Bucură-te de versatilitate cu laptopurile Acer Aspire pline de funcții. Echipate cu procesoare până la Intel® Core™ Ultra 7 și grafică până la NVIDIA® GeForce RTX™, acestea sunt bine echipate pentru a gestiona cu ușurință o gamă largă de sarcini.
Gata pentru orice sarcină
Cu un procesor Intel® Core™ Ultra 7 cu tehnologie Intel® AI Boost, veți avea viteza și spațiul de stocare necesare pentru a gestiona aproape orice sarcină. În plus, productivitatea este întotdeauna la doar o atingere distanță cu Copilot, companionul dumneavoastră de zi cu zi bazat pe inteligența artificială.
Intel® AI Boost
Acest PC cu inteligență artificială dispune de motorul dedicat de inteligență artificială de la Intel – AI Boost. Această unitate de putere (NPU) descarcă sarcinile de inteligență artificială de la procesor pentru a optimiza sarcinile de lucru ale inteligenței artificiale, oferind experiențe de inteligență artificială mai intuitive și mai plăcute.
Copilot
Copilot este un asistent bazat pe inteligență artificială care te ajută să obții răspunsuri și inspirație de pe web, susține creativitatea și colaborarea și te ajută să te concentrezi asupra sarcinii pe care o ai de îndeplinit.
RTX. E pornit.
Îmbunătățește-ți jocul cu un PC cu inteligență artificială echipat cu o placă grafică dedicată pentru laptop NVIDIA® GeForce RTX® 3050, aceasta fiind cea mai avansată platformă pentru ray tracing și funcții de inteligență artificială precum DLSS, care revoluționează modul în care ne jucăm și creăm.
Răsfață-ți ochii
Alegeți între ecrane OLED de 14" sau 16" cu rezoluție ultra-luminoasă și strălucitoare de până la 2K. Ramele subțiri și raportul de aspect de 16:10 oferă o vizualizare extinsă, în timp ce DisplayHDR™ True Black 500 oferă un contrast bogat, nuanțe de negru intens și luminozitate vie pentru o experiență captivantă de gaming casual.
Simplificați-vă setările
Un instrument versatil accesibil prin simpla apăsare a unui buton, AcerSense™ vă permite să accesați toate funcțiile de inteligență artificială ale dispozitivului dvs. într-un singur loc. Pentru o experiență mai fluidă și mai ușor de utilizat.
Apeluri video mai fluide
Acer PurifiedVoice™ și PurifiedView™ 2.0 îmbunătățesc apelurile video prin reducerea zgomotului de fundal, menținându-vă concentrarea și asigurându-vă că arătați și sunați întotdeauna cât mai bine.
Creație distractivă
Eliminați instantaneu fundalurile din imagini cu Acer LiveArt™ 2.0. Editați și creați stickere AI pentru a le lipi oriunde, iar atunci când faceți o captură de ecran sau deschideți o imagine, ecranul de meniu apare intuitiv pentru a vă ajuta.
Deblocați mai multe cu soluțiile Acer AI
AcerSense™ vă oferă mai mult control asupra dispozitivelor cu o singură atingere, permițându-vă să gestionați sistemul fără efort. Îmbunătățiți apelurile video cu Acer PurifiedVoice™ și PurifiedView™ 2.0. Creați și editați stickere AI oriunde cu Acer LiveArt™ 2.0.
Mai blând cu planeta
Ambalat în materiale 100% reciclabile și având componente fabricate din plastic reciclat post-consum, Acer Aspire Intel deține atât certificarea Energy Star, cât și înregistrarea EPEAT Gold, permițându-vă să faceți o alegere mai responsabilă.
- Linux
- Intel Core i5-13420H (12 MB memorie cache)
- Ecran IPS Full HD de 15,6" (1920 x 1080)
- 16 GB DDR5-SDRAM (1 x 16) și SSD de 1000 GB
Acer Aspire 15 A15-51M-53KN. Tip produs: Laptop, Factor de formă: Clapetă. Familie de procesoare: Intel® Core™ i5, Model procesor: i5-13420H. Diagonala afișajului: 39,6 cm (15,6"), Tip HD: Full HD, Rezoluție afișaj: 1920 x 1080 pixeli. Memorie internă: 16 GB, Tip memorie internă: DDR5-SDRAM. Capacitate totală de stocare: 1 TB, Suport de stocare: SSD. Model placă grafică integrată: Intel® UHD Graphics. Sistem de operare instalat: Linux. Culoarea produsului: Gri. Greutate: 1,77 kg
Conținutul ambalajului
Date de ambalare
| Greutatea pachetului | 2,76 kg |
| Înălțimea pachetului | 65 mm |
| Adâncimea pachetului | 310 mm |
| Lățimea pachetului | 498 mm |
Greutate și dimensiuni
| Greutate | 1,77 kg |
| Înălțime | 17,9 mm |
| Adâncime | 237,5 mm |
| Lățime | 362,9 mm |
Securitate
| Tip de protecție prin parolă | BIOS, HDD, Supervizor, Utilizator |
| Protecția prin parolă | Da |
| Modulul de Platformă de Încredere (TPM) | Da |
| Cititor de amprente | Da |
| Tipul slotului pentru blocarea cablului | Kensington |
| Slot pentru blocarea cablului | Da |
Putere
| Livrare de putere USB (USB PD) | Da |
| Port de încărcare USB Type-C | Da |
| Alimentarea adaptorului AC | 90 W |
Baterie
| Indicator de încărcare a bateriei | Da |
| Durata de viață a bateriei (maxim) | 8 ore |
| Capacitatea bateriei | 53 Wh |
| Numărul de celule ale bateriei | 3 |
| Tehnologia bateriilor | Litiu-ion (Li-Ion) |
Software
| Sistem de operare instalat | Linux |
Claviatură
| Limbajul claviaturii | SUA Internațional |
| Aspectul tastaturii | QWERTY |
| Iluminare din spate pentru claviatură | Da |
| Tastatura numerică | Da |
| Dispozitiv de orientare | Touchpad |
Porturi și interfețe
| Mod alternativ USB Type-C DisplayPort | Da |
| Port combo căști/microfon | Da |
| Cantitatea porturilor HDMI | 1 |
| Cantitatea porturilor USB4 Gen 3x2 | 1 |
| Numărul porturilor USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A | 2 |
Rețeaua
| Versiunea Bluetooth | 5.3 |
| Bluetooth | Da |
| Ratele de date ale rețelei LAN Ethernet | 10.100.1000 Mbit/s |
| Ethernet LAN | Da |
| Tip de antenă | 2x2 |
| Conexiunea rețelei mobile | Nu |
| Standardul Wi-Fi de top | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
Cameră foto
| Cameră frontală de tip HD | Full HD |
| Rezoluția camerei frontale | 1920 x 1080 pixeli |
| Cameră frontală | Da |
Audio
| Microfon încorporat | Da |
| Puterea difuzoarelor | 2 W |
| Numărul de difuzoare încorporate | 2 |
| Sistem audio | Adevărata armonie |
Grafică
| Modelul plăcii grafice de bord | Grafică Intel® UHD |
| Familia de plăci grafice integrate | Grafică Intel® UHD |
| Producătorul plăcilor video integrate | Intel |
| Placă grafică integrată | Da |
| Model de placă video discretă | Nu este disponibil |
| Placă video discretă | Nu |
Depozitare
| Tip de unitate optică | Nu |
| Factor de formă SSD | M.2 |
| NVMe | Da |
| Interfață SSD | PCI Express 4.0 |
| Capacitatea SSD-ului | 1 TB |
| Numărul de SSD-uri instalate | 1 |
| Capacitatea totală a SSD-urilor | 1 TB |
| Medii de stocare | SSD |
| Capacitate totală de stocare | 1 TB |
Memorie
| Memoria internă maximă | 1 GB |
| Dispunerea memoriei (sloturi x dimensiune) | 1 x 16 GB |
| Factorul de formă al memoriei | La bord |
| Tipul memoriei interne | DDR5-SDRAM |
| Memorie internă | 16 GB |
Design
| Factor de formă | Scoică |
| Culoarea produsului | Grey |
| Tip produs | Laptop |
| Nume de culoare | Gri oțel |
Afișaj
| Spațiul de culoare RGB | NTSC |
| Suprafața de afișare | Matei |
| Iluminare de fundal LED | Da |
| Raport de aspect nativ | 16:9 |
| Numele de marketing al tehnologiei de afișare | Vizualizare confortabilă |
| Ecran tactil | Nu |
| Tip HD | Full HD |
| Tip de panou | IPS |
| Rezoluția afișajului | 1920 x 1080 pixeli |
| Diagonală de afișare | 39,6 cm (15,6") |
Procesor
| Puterea maximă a turbo-ului | 115 W |
| Puterea bazei procesorului | 45 W |
| Tipul cache-ului procesorului | Cache inteligent |
| Cache-ul procesorului | 12 MB |
| Frecvență maximă turbo cu miez eficient | 3,4 GHz |
| Performanță-miez frecvență maximă turbo | 4,6 GHz |
| Nuclee eficiente | 4 |
| Nuclee de performanță | 4 |
| Frecvența de creștere a procesorului | 4,6 GHz |
| Fire de procesor | 12 |
| Nuclee de procesor | 8 |
| Model de procesor | i5-13420H |
| Generarea procesoarelor | Intel® Core™ i5 din a 13-a generație |
| Familia de procesoare | Intel® Core™ i5 |
| Producător de procesoare | Intel |
Specificații
| NB Nume de familie | Aspira |
| Nume model | 15 |
| Model | A15-51M |