- Intel Core Ultra 5 225U, 12C (2P + 8E + 2LPE)/14T, Turbo maxim până la 4,8 GHz, 12 MB
- Ecran tactil WUXGA de 14" (1920x1200), IPS, 300 niți, lucios / anti-amprentă, 100% sRGB, sticlă Corning Gorilla Glass
- 1x 16GB SODIMM DDR5-5600
- SSD de 512 GB M.2 2242 PCIe 4.0x4 NVMe
- Grafică Intel
- Windows 11 Pro
Lenovo ThinkBook 14 2-în-1 G5 IAU. Tip produs: Hibrid (2-în-1), Factor de formă: Convertibil (Folder). Familie de procesoare: Intel Core Ultra 5, Model procesor: 225U. Diagonala afișajului: 35,6 cm (14"), Tip HD: WUXGA, Rezoluție afișaj: 1920 x 1200 pixeli, Ecran tactil. Memorie internă: 16 GB, Tip memorie internă: DDR5-SDRAM. Capacitate totală de stocare: 512 GB, Suport de stocare: SSD. Model placă grafică integrată: Intel Graphics. Sistem de operare instalat: Windows 11 Pro. Culoare produs: Gri
Conținutul ambalajului
Greutate și dimensiuni
| Greutate | 1,64 kg |
| Înălțime (spate) | 1,85 cm |
| Înălțime (față) | 1,69 cm |
| Adâncime | 224 mm |
| Lățime | 313 mm |
Certificate
| Certificare | ENERGY STAR, TCO, EPEAT Gold, RoHS |
Securitate
| Modulul de Platformă de Încredere (TPM) | Da |
| Versiunea Modulului de Platformă de Încredere (TPM) | 2.0 |
| Windows Hello | Da |
| Cititor de amprente | Da |
| Tipul slotului pentru blocarea cablului | Kensington |
| Slot pentru blocarea cablului | Da |
Putere
| Livrare de putere USB (USB PD) | Da |
| Port de încărcare USB Type-C | Da |
| Alimentarea adaptorului AC | 65 W |
Baterie
| Capacitatea bateriei | 60 Wh |
Software
| Sistem de operare instalat | Windows 11 Pro |
| Software de probă | Birou |
| Limbajul sistemului de operare | Engleză/ROM |
Claviatură
| Limbajul claviaturii | Engleză |
| Iluminare din spate pentru claviatură | Da |
| Tastatura numerică | Nu |
| Dispozitiv de orientare | Touchpad |
Performanță
| Chipset pentru placa de bază | SoC-ul Intel |
Porturi și interfețe
| Repaus și încărcare prin USB | Da |
| Port combo căști/microfon | Da |
| Intel® Thunderbolt 4 | Da |
| Cantitatea porturilor Thunderbolt 4 | 1 |
| Versiunea HDMI | 2.1 |
| Cantitatea porturilor HDMI | 1 |
| Numărul porturilor USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C | 1 |
| Numărul porturilor USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A | 2 |
Rețeaua
| WWAN | Neinstalat |
| Versiunea Bluetooth | 5.3 |
| Bluetooth | Da |
| Ethernet LAN | Nu |
| Tip de antenă | 2x2 |
| Conexiunea rețelei mobile | Nu |
| Standardele Wi-Fi | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Standardul Wi-Fi de top | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
Cameră foto
| Tip de confidențialitate | Obturator pentru intimitate |
| Cameră de confidențialitate | Da |
| Cameră cu infraroșu (IR) | Da |
| Cameră frontală de tip HD | Full HD |
| Rezoluția camerei frontale | 1920 x 1080 pixeli |
| Cameră frontală | Da |
Audio
| Microfon încorporat | Da |
| Număr de microfoane | 2 |
| Puterea difuzoarelor | 2 W |
| Numărul de difuzoare încorporate | 2 |
| Cip audio | Realtek ALC3287 |
Grafică
| Modelul plăcii grafice de bord | Intel Graphics |
| Familia de plăci grafice integrate | Intel Graphics |
| Producătorul plăcilor video integrate | Intel |
| Placă grafică integrată | Da |
| Model de placă video discretă | Nu este disponibil |
| Placă video discretă | Nu |
Depozitare
| Carduri de memorie compatibile | MicroSD (TransFlash) |
| Cititor de carduri integrat | Da |
| Tip de unitate optică | Nu |
| Factor de formă SSD | M.2 |
| NVMe | Da |
| Interfață SSD | PCI Express 4.0 |
| Capacitatea SSD-ului | 512 GB |
| Numărul de SSD-uri instalate | 1 |
| Capacitatea totală a SSD-urilor | 512 GB |
| Medii de stocare | SSD |
| Capacitate totală de stocare | 512 GB |
Memorie
| Memoria internă maximă | 32 GB |
| Sloturi de memorie | 2x SO-DIMM |
| Dispunerea memoriei (sloturi x dimensiune) | 1 x 16 GB |
| Viteza ceasului memoriei | 5600 MHz |
| Factorul de formă al memoriei | SO-DIMM |
| Tipul memoriei interne | DDR5-SDRAM |
| Memorie internă | 16 GB |
Unitate de procesor neural (NPU)
| Cadre software AI suportate de NPU | DirectML/ONNX RT/OpenVINO/WebNN/Windows ML |
| Suport pentru efecte pentru Windows Studio | Da |
| Suport pentru sparsity | Da |
| Unitate de procesor neural (NPU) | Intel AI Boost |
Design
| Materiale pentru carcasă | Aluminiu |
| Factor de formă | Convertibil (folder) |
| Culoarea produsului | Grey |
| Tip produs | Hibrid (2 în 1) |
| Nume de culoare | Luna Grey |
Afișaj
| Gama de culori | 100% |
| Spațiul de culoare RGB | sRGB |
| Luminozitatea ecranului | 300 cd/m² |
| Suprafața de afișare | Luciu |
| Iluminare de fundal LED | Da |
| Raport de aspect nativ | 16:10 |
| Ecran tactil | Da |
| Tip HD | WUXGA |
| Tip de panou | IPS |
| Rezoluția afișajului | 1920 x 1200 pixeli |
| Diagonală de afișare | 35,6 cm (14") |
Procesor
| Puterea maximă a turbo-ului | 57 V |
| Puterea bazei procesorului | 15 W |
| Cache-ul procesorului | 12 MB |
| Frecvența de bază eficientă a nucleului de consum redus de energie | 700 MHz |
| Frecvența de bază cu miez eficientă | 1,3 GHz |
| Frecvența de bază a nucleului de performanță | 1,5 GHz |
| Consum redus de energie eficient cu nucleu maxim de frecvență turbo | 2,4 GHz |
| Frecvență maximă turbo cu miez eficient | 3,8 GHz |
| Performanță-miez frecvență maximă turbo | 4,8 GHz |
| Nuclee eficiente în consum redus de energie | 2 |
| Nuclee eficiente | 8 |
| Nuclee de performanță | 2 |
| Frecvența de creștere a procesorului | 4,8 GHz |
| Fire de procesor | 14 |
| Nuclee de procesor | 12 |
| Model de procesor | 225U |
| Generarea procesoarelor | Intel Core Ultra (Seria 2) |
| Familia de procesoare | Intel Core Ultra 5 |
| Producător de procesoare | Intel |
Specificații
| NB Nume de familie | ThinkBook |
| Nume model | 14 IAU G5 2 în 1 |