Îmbunătățește-ți jocul
Desenează mai multe cadre și câștigă mai multe meciuri cu noul Strix G16.
Conținutul ambalajului
| Adaptor AC inclus | Da |
Greutate și dimensiuni
| Greutate | 2,5 kg |
| Înălțime (spate) | 3,04 cm |
| Înălțime (față) | 2,26 cm |
| Adâncime | 264 mm |
| Lățime | 354 mm |
Putere
| Alimentarea adaptorului AC | 280 W |
Baterie
| Timpul de încărcare rapidă (50%) | 30 min |
| Încărcare rapidă | Da |
| Capacitatea bateriei | 90 Wh |
| Numărul de celule ale bateriei | 4 |
| Tehnologia bateriilor | Litiu-ion (Li-Ion) |
Software
| Sistem de operare instalat | Nu |
Claviatură
| Limbajul claviaturii | Engleză |
| Culoarea iluminată din spate a claviaturei | RGB |
| Zonă iluminată din spate cu tastatură | RGB cu 4 zone |
| Iluminare din spate pentru claviatură | Da |
Porturi și interfețe
| Mod alternativ USB Type-C DisplayPort | Da |
| Numărul porturilor USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A | 2 |
| Port combo căști/microfon | Da |
| Versiunea HDMI | 2.1 |
| Cantitatea porturilor HDMI | 1 |
| Porturi Ethernet LAN (RJ-45) | 1 |
| Cantitatea porturilor USB4 Gen 3x2 | 2 |
Rețeaua
| Versiunea Bluetooth | 5.3 |
| Bluetooth | Da |
| Ratele de date ale rețelei LAN Ethernet | 10/100/1000 Mbit/s |
| Ethernet LAN | Da |
| Tip de antenă | 2x2 |
| Conexiunea rețelei mobile | Nu |
| Standardele Wi-Fi | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Standardul Wi-Fi de top | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
Cameră foto
| Cameră frontală de tip HD | Full HD |
| Rezoluția camerei frontale | 1920 x 1080 pixeli |
| Cameră frontală | Da |
Audio
| Microfon încorporat | Da |
| Numărul de difuzoare încorporate | 2 |
Grafică
| NVIDIA G-SYNC | Da |
| Modelul plăcii grafice de bord | AMD Radeon 610M |
| Familia de plăci grafice integrate | AMD Radeon Graphics |
| Producătorul plăcilor video integrate | AMD |
| Placă grafică integrată | Da |
| Memorie discretă pentru placă video | 8 GB |
| Tip de memorie grafică discretă | GDDR7 |
| Model de placă video discretă | NVIDIA GeForce RTX 5060 |
| Placă video discretă | Da |
| Producător de GPU-uri discrete | NVIDIA |
Depozitare
| Cititor de carduri integrat | Nu |
| Tip de unitate optică | Nu |
| Factor de formă SSD | M.2 |
| NVMe | Da |
| Interfață SSD | PCI Express 4.0 |
| Capacitatea SSD-ului | 1 TB |
| Numărul de SSD-uri instalate | 1 |
| Capacitatea totală a SSD-urilor | 1 TB |
| Medii de stocare | SSD |
| Capacitate totală de stocare | 1 TB |
Memorie
| Memoria internă maximă | 64 GB |
| Sloturi de memorie | 2x SO-DIMM |
| Viteza ceasului memoriei | 5200 MHz |
| Factorul de formă al memoriei | SO-DIMM |
| Tipul memoriei interne | DDR5-SDRAM |
| Memorie internă | 32 GB |
Design
| Anul introducerii | 2025 |
| Poziționarea pe piață | Jocuri |
| Factor de formă | Scoică |
| Culoarea produsului | Grey |
| Tip produs | Laptop |
| Nume de culoare | Gri eclipsă |
Afișaj
| Tehnologia High Dynamic Range (HDR) | Viziune Dolby |
| Suport pentru Interval Dinamic Ridicat (HDR) | Da |
| Răspunsul afișajului creștere/scădere | 3 ms |
| Rată maximă de reîmprospătare | 165 Hz |
| Gama de culori | 100% |
| Spațiul de culoare RGB | sRGB |
| Ecran anti-reflexie | Da |
| Raport de aspect nativ | 16:10 |
| Ecran tactil | Nu |
| Tip HD | Full HD+ |
| Tip de panou | Nivel IPS |
| Rezoluția afișajului | 1920 x 1200 pixeli |
| Diagonală de afișare | 40,6 cm (16") |
Procesor
| Cache L2 | 16 MB |
| Cache L3 | 64 MB |
| Tipul cache-ului procesorului | L2 & L3 |
| Frecvența procesorului | 2,4 GHz |
| Frecvența de creștere a procesorului | 5,3 GHz |
| Fire de procesor | 32 |
| Nuclee de procesor | 16 |
| Model de procesor | 8940HX |
| Generarea procesoarelor | AMD Ryzen seria 8000 |
| Familia de procesoare | AMD Ryzen™ 9 |
| Producător de procesoare | AMD |
Specificații
| NB Nume de familie | ROG Strix |
| Nume model | G16 (2025) |
| Model | G614PM-RV089 |
NB G614PM R9-8940HX 16"/32GB/1TB G614PM-RV089 ASUS
- Producător: ASUS
- Cod produs: G614PM-RV089
- Disponibilitate: În Stoc
-
7.950,69 lei

