- ASISTENȚĂ PROCESOR AMD AM5
- BIOS-ul SAPPHIRE CORE
- Putere CPU 7+2+1 faze, 60A pe fază
- Răcire robustă pentru VRM, M.2 și PCH
- Canal dual, memorie OC de 7600 MHz
- PCI Express 4.0 x16
- Suport PCIe 5.0 M.2
Sapphire PULSE B850M WIFI. Producător procesor: AMD, Socket procesor: Socket AM5, Serie procesor compatibilă: AMD Ryzen seria 7000, AMD Ryzen seria 8000, AMD Ryzen seria 9000. Tipuri de memorie acceptate: DDR5-SDRAM, Memorie internă maximă: 192 GB, Tip sloturi memorie: DIMM. Interfețe unități de stocare acceptate: PCI Express 4.0, PCI Express 5.0, SATA III, Tipuri de unități de stocare acceptate: HDD și SSD. Tip conector USB: USB Tip-A. Tip interfață Ethernet: 2.5 Gigabit Ethernet, Controler LAN: Dragon RTL8125BG, Standard Wi-Fi superior: Wi-Fi 6 (802.11ax)
Greutate și dimensiuni
| Adâncime | 235 mm |
| Lățime | 244 mm |
BIOS
| Jumper CMOS transparent | Da |
Sloturi de expansiune
| A doua generație M.2 cea mai înaltă PCI Express | 4.0 |
| Al doilea M.2 cea mai mare dimensiune a cheii | 2280 |
| Prima generație PCI Express cu cea mai mare generație de M.2 | 5.0 |
| 1st M.2 cea mai mare dimensiune de cheie | 2280 |
| Numărul de sloturi M.2 (M) | 2 |
| Sloturi PCI Express x16 (Gen 4.x) | 1 |
| Sloturi PCI Express x4 (Gen 4.x) | 1 |
Rețeaua
| Versiunea Bluetooth | 5.3 |
| Bluetooth | Da |
| Standardele Wi-Fi | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Standardul Wi-Fi de top | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Wi-Fi | Da |
| Controler LAN | Dragon RTL8125BG |
| Tipul interfeței Ethernet | Ethernet 2.5 Gigabit |
| Ethernet LAN | Da |
Porturi de I/O pe panoul posterior
| Tipul conectorului USB | USB tip A |
| Jack-ul antenei WiFi-AP | 2 |
| Microfon încorporat | Da |
| Ieșiri pentru căști | 3 |
| Intrare linie | Da |
| Cantitatea DisplayPort-urilor | 1 |
| Cantitatea porturilor HDMI | 1 |
| Porturi Ethernet LAN (RJ-45) | 1 |
| Numărul porturilor USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A | 2 |
| Cantitatea porturilor USB 2.0 | 6 |
I/O intern
| Numărul de pinturi LED RGB | 3 |
| Conector de pini LED RGB | Da |
| Conector de alimentare de 12V | Da |
| Numărul de conectori ai pompei de apă | 1 |
| Anteturi de port serial | 1 |
| Numărul de conectori pentru ventilatoare din șasiu | 3 |
| Numărul de conectori pentru ventilatorul CPU | 1 |
| Conector pentru ventilator CPU | Da |
| Conector de alimentare ATX (24 de pini) | Da |
| Conector pentru panoul frontal | Da |
| Conector audio pentru panoul frontal | Da |
| Numărul de conectori SATA III | 4 |
| Conectori USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) | 2 |
| Conectori USB 2.0 | 2 |
Grafică
| Suport pentru tehnologia procesării paralele | Nesuportat |
Controlere de stocare
| Numărul de unități de stocare suportate | 6 |
| Interfețe suportate pentru unități de stocare | PCI Express 4.0, PCI Express 5.0, SATA III |
| Tipuri de unități de stocare suportate | HDD & SSD |
Memorie
| Memorie internă maximă per slot | 48 GB |
| Memoria internă maximă | 192 GB |
| Viteză de ceas a memoriei acceptată (maxim) | 7600 MHz |
| Canale de memorie | Dual-channel |
| Tip de sloturi de memorie | DIMM |
| Număr de sloturi de memorie | 4 |
| Tipuri de memorie suportate | DDR5-SDRAM |
Procesor
| Socket-uri de procesor suportate | Soclu AM5 |
| Serii de procesoare compatibile | Seria AMD Ryzen 7000, seria AMD Ryzen 8000, seria AMD Ryzen 9000 |
| Soclul procesorului | Soclu AM5 |
| Producător de procesoare | AMD |
Caracteristici
| Sistemele de operare Windows suportate | Windows 10 x64, Windows 11 x64 |
| Familia chipset-urilor de plăci de bază | AMD |
| Canale de ieșire audio | 5.1 canale |
| Factor de formă al plăcii de bază | micro ATX |
| Componentă pentru | PC |
| Culoarea produsului | Negru |
| Cip audio | Realtek ALC897 |
| Chipset pentru placa de bază | AMD B850 |
Specificații