- Intel Core Ultra 7 258V, 8C (4P + 4LPE)/8T, Turbo maxim până la 4,8 GHz, 12 MB
- Ecran IPS WUXGA de 14" (1920x1200), 400 niți, 45% rezoluție NTSC, 60 Hz, DBEF5
- Memorie MoP LPDDR5x-8533 de 32 GB
- SSD de 512 GB M.2 2280 PCIe 4.0x4 NVMe Opal 2.0
- Grafică Intel Arc 140V
- Windows 11 Pro
Lenovo ThinkPad T14 Gen 6 (Intel) Copilot+ PC. Tip produs: Laptop, Factor de formă: Clapetă. Familie de procesoare: Intel Core Ultra 7, Model procesor: 258V. Diagonala afișajului: 35,6 cm (14"), Tip HD: WUXGA, Rezoluție afișaj: 1920 x 1200 pixeli. Memorie internă: 32 GB, Tip memorie internă: LPDDR5x-SDRAM. Capacitate totală de stocare: 512 GB, Suport de stocare: SSD. Model placă grafică integrată: Intel Arc Graphics 140V. Sistem de operare instalat: Windows 11 Pro. Culoarea produsului: Negru. Greutate: 1,38 kg
Conținutul ambalajului
Greutate și dimensiuni
| Greutate | 1,38 kg |
| Înălțime (spate) | 1,61 cm |
| Înălțime (față) | 1,09 cm |
| Adâncime | 223,7 mm |
| Lățime | 315,9 mm |
Certificate
| Certificare | ENERGY STAR, TCO, EPEAT Gold, RoHS |
Securitate
| Modulul de Platformă de Încredere (TPM) | Da |
| Versiunea Modulului de Platformă de Încredere (TPM) | 2.0 |
| Windows Hello | Da |
| Cititor de amprente | Da |
| Cititor de carduri inteligente | Da |
| Tipul slotului pentru blocarea cablului | Kensington |
| Slot pentru blocarea cablului | Da |
Putere
| Livrare de putere USB (USB PD) | Da |
| Port de încărcare USB Type-C | Da |
| Alimentarea adaptorului AC | 65 W |
Baterie
| Capacitatea bateriei | 57 Wh |
Software
| Software inclus | Lenovo AI Now |
| Sistem de operare instalat | Windows 11 Pro |
| Microsoft Copilot | Da |
| Limbajul sistemului de operare | ROM, Engleză |
Claviatură
| Tasta copilot | Da |
| Limbajul claviaturii | Engleză |
| Iluminare din spate pentru claviatură | Da |
| Tastatura numerică | Nu |
| Dispozitiv de orientare | ThinkPad UltraNav |
Performanță
| Chipset pentru placa de bază | SoC-ul Intel |
Porturi și interfețe
| Repaus și încărcare prin USB | Da |
| Port combo căști/microfon | Da |
| Intel® Thunderbolt 4 | Da |
| Cantitatea porturilor Thunderbolt 4 | 2 |
| Versiunea HDMI | 2.1 |
| Cantitatea porturilor HDMI | 1 |
| Porturi Ethernet LAN (RJ-45) | 1 |
| Numărul porturilor USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A | 2 |
Rețeaua
| WWAN | Upgradabil |
| Comunicare în câmp apropiat (NFC) | Nu |
| Versiunea Bluetooth | 5.4 |
| Bluetooth | Da |
| Ratele de date ale rețelei LAN Ethernet | 100.1000 Mbit/s |
| Ethernet LAN | Da |
| Producător de controler WLAN | Intel |
| Tip de antenă | 2x2 |
| Conexiunea rețelei mobile | Nu |
| Standardele Wi-Fi | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Standardul Wi-Fi de top | Wi-Fi 7 (802.11be) |
Cameră foto
| Tip de confidențialitate | Obturator pentru intimitate |
| Cameră de confidențialitate | Da |
| Cameră cu infraroșu (IR) | Da |
| Rezoluția camerei frontale (numerică) | 5 MP |
Audio
| Microfon încorporat | Da |
| Număr de microfoane | 2 |
| Puterea difuzoarelor | 2 W |
| Numărul de difuzoare încorporate | 2 |
| Cip audio | Realtek ALC3287 |
Grafică
| Modelul plăcii grafice de bord | Grafică Intel Arc 140V |
| Familia de plăci grafice integrate | Intel Arc Graphics |
| Producătorul plăcilor video integrate | Intel |
| Placă grafică integrată | Da |
| Model de placă video discretă | Nu este disponibil |
| Placă video discretă | Nu |
Depozitare
| Cititor de carduri integrat | Nu |
| Tip de unitate optică | Nu |
| Factor de formă SSD | M.2 |
| NVMe | Da |
| Interfață SSD | PCI Express 4.0 |
| Capacitatea SSD-ului | 512 GB |
| Numărul de SSD-uri instalate | 1 |
| Capacitatea totală a SSD-urilor | 512 GB |
| Medii de stocare | SSD |
| Capacitate totală de stocare | 512 GB |
Memorie
| Memoria internă maximă | 32 GB |
| Viteza ceasului memoriei | 8533 MHz |
| Factorul de formă al memoriei | La bord |
| Tipul memoriei interne | LPDDR5x-SDRAM |
| Memorie internă | 32 GB |
Unitate de procesor neural (NPU)
Design
| Factor de formă | Scoică |
| Culoarea produsului | Negru |
| Tip produs | Laptop |
Afișaj
| Rată maximă de reîmprospătare | 60 Hz |
| Gama de culori | 45% |
| Spațiul de culoare RGB | NTSC |
| Luminozitatea ecranului | 400 cd/m² |
| Ecran anti-reflexie | Da |
| Iluminare de fundal LED | Da |
| Raport de aspect nativ | 16:10 |
| Ecran tactil | Nu |
| Tip HD | WUXGA |
| Tip de panou | IPS |
| Rezoluția afișajului | 1920 x 1200 pixeli |
| Diagonală de afișare | 35,6 cm (14") |
Procesor
| Nuclee de procesor | 8 |
| Model de procesor | 258V |
| Familia de procesoare | Intel Core Ultra 7 |
| Producător de procesoare | Intel |
Specificații
| NB Nume de familie | ThinkPad |
| Nume model | T14 Gen 6 (Intel) |
| Model | T14 Gen 6 (Intel) |