Experimentați Aspire Go – un laptop care îmbrățișează simplitatea fără compromisuri. Proiectat cu grijă pentru o utilizare fără efort, este echipat cu toate caracteristicile esențiale de care aveți nevoie pentru a rămâne conectat și productiv.
Performanță și productivitate excepționale
Experimentați performanțe fluide și rapide, oferite de un procesor Intel® Core™, memorie de până la 32 GB și SSD de 1 TB. Bucurați-vă de productivitate extinsă datorită autonomiei excepționale a bateriei și suportului Copilot, companionul dumneavoastră de inteligență artificială de zi cu zi.
Imagini imersive
Aspire Go este disponibil într-o multitudine de dimensiuni de ecran pentru a se potrivi nevoilor dumneavoastră specifice, oferind afișaje clare din punct de vedere vizual, cu rezoluție de până la WUXGA și raport de aspect de 16:10. Iar cu tehnologia Acer BlueLightShield™, ochii dumneavoastră vor rămâne confortabili chiar și în timpul utilizării prelungite.
Design ușor de utilizat
Disponibil într-o multitudine de opțiuni de culoare, conectați sau încărcați fără probleme dispozitivele prin intermediul porturilor USB Type-C duale cu funcții complete, în timp ce conectivitatea Wi-Fi 6 și HDMI 2.1 vă îmbunătățește experiențele digitale pentru a fi mai rapide, mai fluide și mai plăcute.
Optimizare fără efort
Controlul intuitiv al dispozitivului este disponibil prin simpla apăsare a unui buton cu AcerSense™, care gestionează durata de viață a bateriei, spațiul de stocare și aplicațiile pentru performanțe optime. Soluția Acer TNR și Acer PurifiedVoice™ îmbunătățesc experiența apelurilor video la un nou nivel de claritate și calitate.
Mai blând cu planeta
Ambalat în materiale 100% reciclabile și având componente fabricate din plastic reciclat post-consum, Aspire Go deține atât certificarea Energy Star, cât și înregistrarea EPEAT, permițându-vă să faceți o alegere mai responsabilă.
- FreeDOS
- Intel Core i5-1334U (12 MB memorie cache)
- Ecran IPS Full HD de 39,6 cm (15,6"), rezoluție 1920 x 1080
- 16 GB (5200 MHz) DDR5-SDRAM (1 x 16) și SSD de 512 GB
Acer Aspire Go 15 AG15-71P-58WM. Tip produs: Laptop, Factor de formă: Clapetă. Familie de procesoare: Intel® Core™ i5, Model procesor: i5-1334U. Diagonala afișajului: 39,6 cm (15,6"), Tip HD: Full HD, Rezoluție afișaj: 1920 x 1080 pixeli. Memorie internă: 16 GB, Tip memorie internă: DDR5-SDRAM. Capacitate totală de stocare: 512 GB, Suport de stocare: SSD. Model placă grafică integrată: Intel® UHD Graphics. Sistem de operare instalat: FreeDOS. Culoarea produsului: Argintiu. Greutate: 1,8 kg
Conținutul ambalajului
Greutate și dimensiuni
| Greutate | 1,8 kg |
| Înălțime | 19,9 mm |
| Adâncime | 237,5 mm |
| Lățime | 329,9 mm |
Securitate
| Modulul de Platformă de Încredere (TPM) | Da |
| Versiunea Modulului de Platformă de Încredere (TPM) | 2.0 |
| Tipul slotului pentru blocarea cablului | Kensington |
| Slot pentru blocarea cablului | Da |
Putere
| Curent de încărcare USB | 3 A |
| Tensiune de încărcare USB | 5 V |
| Livrare de putere USB (USB PD) | Da |
| Port de încărcare USB Type-C | Da |
| Alimentarea adaptorului AC | 65 W |
Baterie
| Durata de viață a bateriei (maxim) | 11,5 ore |
| Capacitatea bateriei | 53 Wh |
| Tehnologia bateriilor | Litiu-ion (Li-Ion) |
Software
| Sistem de operare instalat | FreeDOS |
Claviatură
| Tastatura numerică | Da |
| Dispozitiv de orientare | Touchpad |
Porturi și interfețe
| Mod alternativ USB Type-C DisplayPort | Da |
| Port combo căști/microfon | Da |
| Cantitatea porturilor HDMI | 1 |
| Numărul porturilor USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C | 2 |
| Numărul porturilor USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A | 2 |
Rețeaua
| Bluetooth | Da |
| Ratele de date ale rețelei LAN Ethernet | 10/100/1000 Mbit/s |
| Ethernet LAN | Da |
| Conexiunea rețelei mobile | Nu |
| Standardele Wi-Fi | 802.11a/802.11b/802.11g/Wi-Fi 4 (802.11n)/Wi-Fi 5 (802.11ac)/Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Standardul Wi-Fi de top | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
Cameră foto
| Cameră frontală de tip HD | HD |
| Rezoluția camerei frontale | 1280 x 720 pixeli |
| Cameră frontală | Da |
Audio
| Microfon încorporat | Da |
| Număr de microfoane | 2 |
| Numărul de difuzoare încorporate | 2 |
Grafică
| Modelul plăcii grafice de bord | Grafică Intel® UHD |
| Producătorul plăcilor video integrate | Intel |
| Placă grafică integrată | Da |
| Model de placă video discretă | Nu este disponibil |
| Placă video discretă | Nu |
Depozitare
| Tip de unitate optică | Nu |
| Factor de formă SSD | M.2 |
| NVMe | Da |
| Interfață SSD | PCI Express 3.0 |
| Capacitatea SSD-ului | 512 GB |
| Numărul de SSD-uri instalate | 1 |
| Capacitatea totală a SSD-urilor | 512 GB |
| Medii de stocare | SSD |
| Capacitate totală de stocare | 512 GB |
Memorie
| Memoria internă maximă | 32 GB |
| Sloturi de memorie | 2x SO-DIMM |
| Dispunerea memoriei (sloturi x dimensiune) | 1 x 16 GB |
| Viteza ceasului memoriei | 5200 MHz |
| Factorul de formă al memoriei | SO-DIMM |
| Tipul memoriei interne | DDR5-SDRAM |
| Memorie internă | 16 GB |
Design
| Factor de formă | Scoică |
| Culoarea produsului | Argint |
| Tip produs | Laptop |
Afișaj
| Răspunsul afișajului creștere/scădere | 25 ms |
| Rată maximă de reîmprospătare | 60 Hz |
| Gama de culori | 45% |
| Spațiul de culoare RGB | NTSC |
| Luminozitatea ecranului | 300 cd/m² |
| Suprafața de afișare | Matei |
| Raport de aspect nativ | 16:9 |
| Numele de marketing al tehnologiei de afișare | ComfortView |
| Ecran tactil | Nu |
| Tip HD | Full HD |
| Tip de panou | IPS |
| Rezoluția afișajului | 1920 x 1080 pixeli |
| Diagonală de afișare | 39,6 cm (15,6") |
Procesor
| Puterea maximă a turbo-ului | 55 W |
| Puterea bazei procesorului | 15 W |
| Tipul cache-ului procesorului | Cache inteligent |
| Cache-ul procesorului | 12 MB |
| Frecvență maximă turbo cu miez eficient | 3,4 GHz |
| Performanță-miez frecvență maximă turbo | 4,6 GHz |
| Nuclee eficiente | 8 |
| Nuclee de performanță | 2 |
| Frecvența de creștere a procesorului | 4,6 GHz |
| Fire de procesor | 12 |
| Nuclee de procesor | 10 |
| Model de procesor | i5-1334U |
| Generarea procesoarelor | Intel® Core™ i5 din a 13-a generație |
| Familia de procesoare | Intel® Core™ i5 |
| Producător de procesoare | Intel |
Specificații
| NB Nume de familie | Aspira |
| Nume model | AG15-71P-58WM |