UNIFICĂ-ȚI ECHIPA. URCĂ-TE LA VICTORIE.
Obține mai multe cadre și câștigă mai multe jocuri cu noul Strix G18.
Conținutul ambalajului
| Adaptor de curent inclus | Da |
Greutate și dimensiuni
| Greutate | 3 kg |
| Înălțime (spate) | 3.08 cm |
| Înălțime (față) | 2.31 cm |
| Adâncime | 294 mm |
| Lățime | 399 mm |
Alimentare
| USB Power Delivery (USB PD) | Da |
| Port de încărcare USB Type-C | Da |
| Tensiune ieșire adaptor AC | 20 V |
| Curent ieșire adaptor AC | 14 A |
| Tensiune intrare adaptor AC | 100 - 240 V |
| Frecvență adaptor AC | 50 - 60 Hz |
| Putere adaptor AC | 280 W |
Baterie
| Timp de încărcare rapidă (50%) | 30 min |
| Încărcare rapidă | Da |
| Capacitate baterie | 90 Wh |
| Număr de celule baterie | 4 |
| Tehnologie baterie | Litiu-Ion (Li-Ion) |
Software
| Sistem de operare instalat | Nu |
Tastatură
| Culoare iluminare tastatură | RGB |
| Zonă iluminare tastatură | RGB pe 4 zone |
| Tastatură iluminată | Da |
Porturi și interfețe
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | Da |
| Număr porturi USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A | 2 |
| Conector barrel adaptor de alimentare | 6.0 mm |
| Port combo căști/microfon | Da |
| Versiune HDMI | 2.1 |
| Număr porturi HDMI | 1 |
| Porturi Ethernet LAN (RJ-45) | 1 |
| Număr porturi USB4 Gen 3x2 | 2 |
Rețea
| Versiune Bluetooth | 5.3 |
| Bluetooth | Da |
| Rate de date Ethernet LAN | 10/100/1000 Mbit/s |
| Ethernet LAN | Da |
| Tip antenă | 2x2 |
| Conexiune rețea mobilă | Nu |
| Standarde Wi-Fi | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Cel mai avansat standard Wi-Fi | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
Cameră
| Tip HD cameră frontală | Full HD |
| Rezoluție cameră frontală | 1920 x 1080 pixels |
| Cameră frontală | Da |
Audio
| Microfon încorporat | Da |
| Număr de difuzoare încorporate | 2 |
Grafică
| NVIDIA G-SYNC | Da |
| Model placă grafică integrată | AMD Radeon 610M |
| Familie placă grafică integrată | AMD Radeon Graphics |
| Producător GPU integrat | AMD |
| Placă grafică integrată | Da |
| Memorie placă grafică dedicată | 8 GB |
| Tip memorie grafică dedicată | GDDR7 |
| Model placă grafică dedicată | NVIDIA GeForce RTX 5070 |
| Placă grafică dedicată | Da |
| Producător GPU dedicat | NVIDIA |
Stocare
| Cititor de carduri integrat | Nu |
| Tip unitate optică | Nu |
| Factor de formă SSD | M.2 |
| NVMe | Da |
| Interfață SSD | PCI Express 4.0 |
| Capacitate SSD | 1 TB |
| Număr de unități SSD instalate | 1 |
| Capacitate totală SSD-uri | 1 TB |
| Mediu de stocare | SSD |
| Capacitate totală de stocare | 1 TB |
Memorie
| Memorie internă maximă | 64 GB |
| Sloturi de memorie | 2x SO-DIMM |
| Frecvența memoriei | 5600 MHz |
| Factor de formă memorie | SO-DIMM |
| Tip memorie internă | DDR5-SDRAM |
| Memorie internă | 32 GB |
Design
| Anul introducerii | 2025 |
| Poziționare pe piață | Gaming |
| Factor de formă | Clamshell |
| Culoarea produsului | Gri |
| Tipul produsului | Laptop |
| Numele culorii | Eclipse Gray |
Ecran
| Răspuns ecran rise/fall | 3 ms |
| Rată maximă de reîmprospătare | 240 Hz |
| Gamă de culori | 100% |
| Ecran anti-reflexie | Da |
| Iluminare LED de fundal | Da |
| Raport de aspect nativ | 16:10 |
| Touchscreen | Nu |
| Tip HD | WUXGA |
| Tip panou | Nivel IPS |
| Rezoluția ecranului | 1920 x 1200 pixels |
| Diagonala ecranului | 45.7 cm (18") |
Procesor
| Cache L2 | 16 MB |
| Cache L3 | 64 MB |
| Frecvență procesor | 2.5 Ghz |
| Frecvență boost procesor | 5.4 GHz |
| Fire procesor | 32 |
| Nuclee procesor | 16 |
| Model procesor | 9955HX |
| Generație procesor | AMD Ryzen 9000 Series |
| Familie procesor | AMD Ryzen™ 9 |
| Producător procesor | AMD |
Specificații
| Familie notebook | ROG Strix |
| Numele modelului | G814FP |
| Model | G814FP-S8053 |
NB G814FP R9-9955HX 18"/32GB/1TB G814FP-S8053 ASUS
- Producător: ASUS
- Cod produs: G814FP-S8053
- Disponibilitate: În Stoc
-
10.371,27 lei

