Viteza întâlnește rezistența cu procesoarele AMD Ryzen™
Viteza întâlnește rezistența atunci când te joci cu un laptop de gaming echipat cu procesoare AMD Ryzen™. Profită de performanța pură de care ai nevoie pentru a câștiga, fără a compromite durata de viață a bateriei.
Bucură-te de 3 luni de PC Game Pass pe dispozitivele Lenovo LOQ
Joacă sute de jocuri pentru PC de înaltă calitate cu noul tău dispozitiv Lenovo LOQ și 3 luni de abonament PC Game Pass – inclusiv EA Play. Cu jocuri noi adăugate constant, există întotdeauna ceva nou de jucat.
Rămâi înghețat. Joc picant.
Tehnologia specială de răcire a Lenovo LOQ Essential menține sistemul rece datorită unui ventilator mare care oferă un flux de aer îmbunătățit. Fn+Q vă permite să comutați modurile pentru jocuri sau studiu.
Aspect discret, durabilitate ridicată
Finisajul Luna Grey al camerei Lenovo LOQ Essential este elegant și durabil. Camera web cu comutator E-Shutter oferă intimitate instantanee, iar indicatorul „O” afișează rapid modul termic. Rămâi elegant și pregătit cu Lenovo LOQ.
Experiențe excepționale în ecosistem
Ecosistemul LOQ oferă un design unificat pentru PC-uri, monitoare, tastaturi și mouse-uri – împreună cu software pentru o experiență fără probleme. Legion Space adaugă funcții de inteligență artificială în continuă evoluție pentru creativitate și jocuri sporite. Bucurați-vă de compatibilitate directă din cutie cu actualizări de drivere, asigurând performanțe fiabile pentru anii următori.
CREDIBILITATE ȘI COLABORARE
Sustenabilitate
Scopul nostru este să oferim tehnologii mai inteligente care să construiască un viitor mai luminos și mai sustenabil pentru clienții noștri, comunități și planetă. De aceea, urmărim etichete și certificări de top în industrie care să demonstreze angajamentul nostru față de sustenabilitate în designul produselor. Împreună, putem construi un viitor mai inteligent pentru toți.
- AMD Ryzen 7 170 (8C/16T, 3.2/4.75GHz, 4MB L2/16MB L3)
- Ecran IPS FHD de 15,6" (1920x1080), 300 niți, 100% sRGB, FreeSync la 144Hz
- 1x 16GB SODIMM DDR5-4800
- SSD de 1 TB M.2 2242 PCIe 4.0x4 NVMe
- NVIDIA GeForce RTX 3050 6GB, Boost Clock 990MHz, TGP 65W
- Fără sistem de operare
Lenovo LOQ 15ARP10E. Tip produs: Laptop, Factor de formă: Clapetă. Familie de procesoare: AMD Ryzen™ 7, Model procesor: 170, Frecvență procesor: 3,2 GHz. Diagonala afișajului: 39,6 cm (15,6"), Tip HD: Full HD, Rezoluție afișaj: 1920 x 1080 pixeli. Memorie internă: 16 GB, Tip memorie internă: DDR5-SDRAM. Capacitate totală de stocare: 1 TB, Suport de stocare: SSD. Model placă grafică integrată: AMD Radeon 680M, Model placă grafică dedicată: NVIDIA GeForce RTX 3050. Culoare produs: Gri
Conținutul ambalajului
Greutate și dimensiuni
| Greutate | 1,8 kg |
| Înălțime (spate) | 2,29 cm |
| Înălțime (față) | 1,99 cm |
| Adâncime | 236 mm |
| Lățime | 359,2 mm |
Certificate
| Certificare | Lotul ErP 6/26 |
| Certificate de conformitate | RoHS (Routers) |
Condiții operaționale
| Altitudinea maximă a transportului | 3048 m |
| Umiditatea relativă de stocare (H-H) | 5 - 95% |
| Umiditatea relativă de funcționare (H-H) | 8 - 95% |
| Temperatura de depozitare (T-T) | 5 - 43 °C |
| Temperatura de funcționare (T-T) | 5 - 35 °C |
Securitate
| Tip de protecție prin parolă | BIOS, Pornire |
| Protecția prin parolă | Da |
| Modulul de Platformă de Încredere (TPM) | Da |
| Versiunea Modulului de Platformă de Încredere (TPM) | 2.0 |
| Cititor de amprente | Nu |
Putere
| Livrare de putere USB (USB PD) | Da |
| Port de încărcare USB Type-C | Da |
| Tensiunea de intrare a adaptorului de curent alternativ | 100 - 240 V |
| Frecvența adaptorului de curent alternativ | 50/60 Hz |
| Alimentarea adaptorului AC | 135 W |
Baterie
| Timpul de încărcare rapidă (50%) | 30 min |
| Încărcare rapidă | Da |
| Timp continuu de redare video | 10,5 ore |
| Durata de viață a bateriei (maxim) | 3,5 ore |
| Capacitatea bateriei | 57,5 Wh |
| Tehnologia bateriilor | Litiu-ion (Li-Ion) |
Software
| Sistem de operare instalat | Nu |
Claviatură
| Tasta copilot | Da |
| Limbajul claviaturii | Engleză |
| Iluminare din spate pentru claviatură | Nu |
| Tastatura numerică | Da |
| Dispozitiv de orientare | Touchpad |
Performanță
| Chipset pentru placa de bază | AMD SoC |
Porturi și interfețe
| Port combo căști/microfon | Da |
| Versiunea HDMI | 2.1 |
| Cantitatea porturilor HDMI | 1 |
| Porturi Ethernet LAN (RJ-45) | 1 |
| Cantitate de porturi USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C | 1 |
| Numărul porturilor USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A | 2 |
Rețeaua
| WWAN | Neinstalat |
| Versiunea Bluetooth | 5.2 |
| Bluetooth | Da |
| Ratele de date ale rețelei LAN Ethernet | 100.1000 Mbit/s |
| Ethernet LAN | Da |
| Tip de antenă | 2x2 |
| Conexiunea rețelei mobile | Nu |
| Standardele Wi-Fi | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Standardul Wi-Fi de top | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
Cameră foto
| Tip de confidențialitate | Obturator pentru intimitate |
| Cameră de confidențialitate | Da |
| Cameră frontală de tip HD | HD |
| Rezoluția camerei frontale | 1280 x 720 pixeli |
| Cameră frontală | Da |
Audio
| Microfon încorporat | Da |
| Număr de microfoane | 2 |
| Puterea difuzoarelor | 2 W |
| Numărul de difuzoare încorporate | 2 |
| Sistem audio | Nahimic Audio |
| Cip audio | Realtek ALC3287 |
Grafică
| AMD FreeSync | Da |
| Modelul plăcii grafice de bord | AMD Radeon 680M |
| Familia de plăci grafice integrate | AMD Radeon |
| Producătorul plăcilor video integrate | AMD |
| Placă grafică integrată | Da |
| Memorie discretă pentru placă video | 6 GB |
| Tip de memorie grafică discretă | GDDR6 |
| Model de placă video discretă | NVIDIA GeForce RTX 3050 |
| Placă video discretă | Da |
| Producător de GPU-uri discrete | NVIDIA |
Depozitare
| Cititor de carduri integrat | Da |
| Tip de unitate optică | Nu |
| Dimensiunea SSD-ului M.2 | 2242 (22 x 42 mm) |
| Factor de formă SSD | M.2 |
| NVMe | Da |
| Interfață SSD | PCI Express 4.0 |
| Capacitatea SSD-ului | 1 TB |
| Numărul de SSD-uri instalate | 1 |
| Capacitatea totală a SSD-urilor | 1 TB |
| Medii de stocare | SSD |
| Capacitate totală de stocare | 1 TB |
Memorie
| Canale de memorie | Canal unic |
| Memoria internă maximă | 16 GB |
| Sloturi de memorie | 2x SO-DIMM |
| Dispunerea memoriei (sloturi x dimensiune) | 1 x 16 GB |
| Viteza ceasului memoriei | 4800 MHz |
| Factorul de formă al memoriei | SO-DIMM |
| Tipul memoriei interne | DDR5-SDRAM |
| Memorie internă | 16 GB |
Design
| Certificat recondiționat | Nu |
| Poziționarea pe piață | Jocuri |
| Materiale pentru carcasă | Acrilonitril butadien stiren (ABS), policarbonat (PC) |
| Factor de formă | Scoică |
| Culoarea produsului | Grey |
| Tip produs | Laptop |
| Nume de culoare | Luna gri |
Afișaj
| Raport de contrast (tipic) | 1000:1 |
| Rată maximă de reîmprospătare | 144 Hz |
| Gama de culori | 100% |
| Spațiul de culoare RGB | sRGB |
| Luminozitatea ecranului | 300 cd/m² |
| Ecran anti-reflexie | Da |
| Iluminare de fundal LED | Da |
| Raport de aspect nativ | 16:9 |
| Ecran tactil | Nu |
| Tip HD | Full HD |
| Tip de panou | IPS |
| Rezoluția afișajului | 1920 x 1080 pixeli |
| Diagonală de afișare | 39,6 cm (15,6") |
Procesor
| Puterea bazei procesorului | 45 W |
| Cache L2 | 4 MB |
| Cache L3 | 16 MB |
| Tipul cache-ului procesorului | L2 & L3 |
| Frecvența procesorului | 3,2 GHz |
| Frecvența de creștere a procesorului | 4,75 GHz |
| Fire de procesor | 16 |
| Nuclee de procesor | 8 |
| Model de procesor | 170 |
| Generarea procesoarelor | AMD Ryzen seria 100 |
| Familia de procesoare | AMD Ryzen™ 7 |
| Producător de procesoare | AMD |