Creative Pro, Gaming Pro
Laptop OLED 16:9 3K 120 Hz de top la nivel mondial
ASUS Vivobook Pro 15 oferă performanțe excepționale pentru creatorii profesioniști și pentru jucătorii profesioniști. Stimulează creativitatea profesională, îți îmbunătățește stilul de viață și te cufundă în lumea jocurilor. Caracteristicile remarcabile includ cel mai avansat afișaj ASUS Lumina OLED 3K 120 Hz de 15,6 inch din lume, până la cel mai nou procesor Intel® Core™ Ultra 9 (Seria 2) și o placă video NVIDIA® GeForce RTX™ 4050 de înaltă performanță cu întrerupător MUX. Performanța de top neîntreruptă - până la 125 W TDP2 - este asigurată de sistemul de răcire ASUS IceCool Pro ultra-eficient, cu triplu ventilator și două ventilatoare. Tableta unică ASUS DialPad îți oferă un control precis al aplicațiilor tale cu vârful degetelor, iar tu vei beneficia de o conectivitate excepțională de mare viteză cu un port Thunderbolt™ 4 și un cititor standard de carduri SD pentru transferuri fluide de fișiere. Cu audio multidimensional Dolby Atmos®, ASUS Vivobook Pro 15 este alegerea preferată atât pentru creatorii serioși, cât și pentru gamerii pasionați. Dezlănțuiește-ți profesionistul interior!
- Windows 11 Pro pe 64 de biți
- Intel Core Ultra 9 285H (cache 24MB)
- 39,6 cm (15,6") 3K 2880 x 1620 OLED, NVIDIA GeForce RTX 4050 (6GB GDDR6)
- 24GB DDR5-SDRAM (1 x 16) & SSD de 1000GB
ASUS Vivobook Pro 15 OLED N6506CU-MA020X. Tip produs: Laptop, Format: Clamshell. Familie de procesoare: Intel Core Ultra 9, Model procesor: 285H. Diagonală a ecranului: 39,6 cm (15,6"), tip HD: 3K, rezoluția ecranului: 2880 x 1620 pixeli. Memorie internă: 24 GB, Tip memorie internă: DDR5-SDRAM. Capacitate totală de stocare: 1 TB, Mediu de stocare: SSD. Model de placă grafică integrată: Intel Arc 140T, model de placă grafică discretă: NVIDIA GeForce RTX 4050. Sistem de operare instalat: Windows 11 Pro. Culoarea produsului: Gri
Conținutul ambalajului
Greutate și dimensiuni
| Greutate | 1,8 kg |
| Înălțime | 19,9 mm |
| Adâncime | 235,3 mm |
| Lățime | 355,7 mm |
Sustenabilitate
| Certificate de sustenabilitate | ENERGY STAR |
Certificate
| Certificate de conformitate | REACH |
Securitate
| Tip de protecție prin parolă | BIOS, Utilizator |
| Protecția prin parolă | Da |
| Modulul de Platformă de Încredere (TPM) | Da |
Putere
| Livrare de putere USB (USB PD) | Da |
| Port de încărcare USB Type-C | Da |
| Jack-in DC | Da |
| Tensiunea de ieșire a adaptorului AC | 20 V |
| Curentul de ieșire al adaptorului de curent alternativ | 10 A |
| Tensiunea de intrare a adaptorului de curent alternativ | 100 - 240 V |
| Frecvența adaptorului de curent alternativ | 50 - 60 Hz |
| Alimentarea adaptorului AC | 200 W |
Baterie
| Baterie detașabilă | Nu |
| Capacitatea bateriei | 75 Wh |
| Numărul de celule ale bateriei | 4 |
| Tehnologia bateriilor | Litiu-ion (Li-Ion) |
Software
| Sistem de operare instalat | Windows 11 Pro |
| Microsoft Copilot | Da |
| Arhitectura sistemului de operare | 64 de biți |
Claviatură
| Tasta copilot | Da |
| Iluminare din spate pentru claviatură | Da |
| Tastatura numerică | Da |
| Dispozitiv de orientare | Touchpad + DialPad |
Porturi și interfețe
| Mod alternativ USB Type-C DisplayPort | Da |
| Conectorul de tip tub al adaptorului de alimentare | 6,0 mm |
| Port combo căști/microfon | Da |
| Intel® Thunderbolt 4 | Da |
| Cantitatea porturilor Thunderbolt 4 | 1 |
| Versiunea HDMI | 2.1 |
| Cantitatea porturilor HDMI | 1 |
| Porturi Ethernet LAN (RJ-45) | 1 |
| Numărul porturilor USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C | 1 |
| Numărul porturilor USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A | 2 |
Rețeaua
| Versiunea Bluetooth | 5.3 |
| Bluetooth | Da |
| Ratele de date ale rețelei LAN Ethernet | 10.100.1000 Mbit/s |
| Ethernet LAN | Da |
| Tip de antenă | 2x2 |
| Conexiunea rețelei mobile | Nu |
| Standardele Wi-Fi | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Standardul Wi-Fi de top | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
Cameră foto
| Tip de confidențialitate | Obturator pentru intimitate |
| Cameră de confidențialitate | Da |
| Rezoluția camerei frontale (numerică) | 5 MP |
| Cameră frontală | Da |
Audio
| Microfon încorporat | Da |
| Producătorul boxelor | Harman Kardon |
| Sistem audio | Amplificator inteligent |
Grafică
| Modelul plăcii grafice de bord | Intel Arc 140T |
| Familia de plăci grafice integrate | Intel Arc Graphics |
| Producătorul plăcilor video integrate | Intel |
| Placă grafică integrată | Da |
| Memorie discretă pentru placă video | 6 GB |
| Tip de memorie grafică discretă | GDDR6 |
| Model de placă video discretă | NVIDIA GeForce RTX 4050 |
| Placă video discretă | Da |
| Producător de GPU-uri discrete | NVIDIA |
Depozitare
| Carduri de memorie compatibile | SD |
| Cititor de carduri integrat | Da |
| Tip de unitate optică | Nu |
| Factor de formă SSD | M.2 |
| NVMe | Da |
| Interfață SSD | PCI Express 4.0 |
| Capacitatea SSD-ului | 1 TB |
| Numărul de SSD-uri instalate | 1 |
| Capacitatea totală a SSD-urilor | 1 TB |
| Medii de stocare | SSD |
| Capacitate totală de stocare | 1 TB |
Memorie
| Memoria internă maximă | 24 GB |
| Sloturi de memorie | 1x SO-DIMM |
| Dispunerea memoriei (sloturi x dimensiune) | 1 x 16 GB |
| Factorul de formă al memoriei | On-board + SO-DIMM |
| Tipul memoriei interne | DDR5-SDRAM |
| Memorie internă | 24 GB |
Unitate de procesor neural (NPU)
| Performanța GPU-ului până la | 77 TOP-uri |
| Performanța NPU până la | 13 TOPURI |
| Performanța totală a procesorului până la | 99 TOP-uri |
| Cadre software AI suportate de NPU | DirectML, OpenVINO, Windows ML, ONNX RT, WebNN |
| Suport pentru efecte pentru Windows Studio | Da |
| Suport pentru sparsity | Da |
| Unitate de procesor neural (NPU) | Intel AI Boost |
Design
| Anul introducerii | 2025 |
| Poziționarea pe piață | Acasă |
| Materiale pentru carcasă | Aluminiu, plastic |
| Factor de formă | Scoică |
| Culoarea produsului | Grey |
| Tip produs | Laptop |
| Nume de culoare | Earl Gray |
Afișaj
| Tehnologia High Dynamic Range (HDR) | HDR True Black 600 |
| Suport pentru Interval Dinamic Ridicat (HDR) | Da |
| Raport de contrast (tipic) | 1000000:1 |
| Răspunsul afișajului creștere/scădere | 0,2 ms |
| Rată maximă de reîmprospătare | 120 Hz |
| Gama de culori | 100% |
| Tehnologia luminii albastre scăzute | Da |
| Spațiul de culoare RGB | DCI-P3 |
| Luminozitatea ecranului | 400 cd/m² |
| Luminozitatea maximă a ecranului (HDR) | 500 cd/m² |
| Suprafața de afișare | Luciu |
| Raport de aspect nativ | 16:9 |
| Numărul de culori afișate | 1,07 miliarde de culori |
| Ecran tactil | Nu |
| Tip HD | 3K |
| Tip de panou | OLED |
| Rezoluția afișajului | 2880 x 1620 pixeli |
| Diagonală de afișare | 39,6 cm (15,6") |
Procesor
| Puterea maximă a turbo-ului | 115 W |
| Puterea bazei procesorului | 45 W |
| Cache-ul procesorului | 24 MB |
| Frecvența de bază eficientă a nucleului de consum redus de energie | 1000 MHz |
| Frecvența de bază cu miez eficientă | 2,7 GHz |
| Frecvența de bază a nucleului de performanță | 2,9 GHz |
| Consum redus de energie eficient cu nucleu maxim de frecvență turbo | 2,5 GHz |
| Frecvență maximă turbo cu miez eficient | 4,5 GHz |
| Performanță-miez frecvență maximă turbo | 5,4 GHz |
| Nuclee eficiente în consum redus de energie | 2 |
| Nuclee eficiente | 8 |
| Nuclee de performanță | 6 |
| Frecvența de creștere a procesorului | 5,4 GHz |
| Fire de procesor | 16 |
| Nuclee de procesor | 16 |
| Model de procesor | 285H |
| Generarea procesoarelor | Intel Core Ultra (Seria 2) |
| Familia de procesoare | Intel Core Ultra 9 |
| Producător de procesoare | Intel |
Specificații
| NB Nume de familie | Seria VivoBook Pro |