ASUS TUF GAMING A16
Performanță robustă, victorie ridicată.
performanță
Specificații serioase de gaming
Ca membru al familiei TUF Gaming, A16 are specificații cu adevărat impresionante, oferindu-vă acces la tot ce e mai bun în gaming pe Windows 11. Echipat cu până la procesor AMD Ryzen™ 9 8940HX și până la un GPU NVIDIA® GeForce RTX™ 5070 Laptop, A16 poate rula cu ușurință cele mai recente jocuri sau vă poate menține fluxul de lucru la timp.
- Fără sistem de operare
- AMD Ryzen 7 260 (3.8GHz)
- 40.6 cm (16") WUXGA 1920 x 1200, NVIDIA GeForce RTX 5050 (8GB GDDR7)
- 16GB (5600MHz) DDR5-SDRAM & 1000GB SSD
ASUS TUF Gaming A16 FA608UH-RV083. Tipul produsului: Laptop, Factor de formă: Clamshell. Familie procesor: AMD Ryzen™ 7, Model procesor: 260, Frecvență procesor: 3.8 GHz. Diagonala ecranului: 40.6 cm (16"), Tip HD: WUXGA, Rezoluția ecranului: 1920 x 1200 pixeli. Memorie internă: 16 GB, Tip memorie internă: DDR5-SDRAM. Capacitate totală de stocare: 1 TB, Mediu de stocare: SSD. Model placă grafică integrată: AMD Radeon 780M, Model placă grafică dedicată: NVIDIA® GeForce RTX™ 5050. Culoarea produsului: Gri
Conținutul ambalajului
| Adaptor de curent inclus | Da |
Greutate și dimensiuni
| Greutate | 2.2 kg |
| Înălțime (spate) | 2.57 cm |
| Înălțime (față) | 1.79 cm |
| Adâncime | 269 mm |
| Lățime | 354 mm |
Securitate
| Tip protecție prin parolă | BIOS/User |
| Protecție prin parolă | Da |
| Windows Hello | Da |
Alimentare
| USB Power Delivery (USB PD) | Da |
| Port de încărcare USB Type-C | Da |
| Tensiune ieșire adaptor AC | 20 V |
| Curent ieșire adaptor AC | 12 A |
| Tensiune intrare adaptor AC | 100 - 240 V |
| Frecvență adaptor AC | 50 - 60 Hz |
| Putere adaptor AC | 240 W |
Baterie
| Capacitate baterie | 90 Wh |
| Număr de celule baterie | 4 |
| Tehnologie baterie | Litiu-Ion (Li-Ion) |
Software
| Sistem de operare instalat | Nu |
Tastatură
| Tastă Copilot | Da |
| Culoare iluminare tastatură | RGB |
| Tastatură iluminată | Da |
| Tastatură numerică | Da |
| Dispozitiv de indicare | Touchpad |
Porturi și interfețe
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | Da |
| Număr porturi USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A | 2 |
| Port combo căști/microfon | Da |
| Versiune HDMI | 2.1 |
| Număr porturi HDMI | 1 |
| Porturi Ethernet LAN (RJ-45) | 1 |
| Număr porturi USB4 Gen 3x2 | 1 |
| Număr porturi USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C | 1 |
| Număr porturi USB 2.0 | 1 |
Rețea
| Versiune Bluetooth | 5.2 |
| Bluetooth | Da |
| Ethernet LAN | Da |
| Tip antenă | 2x2 |
| Conexiune rețea mobilă | Nu |
| Standarde Wi-Fi | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Cel mai avansat standard Wi-Fi | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
Cameră
| Cameră infraroșu (IR) | Da |
| Tip HD cameră frontală | Full HD |
| Cameră frontală | Da |
Audio
| Putere difuzor | 2 W |
| Număr de difuzoare încorporate | 2 |
| Sistem audio | Dolby Atmos |
Grafică
| NVIDIA G-SYNC | Da |
| Model placă grafică integrată | AMD Radeon 780M |
| Familie placă grafică integrată | AMD Radeon |
| Producător GPU integrat | AMD |
| Placă grafică integrată | Da |
| Memorie placă grafică dedicată | 8 GB |
| Tip memorie grafică dedicată | GDDR7 |
| Model placă grafică dedicată | NVIDIA® GeForce RTX™ 5050 |
| Placă grafică dedicată | Da |
| Producător GPU dedicat | NVIDIA |
Stocare
| Tip unitate optică | Nu |
| Factor de formă SSD | M.2 |
| NVMe | Da |
| Interfață SSD | PCI Express 4.0 |
| Capacitate SSD | 1 TB |
| Număr de unități SSD instalate | 1 |
| Capacitate totală SSD-uri | 1 TB |
| Mediu de stocare | SSD |
| Capacitate totală de stocare | 1 TB |
Memorie
| Memorie internă maximă | 64 GB |
| Sloturi de memorie | 2x SO-DIMM |
| Frecvența memoriei | 5600 MHz |
| Tip memorie internă | DDR5-SDRAM |
| Memorie internă | 16 GB |
Unitate de procesare neurală (NPU)
| Performanță NPU până la | 16 TOPs |
| Performanță totală procesor până la | 38 TOPs |
| Unitate de procesare neurală (NPU) | AMD Ryzen AI |
Design
| Poziționare pe piață | Gaming |
| Factor de formă | Clamshell |
| Culoarea produsului | Gri |
| Tipul produsului | Laptop |
| Numele culorii | Jaeger Gray |
Ecran
| Răspuns ecran rise/fall | 3 ms |
| Rată maximă de reîmprospătare | 165 Hz |
| Gamă de culori | 100% |
| Spațiu de culoare RGB | sRGB |
| Ecran anti-reflexie | Da |
| Raport de aspect nativ | 16:10 |
| Touchscreen | Nu |
| Tip HD | WUXGA |
| Tip panou | Nivel IPS |
| Rezoluția ecranului | 1920 x 1200 pixels |
| Diagonala ecranului | 40.6 cm (16") |
Procesor
| Cache L2 | 8 MB |
| Cache L3 | 16 MB |
| Tip cache procesor | L2 & L3 |
| Frecvență procesor | 3.8 GHz |
| Frecvență boost procesor | 5.1 GHz |
| Fire procesor | 16 |
| Nuclee procesor | 8 |
| Model procesor | 260 |
| Generație procesor | AMD Ryzen 200 Series |
| Familie procesor | AMD Ryzen™ 7 |
| Producător procesor | AMD |
Specificații
| Familie notebook | TUF |
| Numele modelului | FA608UH-RV083 |