- AMD Ryzen AI 7 445 (6C/12T, 2.0/4.6GHz, 6MB L2/8MB L3)
- Ecran OLED WUXGA de 16" (1920x1200), 300 niți, lucios, 100% DCI-P3, 60 Hz
- 2x 8GB SODIMM DDR5-5600
- SSD de 1 TB M.2 2242 PCIe 4.0x4 NVMe
- Grafică AMD Radeon 840M
- Fără sistem de operare
Lenovo IdeaPad Slim 5 16AGP11 Copilot+ PC. Tip produs: Laptop, Factor de formă: Clapetă. Familie de procesoare: AMD Ryzen™ AI 7, Model procesor: 445, Frecvență procesor: 2 GHz. Diagonala afișajului: 40,6 cm (16"), Tip HD: WUXGA, Rezoluție afișaj: 1920 x 1200 pixeli. Memorie internă: 16 GB, Tip memorie internă: DDR5-SDRAM. Capacitate totală de stocare: 1 TB, Suport de stocare: SSD. Model placă grafică integrată: AMD Radeon 840M. Culoare produs: Gri. Greutate: 1,69 kg
Conținutul ambalajului
Greutate și dimensiuni
| Greutate | 1,69 kg |
| Înălțime | 16,9 mm |
| Adâncime | 250,6 mm |
| Lățime | 356,5 mm |
Sustenabilitate
| Certificate de sustenabilitate | ENERGY STAR/EPEAT Gold |
Certificate
| Certificare | ErP Lot 6/26 MIL-STD-810H TÜV Rheinland Low Blue Light (Soluție hardware) TÜV Rheinland Flicker Free |
| Certificate de conformitate | RoHS (Routers) |
Condiții operaționale
| Altitudinea maximă a transportului | 3048 m |
| Umiditatea relativă de stocare (H-H) | 5 - 95% |
| Umiditatea relativă de funcționare (H-H) | 8 - 95% |
| Temperatura de depozitare (T-T) | 5 - 43 °C |
| Temperatura de funcționare (T-T) | 5 - 35 °C |
Securitate
| Modulul de Platformă de Încredere (TPM) | Da |
| Versiunea Modulului de Platformă de Încredere (TPM) | 2.0 |
| Windows Hello | Da |
| Cititor de amprente | Nu |
Putere
| Livrare de putere USB (USB PD) | Da |
| Port de încărcare USB Type-C | Da |
Baterie
| Încărcare rapidă | Da |
| Capacitatea bateriei | 60 Wh |
| Tehnologia bateriilor | Litiu-ion (Li-Ion) |
Software
| Sistem de operare instalat | Nu |
| Microsoft Copilot | Da |
Claviatură
| Tasta copilot | Da |
| Limbajul claviaturii | Engleză |
| Iluminare din spate pentru claviatură | Da |
| Tastatura numerică | Da |
| Dispozitiv de orientare | Touchpad |
Performanță
| Chipset pentru placa de bază | AMD SoC |
Porturi și interfețe
| Porturi USB de tip Sleep and Charge | 1 |
| Repaus și încărcare prin USB | Da |
| Mod alternativ USB Type-C DisplayPort | Da |
| Port combo căști/microfon | Da |
| Versiunea HDMI | 2.1 |
| Cantitatea porturilor HDMI | 1 |
| Numărul porturilor USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C | 2 |
| Numărul porturilor USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A | 2 |
Rețeaua
| WWAN | Neinstalat |
| Versiunea Bluetooth | 5.4 |
| Bluetooth | Da |
| Ethernet LAN | Nu |
| Tip de antenă | 2x2 |
| Conexiunea rețelei mobile | Nu |
| Standardele Wi-Fi | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Standardul Wi-Fi de top | Wi-Fi 7 (802.11be) |
Cameră foto
| Tip de confidențialitate | Obturator pentru intimitate |
| Cameră de confidențialitate | Da |
| Cameră cu infraroșu (IR) | Da |
| Cameră frontală de tip HD | Full HD |
| Rezoluția camerei frontale | 1920 x 1080 pixeli |
| Cameră frontală | Da |
Audio
| Microfon încorporat | Da |
| Număr de microfoane | 2 |
| Puterea difuzoarelor | 2 W |
| Numărul de difuzoare încorporate | 2 |
| Sistem audio | Dolby Audio |
Grafică
| Modelul plăcii grafice de bord | AMD Radeon 840M |
| Familia de plăci grafice integrate | AMD Radeon |
| Producătorul plăcilor video integrate | AMD |
| Placă grafică integrată | Da |
| Model de placă video discretă | Nu este disponibil |
| Placă video discretă | Nu |
Depozitare
| Carduri de memorie compatibile | MicroSD (TransFlash) |
| Cititor de carduri integrat | Da |
| Tip de unitate optică | Nu |
| Factor de formă SSD | M.2 |
| NVMe | Da |
| Interfață SSD | PCI Express 4.0 |
| Capacitatea SSD-ului | 1 TB |
| Numărul de SSD-uri instalate | 1 |
| Capacitatea totală a SSD-urilor | 1 TB |
| Medii de stocare | SSD |
| Capacitate totală de stocare | 1 TB |
Memorie
| Canale de memorie | Dual-channel |
| Memoria internă maximă | 32 GB |
| Sloturi de memorie | 2x SO-DIMM |
| Dispunerea memoriei (sloturi x dimensiune) | 2 x 8 GB |
| Viteza ceasului memoriei | 5600 MHz |
| Factorul de formă al memoriei | SO-DIMM |
| Tipul memoriei interne | DDR5-SDRAM |
| Memorie internă | 16 GB |
Unitate de procesor neural (NPU)
| Performanța NPU până la | 50 de TOP-uri |
| Performanța totală a procesorului până la | 59 de TOP-uri |
| Unitate de procesor neural (NPU) | AMD Ryzen AI |
| Copilot+ PC | Da |
Design
| Certificat recondiționat | Nu |
| Materialul copertei din spate a afișajului | Aluminiu |
| Materiale pentru carcasă | Aluminiu |
| Factor de formă | Scoică |
| Culoarea produsului | Grey |
| Tip produs | Laptop |
| Nume de culoare | Luna Grey |
Afișaj
| Raport de contrast (tipic) | 100000:1 |
| Rată maximă de reîmprospătare | 60 Hz |
| Gama de culori | 100% |
| Spațiul de culoare RGB | DCI-P3 |
| Luminozitatea ecranului | 300 cd/m² |
| Suprafața de afișare | Luciu |
| Iluminare de fundal LED | Da |
| Raport de aspect nativ | 16:10 |
| Ecran tactil | Nu |
| Tip HD | WUXGA |
| Tip de panou | OLED |
| Rezoluția afișajului | 1920 x 1200 pixeli |
| Diagonală de afișare | 40,6 cm (16") |
Procesor
| Puterea bazei procesorului | 28 W |
| Cache L2 | 6 MB |
| Cache L3 | 8 MB |
| Tipul cache-ului procesorului | L2 & L3 |
| Frecvența procesorului | 2 GHz |
| Frecvența de creștere a procesorului | 4,6 GHz |
| Fire de procesor | 12 |
| Nuclee de procesor | 6 |
| Model de procesor | 445 |
| Generarea procesoarelor | AMD Ryzen AI seria 400 |
| Familia de procesoare | AMD Ryzen™ AI 7 |
| Producător de procesoare | AMD |
Specificații
| NB Nume de familie | IdeaPad |
| Nume model | IdeaPad Slim 5 16AGP11 Copilot+ PC |