ASUS TUF Gaming A16
IMERSIUNE EXTINSĂ. PERFORMANȚĂ MECANIZATĂ.
Greutate și dimensiuni
| Greutate | 2200 g |
| Înălțime | 26.7 mm |
| Adâncime | 251 mm |
| Lățime | 354 mm |
Alimentare
| Putere adaptor AC | 240 W |
Baterie
| Tehnologie baterie | Litiu-Ion (Li-Ion) |
Software
| Sistem de operare instalat | Nu |
Tastatură
| Limba tastaturii | Engleză |
| Tastatură iluminată | Da |
Performanță
| Indice de reparabilitate | 9.9 |
Porturi și interfețe
| Ieșiri căști | 1 |
| Versiune HDMI | 2.1 |
| Număr porturi HDMI | 1 |
| Porturi Ethernet LAN (RJ-45) | 1 |
| Număr porturi USB4 Gen 2x2 | 1 |
| Număr porturi USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C | 1 |
| Număr porturi USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A | 2 |
Rețea
| Versiune Bluetooth | 5.3 |
| Bluetooth | Da |
| Rate de date Ethernet LAN | 10/100/1000 Mbit/s |
| Standarde Wi-Fi | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Wi-Fi | Da |
Cameră
| Tip HD cameră frontală | HD |
| Cameră frontală | Da |
Audio
| Microfon încorporat | Da |
| Difuzor(e) încorporat(e) | Da |
Grafică
| Model placă grafică integrată | AMD Radeon |
| Familie placă grafică integrată | AMD Radeon |
| Producător GPU integrat | AMD |
| Placă grafică integrată | Da |
| Memorie placă grafică dedicată | 6 GB |
| Tip memorie grafică dedicată | GDDR6 |
| Model placă grafică dedicată | NVIDIA GeForce RTX 4050 |
| Placă grafică dedicată | Da |
| Producător GPU dedicat | NVIDIA |
Stocare
| Tip unitate optică | Nu |
| Factor de formă SSD | M.2 |
| NVMe | Da |
| Interfață SSD | PCI Express 4.0 |
| Număr de unități SSD instalate | 1 |
| Mediu de stocare | SSD |
| Capacitate totală de stocare | 512 GB |
Memorie
| ECC | Nu |
| Memorie internă maximă | 64 GB |
| Sloturi de memorie | 2x SO-DIMM |
| Factor de formă memorie | SO-DIMM |
| Tip memorie internă | DDR5-SDRAM |
| Memorie internă | 16 GB |
Design
| Poziționare pe piață | Gaming |
| Factor de formă | Clamshell |
| Culoarea produsului | Gri |
| Tipul produsului | Laptop |
Ecran
| Raport de contrast (tipic) | 1000:1 |
| Rată maximă de reîmprospătare | 144 Hz |
| Gamă de culori | 45 % |
| Spațiu de culoare RGB | NTSC |
| Luminozitate ecran | 300 cd/m² |
| Ecran anti-reflexie | Da |
| Touchscreen | Nu |
| Tip HD | WUXGA |
| Tip panou | IPS |
| Rezoluția ecranului | 1920x1200 pixels |
| Diagonala ecranului | 16 " |
Procesor
| Frecvență procesor | 3.2 GHz |
| Frecvență boost procesor | 4.7 GHz |
| Fire procesor | 12 |
| Nuclee procesor | 6 |
| Model procesor | 7445HS |
| Generație procesor | AMD Ryzen 7000 Series |
| Familie procesor | AMD Ryzen™ 7 |
| Producător procesor | AMD |
Specificații
| Familie notebook | TUF |
| Numele modelului | Gaming A16 (2024) |
| Model | ASUS TUF Gaming A16 ( FA607NUG-RL148) |
NB FA607NUG R7-7445HS 16" 16GB/512GB FA607NUG-RL148 ASUS
- Producător: ASUS
- Cod produs: FA607NUG-RL148
- Disponibilitate: În Stoc
-
4.271,59 lei

