Sfidează gravitația
Am proiectat Zenbook A14 să fie mai ușor, astfel încât să poți purta mai mult din ceea ce contează. Acest dispozitiv este realizat din materiale ușoare atent selectate, care mențin rezistența, performanța și durata de viață a bateriei.
- Windows 11 Home 64-bit
- Snapdragon X2E-88-100 (53MB Cache)
- 14" WUXGA 1920 x 1200 OLED
- 32GB LPDDR5x-SDRAM & 1000GB SSD
ASUS Zenbook A14 UX3407NA-QD023W. Tip produs: Laptop, Format: Clamshell. Familia procesoarelor: Snapdragon, modelul procesorului: X2E-88-100. Diagonală a ecranului: 35,6 cm (14"), tip HD: WUXGA, rezoluție a ecranului: 1920 x 1200 pixeli. Memorie internă: 32 GB, Tip memorie internă: LPDDR5x-SDRAM. Capacitate totală de stocare: 1 TB, Mediu de stocare: SSD. Modelul plăcii grafice integrate: GPU Qualcomm Adreno. Sistem de operare instalat: Windows 11 Home. Culoarea produsului: bej. Greutate: 990 g
Conținutul ambalajului
Greutate și dimensiuni
| Greutate | 990 de grame |
| Înălțime (spate) | 1,59 cm |
| Înălțime (față) | 1,34 cm |
| Adâncime | 213,9 mm |
| Lățime | 310,7 mm |
Sustenabilitate
| Certificate de sustenabilitate | ENERGY STAR |
Certificate
| Certificare | Standardul militar american MIL-STD 810H |
| Certificate de conformitate | REACH |
Securitate
| Tip de protecție prin parolă | BIOS/Utilizator |
| Protecția prin parolă | Da |
| Modulul de Platformă de Încredere (TPM) | Da |
| Windows Hello | Da |
| Recunoaștere facială | Da |
Putere
| Livrare de putere USB (USB PD) | Da |
| Port de încărcare USB Type-C | Da |
| Tensiunea de ieșire a adaptorului AC | 20 V |
| Curentul de ieșire al adaptorului de curent alternativ | 5 A |
| Tensiunea de intrare a adaptorului de curent alternativ | 100 - 240 V |
| Frecvența adaptorului de curent alternativ | 50 - 60 Hz |
| Alimentarea adaptorului AC | 100 W |
Baterie
| Capacitatea bateriei | 70 Wh |
| Numărul de celule ale bateriei | 3 |
| Tehnologia bateriilor | Litiu-ion (Li-Ion) |
Software
| Software inclus | Abonament GoPro Premium+ timp de 3 luni Abonament individual de 1 lună la Adobe Creative Cloud All Apps. Perioada de valabilitate: 15 septembrie 2021 - 31 august 2026. Xbox Game Pass pentru PC_3 luni (*Se aplică termeni și condiții. Oferta este disponibilă numai în țările eligibile) |
| Sistem de operare instalat | Windows 11 Home |
| Software de probă | Perioadă de încercare gratuită de 1 lună pentru noii clienți Microsoft 365. Este necesar card de credit. |
| Microsoft Copilot | Da |
| Arhitectura sistemului de operare | 64 de biți |
Claviatură
| Tasta copilot | Da |
| Iluminare din spate pentru claviatură | Da |
| Tastatura numerică | Nu |
| Dispozitiv de orientare | Touchpad |
Porturi și interfețe
| Mod alternativ USB Type-C DisplayPort | Da |
| Numărul porturilor USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A | 1 |
| Port combo căști/microfon | Da |
| Versiunea HDMI | 2.1 |
| Cantitatea porturilor HDMI | 1 |
| Cantitatea porturilor USB4 Gen 3x2 | 2 |
Rețeaua
| Versiunea Bluetooth | 6.0 |
| Bluetooth | Da |
| Ethernet LAN | Nu |
| Tip de antenă | 2x2 |
| Conexiunea rețelei mobile | Nu |
| Standardele Wi-Fi | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Standardul Wi-Fi de top | Wi-Fi 7 (802.11be) |
Cameră foto
| Cameră cu infraroșu (IR) | Da |
| Cameră frontală de tip HD | Full HD |
| Rezoluția camerei frontale | 1920 x 1080 pixeli |
| Cameră frontală | Da |
Audio
| Microfon încorporat | Da |
| Sistem audio | Amplificator inteligent |
Grafică
| Modelul plăcii grafice de bord | GPU Qualcomm Adreno |
| Familia de plăci grafice integrate | Qualcomm Adreno |
| Producătorul plăcilor video integrate | Qualcomm |
| Placă grafică integrată | Da |
| Model de placă video discretă | Nu este disponibil |
| Placă video discretă | Nu |
Depozitare
| Cititor de carduri integrat | Nu |
| Tip de unitate optică | Nu |
| Factor de formă SSD | M.2 |
| NVMe | Da |
| Interfață SSD | PCI Express 4.0 |
| Capacitatea SSD-ului | 1 TB |
| Numărul de SSD-uri instalate | 1 |
| Capacitatea totală a SSD-urilor | 1 TB |
| Medii de stocare | SSD |
| Capacitate totală de stocare | 1 TB |
Memorie
| Memoria internă maximă | 32 GB |
| Factorul de formă al memoriei | La bord |
| Tipul memoriei interne | LPDDR5x-SDRAM |
| Memorie internă | 32 GB |
Unitate de procesor neural (NPU)
| Performanța NPU până la | 80 de TOP-uri |
| Unitate de procesor neural (NPU) | Qualcomm Hexagon |
| Copilot+ PC | Da |
Design
| Certificat recondiționat | Nu |
| Poziționarea pe piață | Acasă |
| Materiale pentru carcasă | Aluminiu, Magneziu |
| Factor de formă | Scoică |
| Culoarea produsului | Bej |
| Tip produs | Laptop |
| Nume de culoare | Zabriskie bej |
Afișaj
| Tehnologia High Dynamic Range (HDR) | DisplayHDR True Black 600 |
| Suport pentru Interval Dinamic Ridicat (HDR) | Da |
| Raport de contrast (tipic) | 1000000:1 |
| Răspunsul afișajului creștere/scădere | 0,2 ms |
| Rată maximă de reîmprospătare | 60 Hz |
| Gama de culori | 100% |
| Spațiul de culoare RGB | DCI-P3 |
| Luminozitatea ecranului | 400 cd/m² |
| Luminozitatea maximă a ecranului (HDR) | 600 cd/m² |
| Suprafața de afișare | Luciu |
| Raport de aspect nativ | 16:10 |
| Numărul de culori afișate | 1,07 miliarde de culori |
| Ecran tactil | Nu |
| Tip HD | WUXGA |
| Tip de panou | OLED |
| Rezoluția afișajului | 1920 x 1200 pixeli |
| Diagonală de afișare | 35,6 cm (14") |
Procesor
| Cache-ul procesorului | 53 MB |
| Frecvența de creștere a procesorului | 4,7 GHz |
| Fire de procesor | 18 |
| Nuclee de procesor | 18 |
| Model de procesor | X2E-88-100 |
| Generarea procesoarelor | Snapdragon X2 Elite |
| Familia de procesoare | Snapdragon |
| Producător de procesoare | Qualcomm |
Specificații
| NB Nume de familie | Seria ZenBook |
| Nume model | UX3407NA-QD023W |