PC AI, configurat pentru dumneavoastră
ASUS ExpertBook B3 AI PC oferă personalizare extensivă pentru a vă împuternici nevoile zilnice de afaceri. Echipat cu până la cel mai recent procesor Intel® Core™ Ultra cu Intel vPro®, Intel AI Boost NPU și grafică Intel Arc, acest AI PC oferă performanță solidă pentru a aborda o gamă largă de sarcini fără probleme. ASUS ExpertBook B3 dispune de instrumente AI precum ASUS AI ExpertMeet1, Microsoft Copilot2 și tehnologie AI de anulare a zgomotului, oferind o experiență de productivitate fără egal. Cu durabilitate de grad militar3, o gamă completă de porturi I/O, Wi-Fi ultra-rapid și funcții avansate de securitate, acest AI PC ușor asigură flexibilitate și eficiență pe drum. În plus, cu durată lungă a bateriei, vizualizări și audio excepționale și design ecologic, ASUS ExpertBook B3 susține un flux de lucru sustenabil și eficientizat - menținându-vă productiv oriunde lucrați.
- Fără sistem de operare
- Intel Core i5-13420H (12MB Cache)
- 40.6 cm (16") WUXGA 1920 x 1200
- 16GB DDR5-SDRAM & 512GB SSD
ASUS ExpertBook B3 B3605CVA-MB0546. Tipul produsului: Laptop, Factor de formă: Clamshell. Familie procesor: Intel® Core™ i5, Model procesor: i5-13420H. Diagonala ecranului: 40.6 cm (16"), Tip HD: WUXGA, Rezoluția ecranului: 1920 x 1200 pixeli. Memorie internă: 16 GB, Tip memorie internă: DDR5-SDRAM. Capacitate totală de stocare: 512 GB, Mediu de stocare: SSD. Model placă grafică integrată: Intel® UHD Graphics. Culoarea produsului: Gri. Greutate: 1.78 kg
Conținutul ambalajului
| Adaptor de curent inclus | Da |
Greutate și dimensiuni
| Greutate | 1.78 kg |
| Înălțime (spate) | 1.9 cm |
| Înălțime (față) | 1.89 cm |
| Adâncime | 253.9 mm |
| Lățime | 358.4 mm |
Sustenabilitate
| Certificate de sustenabilitate | ENERGY STAR, EPEAT Climate +, Forest Stewardship Council (FSC) Recycled, TCO |
Certificate
| Certificate de conformitate | REACH |
Securitate
| Tip protecție prin parolă | BIOS, User, HDD |
| Protecție prin parolă | Da |
| Trusted Platform Module (TPM) | Da |
| Versiune Trusted Platform Module (TPM) | 2.0 |
| Tip slot pentru cablu de securitate | Kensington |
| Slot pentru cablu de securitate | Da |
Alimentare
| USB Power Delivery (USB PD) | Da |
| Port de încărcare USB Type-C | Da |
| Tensiune ieșire adaptor AC | 20 V |
| Curent ieșire adaptor AC | 3.25 A |
| Tensiune intrare adaptor AC | 100 - 240 V |
| Frecvență adaptor AC | 50 - 60 Hz |
| Putere adaptor AC | 65 W |
Baterie
| Număr de celule baterie | 3 |
| Tehnologie baterie | Litiu-Ion (Li-Ion) |
Software
| Sistem de operare instalat | Nu |
Tastatură
| Tastatură numerică | Da |
| Dispozitiv de indicare | Touchpad |
Porturi și interfețe
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | Da |
| Port combo căști/microfon | Da |
| Versiune HDMI | 2.1 |
| Număr porturi HDMI | 1 |
| Porturi Ethernet LAN (RJ-45) | 1 |
| Număr porturi USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C | 2 |
| Număr porturi USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A | 2 |
Rețea
| Versiune Bluetooth | 5.4 |
| Bluetooth | Da |
| Rate de date Ethernet LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| Ethernet LAN | Da |
| Tip antenă | 2x2 |
| Conexiune rețea mobilă | Nu |
| Standarde Wi-Fi | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Cel mai avansat standard Wi-Fi | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
Cameră
| Tip de protecție a intimității | Capac de confidențialitate |
| Cameră cu protecție de intimitate | Da |
| Tip HD cameră frontală | Full HD |
| Rezoluție cameră frontală | 1920 x 1080 pixels |
| Cameră frontală | Da |
Audio
| Microfon încorporat | Da |
| Sistem audio | Dirac |
Grafică
| Model placă grafică integrată | Intel® UHD Graphics |
| Familie placă grafică integrată | Intel® UHD Graphics |
| Producător GPU integrat | Intel |
| Placă grafică integrată | Da |
| Model placă grafică dedicată | Indisponibil |
| Placă grafică dedicată | Nu |
Stocare
| Carduri de memorie compatibile | MicroSD (TransFlash) |
| Cititor de carduri integrat | Da |
| Tip unitate optică | Nu |
| Dimensiune SSD M.2 | 2280 (22 x 80 mm) |
| Factor de formă SSD | M.2 |
| NVMe | Da |
| Interfață SSD | PCI Express 4.0 |
| Capacitate SSD | 512 GB |
| Număr de unități SSD instalate | 1 |
| Capacitate totală SSD-uri | 512 GB |
| Mediu de stocare | SSD |
| Capacitate totală de stocare | 512 GB |
Memorie
| Memorie internă maximă | 64 GB |
| Sloturi de memorie | 2x SO-DIMM |
| Factor de formă memorie | SO-DIMM |
| Tip memorie internă | DDR5-SDRAM |
| Memorie internă | 16 GB |
Unitate de procesare neurală (NPU)
Design
| Recondiționat certificat | Nu |
| Poziționare pe piață | Work |
| Material carcasă | Aluminiu, Plastic |
| Factor de formă | Clamshell |
| Culoarea produsului | Gri |
| Tipul produsului | Laptop |
| Numele culorii | Gentle Grey |
Ecran
| Rată maximă de reîmprospătare | 60 Hz |
| Gamă de culori | 45% |
| Spațiu de culoare RGB | NTSC |
| Luminozitate ecran | 300 cd/m² |
| Ecran anti-reflexie | Da |
| Iluminare LED de fundal | Da |
| Raport de aspect nativ | 16:10 |
| Touchscreen | Nu |
| Tip HD | WUXGA |
| Rezoluția ecranului | 1920 x 1200 pixels |
| Diagonala ecranului | 40.6 cm (16") |
Procesor
| Putere turbo maximă | 115 W |
| Putere de bază procesor | 45 W |
| Tip cache procesor | Smart Cache |
| Cache procesor | 12 MB |
| Frecvență Max Turbo nucleu eficient | 3.4 GHz |
| Frecvență Max Turbo nucleu de performanță | 4.6 GHz |
| Nuclee eficiente | 4 |
| Nuclee de performanță | 4 |
| Frecvență boost procesor | 4.6 GHz |
| Fire procesor | 12 |
| Nuclee procesor | 8 |
| Model procesor | i5-13420H |
| Generație procesor | 13th gen Intel® Core™ i5 |
| Familie procesor | Intel® Core™ i5 |
| Producător procesor | Intel |
Specificații
| Familie notebook | ExpertBook |
| Numele modelului | B3605CVA-MB0546 |