Fă din fiecare zi ziua ta
Transformă sarcinile zilnice în ceva special cu Vivobook 15, unealta ta esențială pentru a face lucrurile mai ușor, oriunde. Este complet prietenos cu utilizatorul, cu balamaua sa plată la 180° și scutul fizic al camerei web. ASUS Antimicrobial Guard Plus protejează suprafețele frecvent atinse de bacteriile dăunătoare, protejându-ți sănătatea. Fă-ți toate zilele mai plăcute cu Vivobook 15!
- Fără sistem de operare
- Intel Core 5 120U (cache 12MB)
- 39,6 cm (15,6") Full HD 1920 x 1080 IPS-Level
- 16GB DDR5-SDRAM (1 x 8) & 512GB SSD
ASUS Vivobook 15 X1504VA-BQ4102. Tip produs: Laptop, Format: Clamshell. Familia procesoarelor: Intel Core 5, Model procesoar: 120U. Diagonală a ecranului: 39,6 cm (15,6"), Tip HD: Full HD, rezoluția ecranului: 1920 x 1080 pixeli. Memorie internă: 16 GB, Tip memorie internă: DDR5-SDRAM. Capacitate totală de stocare: 512 GB, Mediu de stocare: SSD. Model de placă grafică integrată: Intel® Graphics. Culoarea produsului: Albastru. Greutate: 1,7 kg
Conținutul ambalajului
Greutate și dimensiuni
| Greutate | 1,7 kg |
| Înălțime | 17,9 mm |
| Adâncime | 232,5 mm |
| Lățime | 359,7 mm |
Sustenabilitate
| Certificate de sustenabilitate | EPEAT Silver |
Certificate
| Certificate de conformitate | REACH |
Securitate
| Tip de protecție prin parolă | BIOS, Utilizator |
| Protecția prin parolă | Da |
| Modulul de Platformă de Încredere (TPM) | Da |
Putere
| Livrare de putere USB (USB PD) | Da |
| Port de încărcare USB Type-C | Da |
| USB-Type-C necesită putere de încărcare (maxim) | 48 V |
| USB Type-C necesită putere de încărcare (minim) | 33 V |
| Tensiunea de ieșire a adaptorului AC | 20 V |
| Curentul de ieșire al adaptorului de curent alternativ | 2,4 A |
| Tensiunea de intrare a adaptorului de curent alternativ | 100 - 240 V |
| Frecvența adaptorului de curent alternativ | 50 - 60 Hz |
| Alimentarea adaptorului AC | 48 V |
Baterie
| Capacitatea bateriei | 42 Wh |
| Numărul de celule ale bateriei | 3 |
| Tehnologia bateriilor | Litiu-ion (Li-Ion) |
Software
| Software inclus | Abonament GoPro Premium+ timp de 3 luni
Abonament individual timp de 1 lună la Adobe Creative Cloud pentru toate aplicațiile.
Perioada de utilizare este de la 15 septembrie 2021 la 31 august 2026. |
| Sistem de operare instalat | Nu |
Claviatură
| Iluminare din spate pentru claviatură | Da |
| Tastatura numerică | Da |
| Dispozitiv de orientare | Touchpad |
Performanță
| Indicele de reparabilitate | 9.3 |
Porturi și interfețe
| Port combo căști/microfon | Da |
| Versiunea HDMI | 1.4 |
| Cantitatea porturilor HDMI | 1 |
| Cantitate de porturi USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C | 2 |
| Numărul porturilor USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A | 2 |
| Cantitatea porturilor USB 2.0 | 1 |
Rețeaua
| Versiunea Bluetooth | 5.2 |
| Bluetooth | Da |
| Tip de antenă | 1x1 |
| Conexiunea rețelei mobile | Nu |
| Standardele Wi-Fi | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Standardul Wi-Fi de top | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
Cameră foto
| Tip de confidențialitate | Obturator pentru intimitate |
| Cameră de confidențialitate | Da |
| Cameră frontală de tip HD | HD |
| Cameră frontală | Da |
Audio
| Microfon încorporat | Da |
| Sistem audio | SonicMaster |
Grafică
| Modelul plăcii grafice de bord | Grafică Intel® |
| Familia de plăci grafice integrate | Grafică Intel® |
| Producătorul plăcilor video integrate | Intel |
| Placă grafică integrată | Da |
| Model de placă video discretă | Nu este disponibil |
| Placă video discretă | Nu |
Depozitare
| Tip de unitate optică | Nu |
| Dimensiunea SSD-ului M.2 | 2280 (22 x 80 mm) |
| Factor de formă SSD | M.2 |
| NVMe | Da |
| Interfață SSD | PCI Express 4.0 |
| Capacitatea SSD-ului | 512 GB |
| Numărul de SSD-uri instalate | 1 |
| Capacitatea totală a SSD-urilor | 512 GB |
| Medii de stocare | SSD |
| Capacitate totală de stocare | 512 GB |
Memorie
| Canale de memorie | Dual-channel |
| Sloturi de memorie | 1x SO-DIMM |
| Factorul de formă al memoriei | On-board + SO-DIMM |
| Tipul memoriei interne | DDR5-SDRAM |
| Memorie internă | 16 GB |
Design
| Poziționarea pe piață | Acasă |
| Materiale pentru carcasă | Plastic |
| Factor de formă | Scoică |
| Culoarea produsului | Albastru |
| Tip produs | Laptop |
| Nume de culoare | Albastru liniștit |
Afișaj
| Rată maximă de reîmprospătare | 60 Hz |
| Gama de culori | 45% |
| Spațiul de culoare RGB | NTSC |
| Luminozitatea ecranului | 250 cd/m² |
| Ecran anti-reflexie | Da |
| Iluminare de fundal LED | Da |
| Raport de aspect nativ | 16:9 |
| Ecran tactil | Nu |
| Tip HD | Full HD |
| Tip de panou | Nivel IPS |
| Rezoluția afișajului | 1920 x 1080 pixeli |
| Diagonală de afișare | 39,6 cm (15,6") |
Procesor
| Puterea maximă a turbo-ului | 55 W |
| Puterea bazei procesorului | 15 W |
| Tipul cache-ului procesorului | Cache inteligent |
| Cache-ul procesorului | 12 MB |
| Frecvența de bază cu miez eficientă | 0,9 GHz |
| Frecvența de bază a nucleului de performanță | 1,4 GHz |
| Frecvență maximă turbo cu miez eficient | 3,8 GHz |
| Performanță-miez frecvență maximă turbo | 5 GHz |
| Nuclee eficiente | 8 |
| Nuclee de performanță | 2 |
| Frecvența de creștere a procesorului | 5 GHz |
| Fire de procesor | 12 |
| Nuclee de procesor | 10 |
| Model de procesor | 120U |
| Generarea procesoarelor | Intel Core (Seria 1) |
| Familia de procesoare | Intel Core 5 |
| Producător de procesoare | Intel |