puterea bazei procesorului | 45 W |
| Tipul cache-ului procesorului | Cache inteligent |
| Cache-ul procesorului | 24 MB |
| Frecvența de bază cu miez eficientă | 1,8 GHz |
| Frecvența de bază a nucleului de performanță | 2,5 GHz |
| Frecvență maximă turbo cu miez eficient | 4 GHz |
| Performanță-miez frecvență maximă turbo | 5,2 GHz |
| Nuclee eficiente | 4 |
| Nuclee de performanță | 6 |
| Frecvența de creștere a procesorului | 5,2 GHz |
| Fire de procesor | 16 |
| Nuclee de procesor | 10 |
| Model de procesor | 240H |
| Generarea procesoarelor | Intel Core (Seria 2) |
| Familia de procesoare | Intel Core 7 |
| Producător de procesoare | Intel |
Specificații
| Nume model | ThinkBook 16 G9 în viața reală |
NB TB 16 G9 C7-240H 16"/16/512GB 11P 21US000NRI LENOVO
- Producător: LENOVO
- Cod produs: 21US000NRI
- Disponibilitate: În Stoc
-
4.066,89 lei

